شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق ازدواج

شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق ازدواج

شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق ازدواج

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

آیا شما هم خواهان کسب اطلاعات بیشتری در خصوص چگونگی رسیدن به اقامت دائم مجارستان هستید؟ همانطور که واقف هستید روش های متعددی نظیر: سرمایه گذاری در مجارستان؛ ثبت شرکت در مجارستان؛ تحصیل در مجارستان و… برای گرفتن اقامت این کشور وجود دارد. ما در این مقاله قصد بر این داریم که به معرفی شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق ازدواج بپردازیم.

پیشنهاد ما به شما این است که تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید و در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر درخصوص اقامت مجارستان از طریق ازدواج با کارشناسان ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایید.

اخذ اقامت مجارستان از طریق ازدواج

اصولا کشور مجارستان نیز مانند مابقی کشورهای اورپایی قوانین مشابهی برای اعطای اقامت به اعضای خانواده یک فرد مجاری دارد. اما همواره ازدواج یک فرد خارجی با تبعه کشور مجارستان یکی از سخت ترین راه ها برای اخذ اقامت مجارستان می باشد. بدین معنی که در ازدواج یک خارجی با تبعه مجاری اگر شرایطی وجود داشته باشد که آفیسر بررسی کننده پرونده قانع شود که این ازدواج صوری نبوده و بر پایه مدارک مستند و مستدلی است که واقعی بودن ازدواج را اثبات کند، منجر به اخذ اقامت موقت دو ساله در مجارستان می شود.

تمدید اقامت تا رسیدن به شرایط اقامت دائم مجارستان

مساله تمدید اقامت تا رسیدن به شرایط اقامت دائم مجارستان منوط به حفظ شرایط اولیه اخذ اقامت موقت در مجارستان می باشد. شاید این نکته نیز ساده بنظر بیاید که اگر فردی خارجی با ازدواج با تبعه مجاری موفق به اخذ اقامت موقت شود شرایط بعدی تبدیل آن به اقامت دائم و تابعیت مجاری راحت خواهد بود. در یک کلام می توان گفت که همچین فرضیه ای از اساس ساده انگارانه و اشتباه است.

چگونگی نظارت دولت بر ازدواج با اتباع خارجی

فرد خارجی که با تبعه مجاری ازدواج کرده و حال اقامت موقت کشور مجارستان را اخذ کرده زیر ذره بین دولت و مردم مجارستان است تا مطمئن شوند که این ازدواج واقعی بوده است. دولت مجارستان هم به خود و هم به دیگر شهروندان مجاری این حق را می دهد تا از تمامی روش های قانونی برای نظارت بر ازدواج صورت گرفته و کیفیت این ازدواج استفاده نمایند.

مواردی مانندی کنترل حساب بانکی، استشهاد از همسایگان در جهت اطمینان از زندگی زوجین در یک خانه و حتی اطمینان از داشتن یک رابطه زناشویی سالم بدون مشاجرات فراوان که کیفیت ازدواج را نشان می دهد از جمله مواردی است که دولت بر روی ازدواج صورت گرفته نظارت دارد.

همچنین فرد خارجی باید ثابت نماید در طول مدت زمان ازدواج با تبعه مجاری که منجر به اخذ اقامت موقت شده است هیچگونه روابط خارج از عرفی نداشته است. چون در کشورهای اروپایی چند همسری چه برای زنان و چه برای مردان غیرقانونی است اگر فردی اقدام به شروع یک رابطه غیرمشروع با تبعه دیگر کشور مجارستان یا هر تبعه خارجی دیگری در مجارستان نماید که موازی با زمان ازدواجش با یک تبعه مجاری باشد باعث از دست دادن اقامت موقت مجارستان وی می گردد. 


حتما بخوانید:نحوه اخذ تابعیت مجارستان


شرایط تبعه مجاری برای ازدواج با فرد خارجی

یکی از مهمترین مباحث مطرح در اثبات واقعی بودن ازدواج با یک تبعه مجاری اینست که تبعه مجاری به لحاظ تمکن مالی شرایط خوبی داشته باشد تا افیسر قانع شود که فرد فوق برای گرفتن پول در ازای ازدواج صوری اقدام به ازدواج با یک فرد خارجی نکرده باشد. لذا، مساعد بودن تمکن مالی تبعه مجاری جهت ازدواج با تبعه خارجی یکی از شرایط اداره مهاجرت کشور مجارستان بشمار میرود.

بنابراین اثبات صلاحیت مالی اداره زندگی مشترک امری ضروری برای اداره مهاجرت مجارستان بشمار میرود. اینکه فرد مجاری بتواند از عهده هزینه های زندگی با یک تبعه خارجی بربیاید نیز باید اثبات گردد.

شرایط فرد خارجی برای ازدواج با تبعه مجاری

از طرف دیگر فرد خارجی نیز هرچقدر بتواند ثابت نماید که برای ازدواج واقعی اقدام می کند نه صرفا برای کسب اقامت نیز معیار مهمی تلقی می گردد. اینکه سن فرد خارجی متقاضی ازدواج در حد مناسب یک ازدواج باشد یعنی خیلی بالا یا پایین نباشد.

همچنین شرایط تمکن مالی و شغلی فرد خارجی نیز بسیار مهم است. هر میزان که فرد خارجی بتواند ثابت نماید که در کشور خودش شرایط شغلی و مالی مناسبی دارد و حتی ازدواج با تبعه مجاری باعث مهاجرت به مجارستان و از بین رفتن بخشی از این امتیازات مانند از دست دادن کار می شود نیز باعث پیشرفت شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق ازدواج می شود.


مطالب مرتبط:شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق تولد فرزند


اثبات واقعی بودن رابطه منجر به ازدواج و حفظ موقعیت بعد از آن

بطور کلی اینکه رابطه منجر به ازدواج چگونه شروع شده، با چه کیفیتی ادامه یافته، مدارک مسند دال بر ازدواج و همچنین حفظ یک ازدواج با کیفیت تا زمان تقاضای اخذ اقامت برای فرد خارجی از جمله موارد مهمی است که باید درمصاحبه در سفارت مجارستان در کشور مبدا اثبات گردد. یکی از مراحلی است که از حساسیت بالایی برخوردار است.

سوالات متدوال در هنگام مصاحبه در سفارت

– خلاصه ای از زندگی تان، از ابتدای تولد، دوران تحصیلی، وضعیت شغلی، سطح درآمد، تحصیلات از دبستان تا دوران دانشگاه و…

– در صورتی که سابقا همسری داشته اید، بایستی حتما به ان اشاره نمایید.

– زمان آشنایی با همسرتان و مدارکی جهت اثبات دوران نامزدی و ازدواج و آشناییتان.

– اثبات تمکن مالی.

– اثبات مدرکی جهت نشان دادن محلی مناسب جهت اسکان زوجین

– آشنایی به زبان مجاری یا انگلیسی (بدین معنا تبعه خارجی که قصد ازدواج با یک تبعه مجارستان را دارد ، نشان دهد که آگاهی و آشنایی به زبان مجاری دارد و می تواند با همسر آینده خود به راحتی تعامل و ارتباط برقرار نماید).

-اطلاعاتی در خصوص اینکه دوران آشنایی متقاضیان تبعه خارجی با تبعه مجارستان چگونه می گذرد ؟

– شغل و میزان درآمدشان

–  محلی سکونتی که زوجین برای زندگی با یکدیگر در نظر گرفته اند، چگونه فضایی است و شامل چند اتاق می باشد؟

– در صورتی که فیلم و عکس؛ محتوی چت و مکالمات خصوصی متقاضیان ازدواج با یکدیگر موجود باشد، بایستی ارائه گردد و همچنین اگر در این مدت اگر با یکدیگر سفری رفته باشند و رفت و آمد خانوادگی داشته باشند ، مدارک خود را تقدیم نمایند.

اخذ پاسپورت مجارستان

پس از اینکه مصاحبه در سفارت مجارستان از متقاضیان ازدواج با یکدیگر انجام گردید و رابطه فی مابین آنها جهت ازدواج اثبات گردید، ویزای  مجارستان به مدت زمان دو سال، به آنها ارائه خواهد گردید. اما در پایان پس از سپری شدن پنج سال از طریق کشور مجارستان می توانید در خواست تابعیت نموده و پاسپورت دوم خود را (پاسپورت اروپایی) دریافت نمایید.

موسسه حقوقی-مهاجرتی رهپویان راه تازه واقع در شیراز سعی بر این داشت که تا حد ممکن شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق ازدواج را برای شما عزیزان به تصویر بکشد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات جامع تر در خصوص شرایط اقامت مجارستان از طریق ازدواج؛ مدارک مورد نیاز برای گرفتن اقامت مجارستان از طریق ازدواج؛ شرایط مورد نیاز برای گرفتن اقامت ازدواج در مجارستان و… با مشاورین و کارشناسان ارشد برتر ما که تبحر بسیاری در زمینه گرفتن انواع اقامت در مجارستان دارند تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید:

شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری

شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق پناهندگی


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575