ادامه تحصیل به زبان روسی در اوکراین

ادامه تحصیل به زبان روسی در اوکراین

ادامه تحصیل به زبان روسی در اوکراین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

آیا شما هم جز آندسته از افرادی هستید که قصد مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور را دارد؟ آیا از قبولی در کنکور سراسری ایران ناامید شده اید؟ آیا بدنبال ادامه تحصیل رشته های مدنظرتان در خارج از کشور هستید؟ آیا تحصیل مدنظرتان در اوکراین را مدنظر دارید؟ یا این سوال را دارید که چرا تحصیل در اوکراین؟ آیا برای تحصیل در دانشگاههای اوکراین هنوز مطمئن نیستید؟ آیا از هزینه های تحصیل و زندگی در اکراین اطلاعی ندارید؟ آیا میدانستید کشور اوکراین شانس تحصیل به زبان انگلیسی، روسی و اوکراینی را برای شما فراهم می کند؟ آیا میدانستید که تحصیل به روسی اوکراین هزینه کمتری نسبت به تحصیل به انگلیسی دارد؟ اگر پاسخ شما به تمامی این سوالات مثبت است پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل به زبان روسی در اکراین که توسط کارشناسان مهاجرتی موسسه رهپویان راه تازه واقع در شیراز گردآوری شده است را تا انتها بخوانید.

معرفی کشور اوکراین

کشور اوکراین پهناورترین کشور اروپایی است که بصورت سنتی به روسیه وابسته بوده است. اما در سال های اخیر گرایشی قوی به غرب، اتحادیه اروپا و آمریکا داشته است. اوکراین کشور در حال حاضر عضو ناظر اتحادیه اروپاست و چون بزرگترین خطوط لوله های تامین کننده گاز اروپا که از روسیه وارد می شوند از این کشور می گذرند احتمال بالایی وجود دارد تا بصورت دائم عضو اتحادیه اروپا شود. هرچند که اوکراین از سال 2005 جزو سیستم هماهنگ آموزش اتحادیه اروپا یا همان پروسه بولونیا (Bologna Process) شده است

جغرافیای اوکراین

کشور اوکراین یک کشور کشورهای اروپای شرقی است. اوکراین از شرق با روسیه، در شمال با بلاروس، از غرب با لهستان، اسلواکی و مجارستان و از جنوب غربی با رومانی و مولداوی هم‌مرز است. اوکراین حدود بالغ بر 45 میلیون نفر جمعیت دارد. پایتخت اوکراین کیف (Kiev) است که 3 میلیون نفر جمعیت دارد. زبان اصلی این کشور اوکراینی است. شهرهای بزرگ دیگر اوکراین خارکوف یا خارکیف (Kharkiv)، دنیپرو (Denipro)، دونتسک (Donetsk) و اودسا (Odessa) می باشد. 

زبان تحصیل دانشگاههای اوکراین

تحصیل رشته های مهندسی، خلبانی، هوافضا، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در اوکراین به سه زبان انگلیسی، روسی و اوکراینی مقدور می باشد. تحصیل به زبان انگلیسی اصولا مورد استقبال بیشتر دانشجویان خارجی نظیر ایرانی، پاکستانی، هندی، عرب زبان، نیجریه ای و بنگلادشی می باشد. هرچند که تحصیل به زبان روسی و اوکراینی نیز طرفداران خاص خود را دارد. در ادامه درباره مزایای تحصیل به زبان های مختلف در اوکراین توضیح داده شده است.

تحصیل به زبان روسی در کشور اوکراین

ادامه تحصیل در دانشگاه های اوکراین در رشته های مهندسی، خلبانی، هوافضا، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به زبان روسی نسبت به تحصیل مهندسی، خلبانی، هوافضا، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به زبان انگلیسی در دانشگاههای اکراین دارای دو وجه متمایز است. یکی اینکه شهریه دانشگاههای اوکراین برای تحصیل به روسی رشته های مهندسی، خلبانی، هوافضا، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی کمتر است. همچنین کیفیت آموزش به زبان روسی در دانشگاههای اوکراین بالاتر از تحصیل این رشته ها به زبان انگلیسی می باشد. هرچند که برای تحصیل به زبان روسی در دانشگاههای اوکراین شما میبایستی یک سال بصورت اجباری دوره های پادفک که شامل یادگیری زبان روسی می باشد را پشت سر بگذارید.

تحصیل به روسی اوکراین – تحصیل دوره پاتفک یا پیش دانشگاهی 

متقاضیان ادامه تحصیل به زبان روسی در اوکراین می بایستی دوره پیش دانشگاهی یا پادفک را در اوکراین بگذرانند و بعد اجازه ورود به دانشگاه را خواهند داشت. پس اگر شما نیز متقاضی تحصیل پزشکی، علوم مهندسی، علوم انسانی یا هنر به روسی در اوکراین هستید بایستی در دوره پیش دانشگاهی یا پادفک شرکت نمایید. این دوره یک دوره است که بصورت عادی در دو ترم گذرانده می شود. هرچند که دوره فشرده یک ترمی هم وجود دارد. 

تحصیل به روسی در اوکراین – مدارک لازم برای ثبت نام در دوره پادفک اکراین

برای ورود به دوره پادفک یا پیش دانشگاهی در اوکراین شما میبایستی مدارک ذیل را برای کسب پذیرش به دانشگاه ارائه نمایید:

ترجمه روسی مدارک دیپلم یا پیش دانشگاهی

کپی پاسپورت

معاینات پزشکی یا گواهی سلامت

4 قطعه عکس رنگی

مدارک بالا را بایستی به نماینده دانشگاه در ایران، که موسسه رهپویان راه تازه می باشد، تحویل دهید تا پذیرش متقاضیان تحصیل در اکراین صادر شود، موسسه حقوقی رهپویان راه تازه مفتخر است که یکی از بزرگترین نمایندگان رسمی و قانونی دانشگاههای اوکراین در ایران است. بعد از دریافت ویزا دانشجویی می توانید به اوکراین سفر کنید و همراه با نماینده موسسه مهاجرتی رهپویان راه تازه واقع در شیراز مستقر در اکراین در دانشگاه مراحل ثبت نام را تکمیل نمایید.

تحصیل به زبان روسی در اوکراین – دروس دوره پادفک 

دروس دوره پادفک دانشگاههای اوکراین به لحاظ علمی سنگین و غیر قابل فهم نیست و حدودا از دروس دوران دبیرستان ایران مبتدی تر می باشد و ارائه مجدد این دروس صرفا جهت آشنایی دانشجویان با تحصیل زبان روسی هر رشته است. به هر طریق دروس دوره پادفک هر رشته بشرح ذیل می باشد:

گروه پزشکی : زبان روسی، بیولوژی، آناتومی، فیزیک، شیمی، ریاضی

گروه مهندسی: زبان روسی، فیزیک، شیمی، ریاضی

گروه انسانی: زبان روسی، فلسفه، روانشناسی،ادبیات،ریاضی

گروه هنر: زبان روسی، ریاضی، کامپیوتر، دروس مقدماتی رشته هنر

تحصیل در اکراین بدون مدرک زبان

همانگونه که اشاره شد تحصیل در دانشگاههای اوکراین به زبان روسی نیاز به داشتن مدرک زبان ندارید. برای تحصیل رشته های مهندسی، خلبانی، هوافضا، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به زبان روسی نیازی به داشتن مدرک زبان نیستید و فقط دوره یک ساله اجباری پادفک را می گذرانید. اما اگر بخواهید در دانشگاههای اکراین به زبان انگلیسی در رشته های مهندسی، خلبانی، هوافضا، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی درس بخوانید میبایستی یا در مصاحبه ورودی به زبان انگلیسی پذیرفته شوید یا دوره یک ترمی (6 ماهه) زبان انگلیسی را در کالج های اکراین بگذرانید.

هزینه تحصیل به زبان روسی در اوکراین

گران ترین رشته های برای تحصیل در دانشگاه های کشور اوکراین رشته های پزشکی و دندانپزشکی هستند. شهریه تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های پزشکی اوکراین بسیار مناسب است. تحصیل به زبان روسی رشته پزشکی می تواند شهریه ای بین 2000 تا 2800 دلار در سال داشته باشد. این در صورتی است که شهریه تحصیل به زبان روسی در گرجستان حدود 4000 دلار در سال است. همچنین، تحصیل به زبان روسی رشته پزشکی در دانشگاههای مسکو و سنت پترزبورگ در روسیه می تواند بین 5000 تا 7500 دلار در سال باشد. لذا، بسیاری از شهروندان شوروی سابق نیز که می خواهند به زبان روسی تحصیل کنند اوکراین را انتخاب می کنند.

همچنین شهریه دانشگاههای اوکراین برای تحصیل رشته های مهندسی، خلبانی و هوافضا به زبان روسی می تواند 2500 تا 2000 دلار در سال باشد. ضمن اینکه بخاطر داشته باشید برای تحصیل به زبان روسی گذراندن یک سال دوره پادفک اجباری است.

همانطور که مشاهده کردید ما سعی بر این داشتیم که شرایط تحصیل به زبان روسی در دانشگاه های اوکراین را برای شما عزیزان به تصویر بکشیم. لذا تمامی متقاضیان تحصیل در اوکراین می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در اکراین؛ هزینه تحصیل به زبان انگلیسی یا روسی در اوکراین؛ نحوه اخذ ویزای تحصیلی اکراین و … با مشاورین مجرب و زبده ما در موسسه حقوقی-مهاجرتی رهپویان راه تازه واقع در شیراز با سال ها تجربه در زمینه اعزام دانشجو به اوکراین تماس حاصل نمایند و از مشاوره حضوری با آنان بهره مند شوند.


در ادامه بخوانید:


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575