ادامه تحصیل داروسازی در اوکراین

ادامه تحصیل داروسازی در اوکراین

ادامه تحصیل داروسازی در اوکراین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

آیا شما هم جز آندسته از افرادی هستید که قصد تحصیل داروسازی در خارج از کشور را دارد؟ آیا شما هم قصد تحصیل در کشور اکراین را دارید؟ آیا نمی دانید که برای تحصیل داروسازی در اوکراین از کجا بایستی شروع کنید؟ آیا از شرایط تحصیل داروسازی در اکراین بی اطلاع هستید؟ آیا نیاز به اطلاعات بیشتری درباره پذیرش در دانشگاه های داروسازی اوکراین دارید؟ آیا نمی دانید که برای تحصیل داروسازی در اکراین چه مدارکی مورد نیاز است؟ آیا با نحوه پذیرش در دانشگاه های اوکراین آشنایی ندارید؟ در صورتی که پاسخ شما به تمامی سوالات مطرح شده در باب ادامه تحصیل داروسازی در اوکراین مثبت است تا انتهای این مقاله که با همکاری مشاورین ارشد ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز گردآوری شده است همراه شوید.

اعتبار ادامه تحصیل داروسازی اوکراین

اوکراین کشور در حال حاضر عضو ناظر اتحادیه اروپاست و چون برزگترین خطوط لوله های تامین کننده گاز اروپا که از روسیه وارد می شوند از این کشور می گذرند احتمال بالایی وجود دارد تا بصورت دائم عضو اتحادیه اروپا شود. هرچند که اوکراین از سال 2005 جزو سیستم هماهنگ آموزش اتحادیه اروپا یا همان پروسه بولونیا (Bologna Process) شده است. لذا، مدرک داروسازی اخذ شده از دانشگاههای اوکراین در اروپا کاملا معتبر است.

شرایط پذیرش داروسازی در اکراین

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل داروسازی در اوکراین بسیار راحت است. بصورتی که بسیاری از شما می توانید با داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی یا دیپلم 12 ساله بدون آزمون ورودی امکان ادامه تحصیل داروسازی اوکراین داشته باشید. پذیرش در دانشگاه های داروسازی اوکراین بسیار منطبق به سن مناسب و نمرات خوب در دروس تخصص دوران دبیرستان است. تحصیل در گرایش داروسازی اوکراین دکترا محسوب نمی شود. لذا، دکترای داروسازی در اوکراین وجود ندارد. در نتیجه، مدارک ارائه شده فوق لیسانس محسوب می شود. تحصیل در رشته داروسازی اوکراین اما بصورتی است که بعد از اتمام تحصیل در اروپا بعنوان داروساز بتوانید کار کنید. عموما طول دوره داروسازی در اوکراین 5 سال است.

زبان تحصیل داروسازی در اوکراین

زبان تحصیل رشته داروسازی در کشور اکراین زبان انگلیسی، روسی و اوکراینی خواهد بود. در نظر داشته باشید که فرایند تحصیل به زبان انگلیسی معمولا مورد قبول دانشجویان خارجی مانند: ایرانیان، پاکستانی، هندی، عرب زبان، نیجریه ای و بنگلادشی قرار می گیرد این در حالیست که که تحصیل به زبان روسی و اوکراینی نیز هواداران خاص خود را دارد. پس امکان تحصیل به زبان انگلیسی به عنوان یکی از مزیت های مهم ادامه تحصیل در اکراین به حساب می آید.

تحصیل داروسازی به زبان انگلیسی در اکراین

تحصیل داروسازی در کشور اوکراین به زبان انگلیسی مورد توجه بسیاری از دانشجویان خارجی از جمله ایرانیان قرار گرفته است از دلایل این استقبال می توان به کیفیت تحصیل به زبان انگلیسی و همچنین کیفیت دانشگاه های اوکراین نیز اشاره کرد. علت این امر هم تجربه چندین دهه ای است که اوکراین در جذب و پرورش دانشجویان خارجی برای تحصیل رشته داروسازی به زبان انگلیسی داشته است. علاوه بر این؛ امکان تحصیل به زبان انگلیسی در اکراین؛ وجود هزینه های تحصیل مقرون به صرفه و مناسب نسبت به دیگر کشورهای اروپایی و اخذ پذیرش راحت از دانشگاه های اوکراین از دلایل مهم انتخاب این کشور برای تحصیل داروسازی خواهد بود.

 لذا، اگر شما هم خواهان ادامه تحصیل داروسازی در اوکراین به زبان انگلیسی و همچنین اخذ راحت پذیرش از دانشگاههای داروسازی اوکراین هستید می توانید همین امروز با کارشناسان موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایید.

داروسازی به زبان انگلیسی یا روسی یا اوکراینی؟

کسانی که خواهان ادامه تحصیل داروسازی در اکراین به زبان اوکراینی یا روسی هستند باید بدانند که هزینه تحصیل داروسازی به این دو زبان نسبت به تحصیل داروسازی به زبان انگلیسی بسیار کمتر است. هرچند که برای تحصیل به زبان روسی یا اوکراینی در دانشگاههای داروسازی اوکراین شما میبایستی یک سال بصورت اجباری دوره های پادفک که شامل یادگیری زبان اوکراینی یا روسی می باشد را پشت سر بگذارید. در نظر داشته باشید که میزان کیفیت و تدریس به زبان اوکراینی یا روسی در دانشگاه های داروسازی کشور اکراین بسیار بالاتر از تحصیل به زبان انگلیسی می باشد.

تحصیل داروسازی در اوکراین بدون مدرک زبان

همانگونه که اشاره شد تحصیل در دانشگاههای داروسازی اوکراین چه به زبان روسی باشد یا اوکراینی نیاز به داشتن مدرک زبان ندارد. برای تحصیل رشته داروسازی به زبان روسی یا اوکراینی نیازی به داشتن مدرک زبان نیستید و فقط دوره یک ساله اجباری پادفک را می گذرانید. اما اگر بخواهید در دانشگاههای داروسازی اوکراین به زبان انگلیسی رشته داروسازی درس بخوانید میبایستی یا در مصاحبه ورودی به زبان انگلیسی پذیرفته شوید یا دوره یک ترمی (6 ماهه) زبان انگلیسی را در کالج های اوکراین بگذرانید.

پادفک داروسازی اکراین

همانطور که قبلا هم گفته شد برای تحصیل داروسازی به زبان اکراینی یا روسی متقاضیان میبایست در دوره ای یکساله که تحت عنوان پادفک شناخته می شود و به اجبار شرکت نمایند. در نظر داشته باشید که این دوره ی پادفک آموزش یک ترم زبان روسی یا اوکراینی و همچنین تدریس دروس زیست؛ شیمی و ریاضی به یکی از این دو زبان ها را در بر خواهد گرفت. پیشنهاد می شود که جهت کسب اطلاعات دقیق تر در خصوص شهریه در نظر گرفته شده برای شرکت در دوره پادفک اکراین با کارشناسان موسسه رهپویان راه تازه تماس حاصل نمایید. 

شهریه دانشگاه های داروسازی اوکراین

شهریه تحصیل داروسازی از رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاههای پزشکی اوکراین کمتر و  بسیار مناسب است. تحصیل به زبان انگلیسی داروسازی در دانشگاههای مختلف اوکراین شهریه ای بین 3500 تا 3800 دلار در سال دارد. در صورتیکه تحصیل به زبان روسی یا اوکراینی رشته های داروسازی می تواند شهریه ای بین 2000 تا 2500 دلار در سال داشته باشد. این در صورتی است که شهریه تحصیل به زبان روسی در گرجستان حدود 4000 دلار در سال است. همچنین، تحصیل به زبان روسی رشته های داروسازی در دانشگاههای مسکو و سنت پترزبورگ در روسیه می تواند بین 4000 تا 5500 دلار در سال باشد. لذا، بسیاری از شهروندان شوروی سابق نیز که می خواهند به زبان روسی تحصیل کنند اوکراین را انتخاب می کنند.

دانشگاه های داروسازی اوکراین

برای تحصیل در تحصیل داروسازی در اوکراین شما چندین انتخاب بسیار معتبر دارید. بعضی از این دانشگاهها در خارج از کیف واقع شده اند. در زیر لیست دانشگاههایی که تحصیل در دانشگاه های داروسازی اوکراین را میسر می کنند آمده است:

  • Bogomolets National Medical University
  • Uzhhorod National University
  • Odessa National Medical University
  • National University of Pharmacy

دانشگاه ملی داروسازی اکراین

دانشگاه ملی داروسازی اوکراین در سال 1805 در شهر خارکوف تاسیس شده است. دانشگاه ملی داروسازی خارکوف قدیمی ترین دانشگاه داروسازی در اوکراین است که حدود 17000 دانشجو دارد که بیش از 1500 نفر از آنها خارجی بوده و از 43 کشور مختلف می باشند. شهر خارکوف یا خارکیف نیز دومین شهر پراهمیت و مهم اوکراین است. شهر خارکوف یا خارکیف 5 ساعت زمینی با کیف فاصله دارد.

پذیرش داروسازی اکراین

برای اخذ ویزای دانشجویی اوکراین یا ویزای تحصیلی اوکراین بایستی شرایط سنی، زبان تحصیل، مدارک مورد نیاز و همچنین آزمایشات پزشکی کاملی داشته باشید. بایستی شروع ترم تحصیلی را مدنظر قرار دهید و به اندازه کافی زود برای ویزای تحصیلی اوکراین اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر جهت اخذ پذیرش دانشگاههای پزشکی اوکراین و همچنین ویزای دانشجویی اوکراین با کارشناسان موسسه رهپویان راه تازه در شیراز تماس بگیرید.


در ادامه بخوانید:


 

 

 

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575