اخذ اقامت بعد از تحصیل در اوکراین

اخذ اقامت بعد از تحصیل در اوکراین

اخذ اقامت بعد از تحصیل در اوکراین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

آیا شما نیز ادامه تحصیل در کشور زیبای اوکراین را مدنظر دارید؟ آیا شما نیز بدنبال تحصیل در بهترین دانشگاههای اوکراین هستید؟ آیا هدف شما از تحصیل در اوکراین مهاجرت تحصیلی به این کشور است؟ آیا شما نیز نیم نگاهی به اخذ اقامت بعد از تحصیل در اوکراین دارید؟ آیا شما نیز بدنبال پیدا کردن راهی برای اخذ اقامت در این کشور زیبا و آرام اروپایی هستید؟ اگر هر کدام از این سوال ها دغدغه ذهنی شماست توصیه می کنیم این مقاله که توسط کارشناسان مهاجرتی موسسه رهپویان راه تازه واقع در شیراز است را تا انتها بخوانید.

معرفی کشور اوکراین

کشور اوکراین پهناورترین کشور اروپایی است که بصورت سنتی به روسیه وابسته بوده است. اما در سال های اخیر گرایشی قوی به غرب، اتحادیه اروپا و آمریکا داشته است. اوکراین کشور در حال حاضر عضو ناظر اتحادیه اروپاست و چون برزگترین خطوط لوله های تامین کننده گاز اروپا که از روسیه وارد می شوند از این کشور می گذرند احتمال بالایی وجود دارد تا بصورت دائم عضو اتحادیه اروپا شود. هرچند که اوکراین از سال 2005 جزو سیستم هماهنگ آموزش اتحادیه اروپا یا همان پروسه بولونیا (Bologna Process) شده است.

اقامت تحصیلی در اکراین

همواره تحصیل رشته های مهندسی، پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، هوا و فضا و خلبانی در کشور اوکراین مورد توجه بسیاری از هموطنان عزیز بوده است. مهاجرت تحصیلی به اوکراین یک گزینه بسیار مطلوب است. همیشه ورود به یک کشور از طریق تحصیل یک گزینه هوشمندانه است. زیرا بعد از آن، شرایط مختلفی برای اخذ اقامت دارید. لذا، اقامت بعد تحصیل در کشور اوکراین می تواند شرایطی را برای شما ایجاد کند تا بتوانید اقامت دائم اوکراین را کسب کنید. بهمین سبب اخذ اقامت اوکراین از طریق تحصیل بسیار عالی بنظر می رسد. اعزام دانشجو و تحصیل در اوکراین برای شما عزیزانی که در سن مناسبی بسر می برید و نمرات نسبتا مناسبی در مقاطع قبلی تحصیلی دارید می تواند یک گزینه آرمانی باشد. پس به شما توصیه می کنیم همین امروز با موسسه رهپویان راه تازه در شیراز تماس بگیرید.

شرایط اخذ اقامت بعد از تحصیل در اوکراین

شرايط اخذ اقامت دائم اوكراين به مانند ديگر كشورها به اين صورت است كه تا زماني كه فرد وارد بازار كار نشده نمي تواند براي دريافت اقامت دائم اين كشور اقدام كند.اخذ اقامت دائم اوكراين براي كساني كه در اين كشور از طريق ويزاي تحصيلي وارد شده اند بسيار راحت تر خواهد بود زیرا که افراد دانشجو در طول دوره تحصيل خود مي توانند تمامي شرايط اقامتي اين كشور را بررسي نمایند. همچنین فارغ التحصیلی از دانشگاه کشوری که بدنبال اخذ اقامت آن هستید بسیار در شرایط مهاجرت موثر است. در صورتي كه فرد دانشجو بتواند وارد بازار كار تمام وقت اوكراين شده و اقدام به پرداخت ماليات كند به تبع پرداخت ماليات و همچنين تحصيل وي در اوكراين شرايط اقامتش فراهم خواهد شد.

شرایط مهاجرت به اکراین

حال اگر شما بدنبال تحصیل در اوکراین نیستید و فقط بدنبال مهاجرت به اوکراین هستید نیز می توانید بصورت مستقیم بدون تحصیل در دانشگاههای اوکراین بتوانید به اوکراین مهاجرت کنید. لذا توصیه می کنیم حتی شما هم که قصدی برای تحصیل اوکراین ندارید این مقاله را تا آخر بخوانید تا بعضی از روش های مهاجرتی اوکراین آشنا شوید.

شرایط اخذ اقامت دائم اوکراین

اقامت دائم به لحاظ حقوق بین الملل به نوعی از اقامت اطلاق می شود که فرد متقاضی بدون محدودیت زمانی و بدون نیاز به خرید ملک یا ویزای کار یا ویزای سرمایه گذاری صرفنظر از این مسائل بتواند در کشوری اقامت داشته باشد. لذا، بمانند تمامی کشورها اخذ اقامت دائم اوکراین یک قدم مثبت است که بتوانید بصورت نامحدود و بدون هیچ شرطی در اوکراین اقامت داشته باشید. همچنین اخذ اقامت دائم اوکراین اولین و موثرترین قدم در اخذ پاسپورت اوکراینی می باشد. در ذیل روش های کلی اخذ اقامت دائم اوکراین توضیح داده شده است:

اخذ اقامت پس از تحصیل در اکراین از طریق ازدواج

برای متقاضیان اقامت بعد تحصیل اوکراین روش مناسب می تواند اخذ اقامت اوکراین از طریق ازدواج باشد. فرد متقاضی که پس از تحصیل با فرد اوکراینی ازدواج می کند، بعد از دو سال زندگی مشترک با همسر اوکراینی خود می تواند برای اقامت دایم در اوکراین اقدام کنند. علاوه بر اثبات زندگی مشترک، متقاضی باید اثبات نماید که توان مالی پرداخت هزینه های زندگی را دارد و در این مدت مرتکب جرمی نشده باشد.

اخذ اقامت پس از تحصیل در اوکراین از طریق کار

برای متقاضیان اقامت بعد تحصیل اوکراین روش مناسب دیگر کسب اقامت کاری می باشد. فارغ التحصیلان در اوکراین برای کار می بایست پیشنهاد کاری از یک کارفرمای اوکراینی داشته باشند تا بتوانند کار کنند. پس از دریافت پیشنهاد کاری اقامت موقت یکساله دریافت می کنند که هر سال قابل تمدید است. متقاضی از طریق کار نمیتواند اقامت دایم این کشور را اخذ کند.

اخذ اقامت پس از تحصیل در اوکراین از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

برای متقاضیان اقامت بعد تحصیل اوکراین یک روش دیگر اما هزینه بر می تواند اخذ اقامت سرمایه گذاری باشد. متقاضی می تواند با سرمایه گذاری 100 هزار دلار در اوکراین اقامت دائم را اخذ کند. ثبت شرکت یکی از راه های سرمایه گذاری است که به دو صورت مسئولیت محدود و سهامی خاص امکان پذیر است. جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود به مدارک زیر نیاز دارید:

اساسنامه شرکت و یا بیزنس پلن (Business Plan) که از ملزومات ثبت شرکت در اوکراین و سایر کشورهاست.

تعیین نام شرکت و اخذ مصوبه نام شرکت از اداره ثبت شرکت های اوکراین.

اعلام آدرس جهت ثبت شرکت در اوکراین.

میزان تمکن مالی متقاضی ثبت شرکت در اوکراین و افتتاح حساب بانکی.

با ثبت شرکت در اوکراین و پرداخت مالیات بعد از 5 سال می توانید اقامت دائم اوکراین را اخذ کنید.

مزایای اقامت پس از تحصیل در اکراین

متقاضیانی که اقامت دائم اوکراین را اخذ کرده می‌توانند برای شهروندی درخواست کنند.

افراد مقیم از تمام خدمات بانکی مانند وام می‌توانند بهره مند شوند.

افرادی که اقامت دائم اوکراین را اخذ کردند به راحتی می‌توانند ویزا برای سفر به سایر کشور هایی مانند اروپا، آمریکا و انگلستان را دریافت کند.

افراد مقیم اوکراین از تمام حقوق شهروندی اوکراین (به جز حق رای) برخوردارند.

مدرک تحصیلی دانشگاه های اوکراین از اعتبار بالایی در سطح جهان برخوردار است.

زندگی در اوکراین از استاندارد های بالایی برخوردار است.

شرایط کسب اقامت و شهروندی اوکراین

اساسا قوانین اوکراین اجازه اخذ تابعیت به شهروندان کشورهای دیگر که تابعیت خود را حفظ کنند نمی دهد و تابعیت مضاعف یا Dual Nationality در کشور اوکراین ممنوعیت دارد مگر آنکه بتوانید تابعیت اصلی خود را لغو کنید.

اگر شما هم خواهان تابعیت و اقامت در اوکراین هستید وکلای مجرب ما در موسسه رهپویان راه تازه در شیراز میتوانند شما را یاری دهند و یا به سایت سفارت اوکراین مراجعه کنید.


در ادامه بخوانید:


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575