اخذ بورسیه تحصیلی اوکراین

اخذ بورسیه تحصیلی اوکراین

اخذ بورسیه تحصیلی اوکراین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

دلایل ادامه تحصیل در اوکراین

تحصیل در اکراین بعنوان یک گزینه ارزان، با کیفیت و همیشه در دسترس طی سال های گذشته مورد توجه ایرانیان هموطن واقع شده است. اگرچه زبان مردم اوکراینی است و زبان دوم مردم؛ روسی قلمداد می شود اما تحصیل به زبان انگلیسی همواره جزو گزینه های رایج برای تحصیل در اوکراین بوده است. اوکراین برای تحصیل رشته های مهندسی و علوم پزشکی مانند پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی مورد علاقه دانشجویان خارجی بسیاری بوده است. عدم نیاز به داشتن مدرک زبان و کیفیت بالای تحصیل دلیل شهرت تحصیل در اوکراین بوده است.

همچنین، اوکراین جزو حوزه بولونیا پروسس (Bologna Process) یا نظام هماهنگ آموزش اروپاست و در نتیجه مدارک تحصیلی اخذ شده رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و مهندسی در اوکراین براحتی مورد تایید اتحادیه اروپا می باشد.  بعلاوه هزینه های پایین تحصیل و زندگی در اوکراین باعث محبوبیت مضاعف این کشور شده است. شهریه تحصیل در رشته های گران قیمت زیر مجوعه علوم پزشکی حدود 4.000 دلار در سال و شهریه خوابگاه دانشگاه برای کل یک سال حدود 1.000 دلار می باشد. لذا، می توان اوکراین را یک گزینه بسیار ارزان برای تحصیل دانست.

همچنین در اوکراین امکان گذراندن دوره های زبان چه انگلیسی، چه روسی و چه اوکراینی وجود دارد. لذا، می توانید دوره های زبان را نیز زیر نظر اساتید مجرب در یک محیط بین المللی بیاموزید.


حتما بخوانید:


تحصیل رایگان در اوکراین

با توجه به اینکه اوکراین یک گزینه بسیار پرطرفدار برای دانشجویان ایرانی می باشد و اینکه هزینه تحصیل و زندگی بسیار مناسب است، اما هنوز مدنظر بسیاری از دانشجویان گرفتن بورسیه تحصیلی می باشد. باید بدانید که بورسیه تحصیلی اوکراین به معنای آموزش رایگان یا نسبتا رایگان است، بورسیه برای تحصیل پزشکی و یا مهندسی یا رشته حمل و نقل هوایی در اوکراین ارائه نمیشود. از آنجا که تمام دانشگاه های اوکراین و دانشگاه های دولتی هزینه تحصیل در آنها بسیار کم و با کمک یارانه تحصیلی تا 40٪ کاهش می یابد، حتی برای دانش آموزان بین المللی این هزینه مقرون به صرفه است.

در اوکراین هزینه ای را به دانش آموزان اوکراینی برای پرداخت هزینه های شهریه و خرید وسایل ارائه می شود، به این معنی که تحصیل در اوکراین کاملا متناسب به سیستم مالی اکثر افراد است، بورسیه تحصیلی اوکراین کامل به دانشجویان بین المللی ارائه میگردد. وزارت آموزش و پرورش اوکراین و یا هر دانشگاهی در اوکراین هیچ نوع کمک مالی به دانش آموزان خارجی خارج از برنامه بورسیه نمی دهد. دانش آموزان در اوکراین بایستی قادر به پرداخت مخارج زندگی با کمک اسپانسر یا پدر و مادر خود باشد.

توصیه ما به همه دانش آموزانی که قصد تحصیل در رشته پزشکی و یا مهندسی در اوکراین را دارند این است که قبل از ورود به اوکراین تمام بودجه مالی خود را سازماندهی کنند و از هزینه های تحصیل در اوکراین به طور کامل مطلع شوید.


مطالب مرتبط:


بورسیه تحصیلی اوکراین مرکز مطالعه پزشکی

مرکز مطالعه و درمانی اوکراین کمک مالی متعددی را به بهترین دانش آموزان برای تحصیل در اوکراین  اعطا میکند. بورس های تحصیلی دریافت شده توسط دانش آموزان 20٪ از هزینه های شهریه آنها را پوشش می دهد. بورس های تحصیلی اعطا شده به هر دانش آموزان بر اساس شایستگی از دانش آموز متفاوت است. بورس های تحصیلی ملزم به بازپرداخت هستند. بیشتر بورسیه تحصیلی اوکراین به بخش های علمی، هنری، ورزشی و یا سایر فعالیت های فوق ارائه می گردد.

بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا در اکراین

در اغلب مواقع اعطای بورسیه به دانشجویان مقاطع لیسانس یا کارشناسی بسیار محدود و بصورت تخفیف شهریه و یا مسائلی از این حیث می باشد. علت این امر هم اینست که دولت یک کشور و یا یک دانشگاه اغلب برای موارد اقدام به اعطای بورسیه به دانشجویان خارجی می کند که بورسیه های پرداخت شده به دانشجویان خارجی به نوعی سرمایه گذاری محسوب شود. حال این بورسیه های پرداخت شده می تواند به جذب بیشتر دانشجویان خارجی کمک کند که در کل می تواند به توسعه اقتصادی یک کشور کمک کند مثلا دولت اوکراین با پرداخت بورسیه های کلان به دانشجویان خارجی باعث جذب بیش از 100.000 دانشجوی خارجی به کشور اوکراین شده است که در جای خود باعث رشد صنعت توریسم اوکراین شده است.

چه کسانی واجد شرایط اخذ بورسیه تحصیلی اوکراین هستند؟

اما در مقاطع تحصیلات تکمیلی مانند فوق لیسانس و دکترا بیشتر بورسیه به دانشجویانی پرداخت می شود که در انجام پروژه های تحقیقاتی به دانشگاه کمک کنند. به این صورت که دانشگاه یک پروژه تحقیقاتی و پژوهشی از بخش خصوصی جذب می کند و دانشجویانی را جذب می کند که در ازای اخذ بورسیه توان علمی و عملی انجام این پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی را داشته باشند. حال دانشجویان برای اخذ بورسیه هایی از این نوع که دارای اسپانسر مالی بخش خصوصی هستند باید بتوانند اثبات نمایند که توانایی انجام این پروژه ها را دارند. این پروسه برای اخذ بورسیه می تواند بسیار بسیار رقابتی باشد.

داشتن سابقه انجام امور تحقیقاتی و پژوهشی چه بسا برای دانشجویان دکترا الزامی است. پس هرچه بیشتر بتوانید نشان دهید سابقه موفق انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی بیشتری دارید شانس اخذ کردن بورسیه شما بیشتر است. کشور اوکراین هم مانند بسیاری از کشورهای در حال توسعه مانند مالزی و ترکیه از دانشجویان خارجی که توانایی انجام امور پژوهشی و تحقیقاتی داشته باشند بصورت مالی حمایت می کند و بدنبال جذب این دسته از دانشجویان است تا بتواند به سپردن انجام این پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی به پیشرفت صنعت در کشور خود کمک کند.

موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز با در اختیار داشتن کادری مجرب در زمینه اعزام دانشجو به کشور اوکراین سعی کرد تا تمامی مباحث مهم در خصوص بورسیه تحصیلی اوکراین و یا شرایط اخذ بورسیه اوکراین را برای شما دوستان عزیز به تصویر بکشد در صورتی که شما دانشجویان عزیزی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور اوکراین را دارید باز هم سوالاتی ماورای این موضوع داشتید می توانید با کارشناسان ارشد و خبره ما تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید:


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575