ادامه تحصیل در رشته هوانوردی روسیه

ادامه تحصیل در رشته هوانوردی روسیه

ادامه تحصیل در رشته هوانوردی روسیه

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

توسعه همکاری بین فنلاند و روسیه در بخش حمل و نقل و دانشگاه هوانوردی شهری سنت پترزبورگ موجب ایجاد یک پروژه مشترک برای ادغام برنامه های آموزش ابتدایی خلبانان هواپیمایی روسیه در سیستم آموزش بین المللی مستقر شده است. هدف از ایجاد این پروژه تضمین ارتقاء پرواز با توسعه مهارت های حرفه ای دانش آموزان بوده است. پاتریا و سن پترزبورگ دانشگاه هوانوردی شهری؛ توافقتنامه ای را در زمینه آموزش خلبانان برای سال 2010 امضا کرده اند. این توافقنامه شامل آموزش 23 دانش آموز بوده است. در اواسط ژوئن 2009 اولین گروه دانشجویی از دانشگاه هوانوردی سن پترزبورگ وارد فنلاند برای شرکت در این پروژه ها شدند. در این مقاله درباره ادامه تحصیل در رشته هوانوردی روسیه توضیح داده شده است.

 دانشگاه های هوانوردی روسیه

دانشگاه هوانوردی شهری سن پترزبورگ یکی از دانشگاه های تخصصی حمل و نقل هوایی در روسیه می باشد که بیش از 6000 دانشجوی در یازده برنامه تحصیلات تکمیلی و در نه برنامه مختلف تحصیلات تکمیلی ثبت نام کرده اند. دانشگاه سیتی سن پترزبورگ مواردی نظیر: حمل و نقل هوایی بین المللی، مدیریت حمل و نقل هوایی، مدیریت ترافیک هوایی، مطالعات مهندسی و آموزش مدیریت پرواز و… را شامل می شود.

موسسه هوانوردی مسکو (دانشگاه ملی تحقیقات) در سال 1930 برای آموزش کارکنان مجرب صنعت حمل و نقل هوایی تاسیس شد. از زمان تأسیس آن، MAI بیش از 160،000 متخصص در عرصه حمل و نقل هوایی، علوم فضایی و صنعت، بیش از 250 طراح و مدیر کل و مدیران تحقیق را تحت آموزش خود قرار داد. در حال حاضر حدود 20،000 دانش آموز در قالب های مختلف در 12 دانشکده و 2 مؤسسه مشغول به تحصیل می باشند که 93٪ از دانشجویان تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد خلبانی را دنبال می کنند.

مدرسه عالی هواشناسی یولانوفسک

مدرسه عالی هواشناسی یولانوفسک، یکی از قدیمی ترین موسسات در روسیه برای آموزش کارکنان پرواز و هواپیمایی شهری می باشد. دانشکده حمل و نقل هوایی اوگانوفسک، دارای دو شاخه پروازی Krasnokutske از مدرسه حمل و نقل هوایی و دانشکده حمل و نقل هوایی Sasovo است. مدرسه عالی هواشناسی یولانوف در سال 1935 در شهر باتیسک – یک شهر کوچک در نزدیکی روستوف-روی-دون تاسیس شد. در سال 1939 مدرسه عالی حمل و نقل هوایی اویلانوف به شهر اویلانوفس منتقل شد.

امروزه در مدارس آموزش عالی یلیانوف آموزش ابتدایی خلبانان در هواپیما F-1، F-2 انجام می شود و آموزش های پیشرفته تر در هواپیماهای ANT-9، ANT-4، SB، SS-84 صورت می گیرد. در حال حاضر مدرسه حمل و نقل هوایی اویلانوف دارای 4 دانشکده، 16 بخش می باشد که حدود 250 کارمند در حال آموزش را در خود جای داده است. هر ساله مدرسه عالی حمل و نقل هوایی اوایلانوف 1500 متخصص را آموزش می دهد. در حقیقت در طول این مدت، مدرسه حمل و نقل هوایی اوایلانوف بیش از 15600 متخصص و خلبان را آموزش داده است.

هزینه ادامه تحصیل در رشته هوانوردی روسیه

در فدراسیون روسیه، هزینه تحصیل و سایر هزینه های زندگی در مسکو و سن پترزبورگ نسبت به سایر شهرهای فدراسیون روسیه بالاتر خواهد بود. اما شهریه سالانه در نظر گرفته شده برای تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه هوانوردی روسیه حدود 4000 دلار برای سال اول و 3000 دلار از سال دوم تا چهارم و برای تحصیل در مقطع کارشناسی خواهد بود. این در حالیست که هزینه تحصیل به زبان روسی و برای هر سال معادل با 2500 دلار می باشد.

به طور کلی دانشجویان می توانند هزینه های سال اول تحصیل در رشته هوانوردی را قبل یا بعد از گرفتن ویزا از طریق انتقال بانکی یا پس از ورود به روسیه پرداخت نمایند، به جز هزینه دعوتنامه، نامه تأیید ویزا و هزینه های پیک از جمله دیگر هزینه های جاری می باشد که هزینه دعوتنامه و نامه تاییدیه ویزا 400 دلار و هزینه پیک 100 دلار است. در نظر داشته باشید که زبان تحصیل در رشته هوانوردی روسیه؛ روسی می باشد اما برخی از دانشگاه ها تحصیل در رشته هوانوردی روسیه را به زبان انگلیسی نیز ارائه می دهند. لذا پیشنهاد می شود که شرکت در دوره آماده سازی قبل از رفتن به دانشگاه که شامل دوره های زبان و دروس تخصصی مربوط به رشته هوانوردی می باشد را از یاد نبرید.


حتما بخوانید:مقایسه هزینه های زندگی روسیه و ایران


پیشنهاد ما به شما این است که برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل هوانوردی در روسیه؛ ریز هزینه های تحصیل و زندگی در روسیه؛ تحصیل در دانشگاه های دولتی و خصوصی روسیه و… با کارشناسان ارشد و مشاورین برتر ما در موسسه رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید:تحصیل در دانشگاه های مهندسی روسیه


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575