ادامه تحصیل در دوره پادفک روسیه

ادامه تحصیل در دوره پادفک روسیه

ادامه تحصیل در دوره پادفک روسیه

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,,

در این مقاله که به دست همکاران و مشاورین ارشد ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز گردآوری شده است سعی بر این شده که تا حد ممکن شرایط تحصیل در دوره پادفک روسیه برای شما دانشجویان گرامی آورده شود. لذا پس از مطالعه تمامی موارد آورده شده در ذیل در صورتی که باز هم سوالاتی در خصوص تحصیل در دوره پادفک روسیه برای شما پیش آمد با تیم تخصصی ما با سال ها تجربه در زمینه اعزام دانشجو به روسیه تماس حاصل نمایید.

ادامه تحصیل در روسیه

اکثر عزیزان هموطن که بدلایل مختلفی فرصت تحصیل در رشته های مورد نظر خود را در دانشگاه های داخل کشور ندارند یا بدلایل مختلفی ترجیح می دهند در خارج از کشور تحصیل کنند بدنبال یک مقصد مناسب هستند. مخصوصا متقاضیان تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی بدنبال مقصدی هستند که مورد تایید وزارت بهداشت باشد و هزینه های تحصیل پایین تری داشته باشند. اما انتخاب مقصد مناسب نیز همواره ساده نیست. تحصیل در روسیه برای عزیزان هموطن مزایای بسیاری دارد. به شما اکیدا توصیه می کنیم مقاله مزیت های تحصیل در روسیه را مطالعه بفرمایید.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی یا پزشکی و دندانپزشکی در روسیه گذراندن دوره پادفک اجباری می باشد. مخصوصا اگر دوره به زبان روسی باشد حتما باید دوره پادفک را بگذرانید. دوره پادفک یا Podfak به زبان انگلیسی Preparatory Course یک دوره پیش نیاز است که هم زبان روسی را به دانشجویان آموزش می دهند و دروس مورد نیاز مانند زیست و شیمی را به زبان روسی تدریس می کنند و دانشجویان را برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های روسیه آماده می کند. گذراندن این دوره رایگان نیست و مستلزم پرداخت هزینه ای 2000 تا 3000 دلار در سال است. متقاضیان می توانند دوره پادفک روسیه را یا در دانشگاهی که می خواهند تحصیل کنند بگذرانند یا در کالج های خارج از دانشگاه شرکت نمایند.


حتما بخوانید:

شرایط تحصیل به زبان روسی در روسیه

شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه


تذکر: دانشجویانی که بورسیه تحصیلی روسیه را اخذ کرده اند می توانند بصورت رایگان در این دوره شرکت نمایند اما اگر موفق به پشت سرگذاشتن دوره پادفک شوند بورسیه تحصیلی خود را از دست می دهند.

معرفی دوره پادفک روسیه

دوره پاتفک اصولا یک دوره 6 الی 10 ماهه است که متقاضی تحصیل بر اساس رشته انتخابی خود بایستی پادفک مورد نظر را بگذراند و بسته به رشته انتخابی دروس دوره پادفک تغییر می کند. مثلا فردی که می خواهد رشته های علوم پزشکی را بخواند باید پادفک pre-medical را بخواند و متقاضی تحصیل در رشته های مهندسی باید پادفک engineering را بخواند. اصولا گذراندن دوره پادفک زمانی اجباری است که زبان تحصیل صرفا روسی باشد. در صورتیکه گذراندن دوره پادفک برای تحصیل به زبان انگلیسی اجباری نیست. دوره پادفک در روسیه شامل 4 الی 6 ساعت درس در روز می باشد.

دوره پادفک pre-medical در روسیه

دوره پادفک رشته های علوم پزشکی یا pre-medical یک دوره اجباری برای دانشجویانی است که متقاضی تحصیل به زبان روسی دوره های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پرستاری در روسیه هستند. این دوره ها در مدت 10 ماه تکمیل می شود. ورودی این دوره ها بیشتر از اوایل شهریور شروع می شود و تا خرداد سال بعد ادامه می یابد. بعضی از دانشگاه ها به متقاضیان تحصیلی که درخواست شروع این دوره ها از بهمن ماه را دارند فقط امکان تحصیل سه ترمه این دوره های را فراهم می آورند.

پس توصیه می کنیم حتی المقدور از شهریور ماه دوره پادفک خود را شروع کنید. عموما در چند ماه اول دانشجویان زبان روسی را می آموزند و در ماه های بعد دروس زیست، شیمی و ریاضی را به زبان روسی می آموزند تا برای آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر خود آماده شوند.

دوره پادفک engineering در روسیه

این دوره نیز به مانند دوره پادفک علوم پزشکی 10 ماه بطول می انجامد و دانشجویان در طول این مدت دروس زبان روسی، ریاضی و فیزیک را می آموزند. بیاد داشته باشید که این دوره برای تحصیل به زبان روسی اجباری بوده اما برای تحصیل به زبان انگلیسی کاملا اختیاری است. در این دوره کتاب و تمام منابع لازم برای دانشجویان فراهم می شود.

زمان ثبت نام برای دوره پادفک

زمان ثبت نام دوره پادفک بستگی به دانشگاه مورد تقاضای دانشجویان دارد اما عموما زمان ثبت نام از نیمه های فروردین (April) شروع شده و تا اوایل مرداد (July) ادامه دارد. هرچند که باید بخاطر داشته باشید بسیار مشاهده شده است که با توجه به استقبال بالا و همچنین ظرفیت محدود این دوره ها، ظرفیت این دوره ها سریعتر از زمانی که دانشگاه تعیین کرده تکمیل می شود. لذا، به شما متقاضیان توصیه می شود زمان اقدام خود را قبل از نیمه فروردین (April) شروع کنید تا دچار مشکل نشوید.

مدارک لازم برای ثبت نام دوره پادفک

مدارک لازم جهت ثبت نام دوره پادفک بشرح ذیل است:

  1. ترجمه پاسپورت به زبان روسی
  2. ترجمه ریز نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی به زبان روسی
  3. ترجمه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی به زبان روسی
  4. عکس
  5. پر کردن Application خود دانشگاه

مطالب مرتبط:مدارک لازم جهت پذیرش از دانشگاه های روسیه


نکات مهم دوره پادفک

مطالعه نکات ذیل مخصوصا برای متقاضیان گذراندن دوره پادفک علوم پزشکی یا pre-medical بسیار توصیه می شود.

نکته مهم 1

متقاضیان عزیز باید دقت داشته باشند که دوره پاتفک شامل آموزش زبان روسی و آموزش دروس مرتبط به پزشکی یا دندانپزشکی به زبان روسی می باشد مانند زیست و شیمی. در بعضی از دانشگاه ها مانند دانشگاه رودن (RUDN) مسکو حتی دوره پاتفک رشته های پزشکی و دندانپزشکی متفاوت است.

نکته مهم2

متاسفانه بسیاری از موسسات حتی معتبر دانشجویان را به جای شرکت در دوره پاتفک (دوره پیش پزشکی به زبان روسی)، برای شرکت در دوره های آموزش فرهنگ و زبان روسی اعزام می کنند. این دوره ها کاملا غیر استاندارد می باشد و به دانشجویان هیچ دروس تخصصی آموزش داده نمی شود و باعث می شود تا دانشجویان نتوانند در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی روسیه شانس بالایی برای پذیرش داشته باشند.

نکته مهم 3

به لحاظ قوانین وزارت آموزش و پرورش و همچنین وزارت بهداشت جمهوری اسلامی، دانش آموزانی که مقطع پیش دانشگاهی به اتمام نرسانده باشند با شرکت در دوره های پاتفک میتوانند این دوره و مدرک اخذ شده از آن را بجای مدرک پیش دانشگاهی ارزشیابی کنند. اما نکته مهم اینست که دوره پاتفک باید در خود دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت گذرانده شود و اگر در جایی دیگر بجز خود دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت دوره پاتفک گذرانده شود، مدرک اخذ شده بجای پیش دانشگاهی ارزشیابی نشده و مدرک پزشکی یا دندانپزشکی اخذ شده نیز مورد تایید وزارت بهداشت قرار نخواهد گرفت.

نکته مهم 4

حتما متقاضیان عزیز تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی روسیه اطلاع دارند که ملاک مورد تایید بودن دانشگاه از نظر وزارت بهداشت اینست که دانشگاه مقصد در همان سالی که تحصیلات خود را آغاز می کنید در لیست دانشگاه های مورد تایید این وزارتخانه باشد. حال اگر سال بعد دانشگاه فوق از لیست خارج شود مشکلی برای تاییدیه مدارک اخذ شده پیش نمی آید و همچنان مورد تایید است. پس ملاک تایید بودن دانشگاهی از نظر وزارت بهداشت فقط سال ورود است نه سال های قبل از آن و نه بعد از آن. در همین راستا دوره کالج pre-medical یا پادفک علوم پزشکی از نظر دانشگاه روسیه اجباری محسوب می شود. یعنی اگر سالی که دوره پادفک اجباری خود را در دانشگاهی شروع کردید دانشگاه مورد تایید باشد و سال بعد از تایید خارج شود، هیچ اشکالی ندارد.

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله دوره پادفک روسیه برای شما دانشجویان گرامی به همراه جزئیات شرح داده شد لذا در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل در روسیه با مشاورین حقوقی ما در موسسه رهپویان راه تازه واقع در شیراز همراه باشید.


در ادامه بخوانید:هزینه تحصیل در دانشگاه های پزشکی روسیه


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575