راه های مهاجرت و اخذ اقامت مجارستان

راه های مهاجرت و اخذ اقامت مجارستان

راه های مهاجرت و اخذ اقامت مجارستان

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

آیا شما هم از روش های مهاجرت به مجارستان اطلاعی ندارید؟ آیا می خواهید بدانید کدام روش مناسب ترین راه برای مهاجرت و اخذ اقامت در مجارستان است؟ آیا می خواهید بدانید راه های مهاجرت و اخذ اقامت مجارستان چه شرایطی دارد؟ اگر این چنین است با ما تا انتهای این مقاله همراه شوید. در این مقاله درباره راه های مهاجرت و اخذ اقامت مجارستان توضیح داده شده است.

ادامه تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان به معنی تحصیل در اروپاست. مجارستان بیش از یک دهه است که به اتحادیه اروپا پیوسته و همینطور یکی از کشور های عضو شینگن نیز هست. در مقوله ی آموزش عالی، دستاورد مهم و با ارزش اروپائیان این بود که بتوانند سیستم آموزشی هماهنگ و منسجمی را در سرتاسر اروپا تضمین کنند. در نتیجه این ابتکار و مجموعه نشست هایی تحت عنوا Bologna Process ، تصمیم به ایجاد منطقه تحصیلات عالی گرفته شدکه مجارستان هم یکی از اعضای آن است.

کسانی که تصمیم به ادامه تحصیل در مجارستان را دارند می توانند از این سطح از کیفیت آموزش بهره مند شوند و جزئی از شبکه جهانی اروپائی شوند. در کشور مجارستان نظام تحصیلی به گونه ای طراحی شده است که افرادی که خواهان ادامه تحصیل در کشور مجارستان می باشند باید هزینه تحصیل بپردازند. حال اینکه هزینه تحصیل در مجارستان چقدر است تا حد بسیاری بسته به نوع دانشگاه انتخابی و رشته انتخابی شما دارد.


مطالب مرتبط:

ادامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی مجارستان

هزینه ادامه تحصیل در دانشگاه های پزشکی مجارستان


اخذ اقامت بعد از تحصیل در مجارستان

یکی از روش های رسیدن به اقامت مجارستان ورود بعنوان دانشجو می باشد. یعنی شما در یکی از مقاطع تحصیل لیسانس، فوق لیسانس یا دکترا دانشجوی یکی از دانشگاه های مجارستان شوید و بعد از آن اقامت بعد از تحصیل کسب کنید. شما می توانید مجوز اقامت دریافت کنید اگر شما یک دانشجو هستید و شغل دارید یا کسب و کار خود را انجام می دهید. با این حال، ویزای دانشجویی در مجارستان فقط تا زمانی که فارغ التحصیل می شوید معتبر است و تنها زمانی می توانید درخواست اقامت خود در مجارستان را تمدید کنید که فعالیت سودمند در حال انجام داشته باشید.

پیدا کردن کار یا شروع یک کسب و کار در مجارستان درست بعد از فارغ التحصیلی بسیار دشوار است. برای کمک به دانشجویان خارجی و کم کردن گپ بین فارغ التحصیلی از یک دانشگاه مجارستانی و شروع یک فعالیت سودآور، نوع جدیدی از مجوز اقامت مجارستان برای فارغ التحصیلان جدید وجود دارد. این مجوز تحصیل به کار(study-to-work visa) اجازه می دهد تا متقاضیان بعد از فارغ التحصیلی 9 ماه دیگر در مجارستان اقامت داشته باشند که زمان زیادی برای پیدا کردن شغل یا شروع کسب و کار است – در این صورت این مجوز موقت می تواند به اجازه اقامت بر اساس فعالیت سودآور تبدیل شود.

توصیه می کنیم تا برای اطلاعات بیشتر مقاله اخذ اقامت بعد از تحصیل در مجارستان را به دقت مطالعه نمایید.

اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در مجارستان

ثبت شرکت در واقع بمعنای راه اندازی کسب و کار یا بیزنس می باشد. یعنی شما بعنوان کارآفرین وارد کشوری شده، مبلغی پول را در بیزنسی سرمایه گذاری کرده، چند نیروی بومی مجاری استخدام نموده و اقدام به کسب درآمد و پرداخت بیمه و مالیات می کنید. باید بدانید که فرایند ثبت شرکت و ثبت مالیات بر ارزش افزوده در کشور مجارستان تنها چند روز طول می کشد چرا که کشور مجارستان از جمله کشورهای اروپاییست که به صورت خودکار شماره های مالیات بر ارزش افزوده اتحادیه اروپا را صادر می کند.

مالیات در نظر گرفته شده برای این امر تنها 9 درصد است و همین امر موجب شده است که این کشور به عنوان یکی از مقاصد تجاری و سرمایه گذاری شناخته شود. توصیه می کنیم تا برای اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت شرکت در مجارستان مقاله اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در مجارستان را به دقت مطالعه نمایید.

اخذ اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری

در سالهای اخیر بعضی از کشورهای دنیا در ازای انجام نوعی از سرمایه گذاری، اقامت خود را به متقاضیان اعطا می‌کنند. مجارستان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و با سرمایه گذاری در مجارستان می توانید اقامت دائم این کشور را برای خود و خانواده خود به ارمغان بیاورید. روند قانونی پذیرش سرمایه مستقیم خارجی در این برنامه شامل خرید اوراق قرضه دولتی ویژه کشور مجارستان به ارزش 300000 یورو (سیصد هزار یورو) در موعد مقرر  پنج سال می باشد.

در موعد پرداخت، سرمایه اصلی بدون بهره افزوده به سرمایه گذار باز می گردد. قانون حکم می کند که برنامه سرمایه گذاری جهت خرید اوراق قرضه توسط نمایندگی این برنامه که مورد تایید مقامات مجارستان نیز می باشند صورت گیرد. درعوض، نمایندگی نیز آن مبلغ را در دولت مجارستان به شکل اوراق قرضه دولتی سرمایه گذاری خواهد کرد. این معامله بنا بر یک قرارداد کتبی با شرکت مشخص شده انجام می شود که باید در حیطه منطقه جغرافیایی محل زندگی درخواست کننده اصلی دارای مجوز باشد.

اوراق قرضه دولتی تنها به این برنامه اختصاص یافته است و قابل تجارت بصورت عمومی و در بازار ثانویه نمی باشد. به محض اینکه سرمایه گذار از جهت امنیتی چک شد، نمایندگی یک اظهارنامه غیرقابل فسخ فراهم می کند که گواه وجود یک قرضه به ارزش اسمی سیصد هزار یورو و سررسید پنج ساله می باشد و از محل بودجه دریافتی از سرمایه گذار در حدود  45 روزی که اجازه اقامت دائم وی صادر می شود تامین شده است. علاوه بر هزینه سرمایه گذاری به میزان 300000 یورو، درخواست کنندگان باید هزینه تمام مراحل رسیدگی و صدور ویزا را نیز به میزان 65000 یوروپرداخت کنند.


حتما بخوانید: شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق تولد فرزند


اخذ اقامت مجارستان از طریق ازدواج

مباحث مربوط به اخذ تابعيت كشور مجارستان از طریق ازدواج تابع قوانين ساير كشورهاي اروپايي در اتحاديه شنگن ميباشد. اما توجه کنید که ازدواج با تبعه مجارستان به منظور اخذ اقامت مجارستان در صورت اثبات ازدواج منجر به اخذ اقامت موقت مجارستان و نه اقامت دائم میشود و مساله تمدید اقامت تا رسیدن به شرایط اقامت دائم  مجارستان منوط به حفظ شرایط اولیه اخذ اقامت موقت در مجارستان می باشد.

توجه کنید که اصولا تمدید اقامت موقت در مجارستان (اقامت اروپا) به هر روشی که اقامت موقت گرفته اید با حفظ همان شرایط مربوط به آن روش امکان پذیر است مثلا اگر شما از طریق تمکن مالی اقامت موقت اروپا را اخذ کرده اید تمدید اقامت نیز با همان شرایط روش تمکن امکان پذیر است. در روش ازدواج در مجارستان نیز به همین ترتیب عمل میشود.

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله روش های مهاجرت و اخذ اقامت مجارستان که روش هایی نظیر: سرمایه گذاری در مجارستان؛ ازدواج در مجارستان؛ ثبت شرکت در مجارستان و تحصیل در مجارستان را در بر می گرفت برای شما عزیزان به صورت کامل شرح داده شد. لذا در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص روش های مهاجرت و اخذ اقامت مجارستان می توانید با مشاورین برگزیده ما در موسسه حقوقی-مهاجرتی رهپویان راه تازه واقع در شهر شیراز تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید:شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق پناهندگی


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575