شرایط اخذ اقامت روسیه از طریق ازدواج

شرایط اخذ اقامت روسیه از طریق ازدواج

شرایط اخذ اقامت روسیه از طریق ازدواج

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

شاید بسیاری از شما هموطنان گرامی نیز به دنبال روشی برای رسیدن به چگونگی دریافت شهروندی در روسیه باشید؛ رسیدن به این هدف از روش های متعددی نظیر: سرمایه گذاری و ثبت شرکت در روسیه؛ اقامت روسیه از طریق کار؛ ازدواج در روسیه و… نیز امکان پذیر است. با این حال موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز قصد دارد که در این مقاله مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج را برای شما دوستان گرامی شرح دهد لذا پیشنهاد می شود که با ما همراه باشید.

معرفی کشور روسیه

روسیه به لحاظ اقتصادی دارای آینده درخشانی می باشد. روسیه با مساحتی بالغ بر 17.000.000 کیلومتر مربع پهناورترین کشور جهان است. آب و هوای روسیه سردسیر و کم بارش است. لذا بسیاری از وسعت آن خالی از جمعیت بوده و نمی توان در آن کشاورزی و دامپروری داشت. بهمین سبب جمعیت روسیه در حدود 150 میلیون نفر است که از این حیث از کشور پاکستان که 20 برابر کوچکتر از روسیه است جمعیتی به مراتب کمتر دارد. روابط دیپلماتیک و سیاسی روسیه با ایران در بالاترین سطح قرار دارد که باعث شده که به لحاظ اقتصادی یکی از بهترین کشورها برای انجام امور بازرگانی، تجاری و کاری با ایران باشد. اما یکی از راه های اخذ اقامت روسیه از طریق ازدواج با شهروندان روسی می باشد.

 نکات ازدواج با شهروندان روسی

 1. گواهینامه ازدواج در روسیه بین المللی است و خیلی از اتباع کشورهای منطقه که بهر دلیلی قادر به ثبت ازدواج خود در کشورشان نیستند به روسیه جهت ازدواج و ثبت بین المللی آن مراجعه می کنند.
 2. در صورت عدم تسلط زوجین به زبان روسی یا عدم تسلط عاقد به زبان زوجین وجود مترجم رسمی در زمان عقد اجباری است.
 3. سن زوجین خواهان اقامت در روسیه از طریق ازدواج باید بالای 18 سال باشد.
 4. زوجینی که قصد گرفتن اقامت روسیه از طریق ازدواج را دارند باید مجرد باشند.

مطالب مرتبط:شهرهای اصلی روسیه برای زندگی


همانطور که گفته شد دریافت اقامت روسیه از طریق ازدواج یکی از راه های ورود به کشور روسیه می باشد. زمانی که شما با شخصی که شهروند روسیه است و پاسپورت این کشور را دارد ازدواج می کنید می توانید بعد از گذشت ۳ سال از ۵ سال زندگی با فرد روسی تبار به صورت متوالی اقامت دائم را از آن کشور اخذ کنید. نکته مهم آنست که دولت روسیه در این 3 سال هرگونه تحقیقاتی را که نشان دهد ازدواج واقعی است بعمل می آورد.

شرایط اخذ اقامت روسیه از طریق ازدواج

اخذ اقامت روسیه از طریق ازدواج مستلزم داشتن و حصول شرایطی است. یعنی اینکه شما اگر با هر فردی که اقامت روسیه را دارد ازدواج کنید این ازدواج بخودی خود منجر به اخذ اقامت و شهروندی روسیه نمی شود. پس اگر بدنبال اخذ اقامت روسیه از طریق ازدواج هستید به نکات زیر توجه کنید:

شریط اخذ اقامت روسیه از طریق ازدواج 1:

 1. ازدواج در روسیه باید قطعی و واقعی باشد یعنی بجز ثبت آن توسط مراجع قانونی، هر مدرکی جهت اثبات واقعی بودن ازدواج باید ارائه شود.

شریط اخذ اقامت روسیه از طریق ازدواج 2:

 1. شخصی که با او قصد ازدواج را دارید نباید در کشور روسیه پناهنده باشد و باید شهروند روسیه بوده و پاسپورت روسیه را دارا باشد.

شریط اخذ اقامت روسیه از طریق ازدواج 3:

 1. در قوانین چگونگی اخذ اقامت در روسیه از طریق ازدواج باید بدانید که این امر 3 تا 5 سال زمان می برد و شخص نباید در طول این مدت در روسیه حضور داشته باشد.

شریط اخذ اقامت روسیه از طریق ازدواج 4:

 1. افرادی که می خواهند اقامت در روسیه از طریق ازدواج را بدست آورند باید از کنسول گریی کشور خود در روسیه برگه مبنی بر مجرد بودن خود را دریافت نماید.

شریط اخذ اقامت روسیه از طریق ازدواج 5:

 1. شخصی که با یک شهروند روسی ازدواج می کند باید ازدواج به صورت کاملا رسمی باشد و همچنین به ثبت برسد تا بتواند اقامت دائم روسیه را دریافت نماید.

حتما بخوانید:شرایط اقامت روسیه از طریق تولد فرزند


 مدارک لازم برای ثبت ازدواج در روسیه

مدارک لازم برای دریافت اقامت روسیه از طریق ازدواج عبارت است از:

 1. پاسپورت
 2. ۴عدد عکس
 3. گواهی تولد درمورد کسانی که ایرانی الاصل هستند همان شناسنامه کافی است.
 4. دریافت گواهی تجرد

پیشنهاد می شود که مدارک لازم برای ازدواج در روسیه را بخاطر بسپارید.

چند نکته مهم در خصوص ازدواج در روسیه

 1. هرچهار مدرک برای هر دو نفر به انضمام ترجمه روسی انها برای این اقدام لازم است.
 2. گواهی تجرد برگه مبنی بر مجرد بودن شخص که از کنسولگری کشورخود شخص قابل دریافت است و این گواهی نشان دهنده این موضوع است که صاحب شناسنامه قبلا ازدواج نداشته و یا ازدواج واقع شده منجر به جدایی بر اثر طلاق، فسخ نکاح، بذل یا انقضاء مدت در ازدواج منقطع و فوت همسر نشده باشد. درخواست کننده گواهی تجرد تنها شخص صاحب شناسنامه می باشد.

همانطور که مشاهده کردید ما سعی بر این داشتیم که تا حد ممکن شرایط اخذ اقامت روسیه از طریق ازدواج را برای شما به تفصیل شرح دهیم. لذا در صورتی که باز هم سوالاتی در خصوص مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج داشتید با کارشناسان ارشد و حقوقی ما در موسسه رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید:شرایط اقامت روسیه از طریق پناهندگی


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575