ادامه تحصیل در مقطع دکترا چین

ادامه تحصیل در مقطع دکترا چین

ادامه تحصیل در مقطع دکترا چین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

آیا شما هم قصد ادامه تحصیل در برترین دانشگاه های چین را دارید؟ آیا می خواهید شرایط ادامه تحصیل در مقطع دکترا چین را بدانید؟ آیا گرفتن بورسیه چین برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است؟ آیا شما هم قصد اقامت بعد از تحصیل در چین را دارید؟ اگر تمامی این سوالات در خصوص شما صدق می نماید تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید. در این مقاله درباره ادامه تحصیل در مقطع دکترا چین توضیح داده شده است. در این مقاله درباره ادامه تحصیل در مقطع دکترا چین توضیح داده شده است.

شرایط ادامه تحصیل دکترا در چین

زبان آموزش و تحصیل در دوره دکترای چین؛ زبان انگلیسی می باشد البته برخی از دانشگاه های موجود در چین برای آموزش برخی از رشته ها دوره ها را به صورت ترکیبی انگلیسی و چینی برگزار می نمایند. طول دوره دکترا در کشور چین ۳ ساله می باشد که معمولا دو سال آخر به ارائه پایان نامه و دفاع مربوط می شود. این در حالیست که شهریه در نظر گرفته شده برای تحصیل در مقطع دکترا چین و به طور متوسط حدود 5000 دلار در سال می باشد.

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا چین را دارند علاوه بر مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد انتظار می رود که معدل بالای 15 را داشته باشند و دانایی زبان خود را در حد آیلتس 6 تقویت نمایند و پروپوزال خود را به دانشگاه نیز ارائه دهند. زمان ورود به دانشگاه های چین در ماه سپتامبر (نیمه دوم شهریور) می باشد لذا پیشنهاد می شود که مهلت زمانی در نظر گرفته شده برای اخذ پذیرش از دانشگاه های چین را مد نظر داشته باشید.


حتما بخوانید:

ادامه تحصیل در چین بدون مدرک زبان

مقایسه هزینه های زندگی چین و ایران


بورسیه تحصیلی دکترا در چین

بطور یقین اگر شما بتوانید به زبان چینی درس بخوانید میتوانید تا 50% شهریه های تحصیل خود را کاهش دهید. بیاد داشته باشید که کار دانشجویی در چین کاملا و برای تمامی مقاطع تحصیلی ممنوع است هرچند که بسیاری از دانشجویان خارجی در چین مشغول بکارند. اما شاید تحصیل به زبان چینی و همچنین کار دانشجویی برای شما امکانپذیر نباشد، حال برای کاهش هزینه ها چه باید کرد؟ در واقع این امکان وجود دارد که با استفاده از بورسیه های تحصیلی هزینه های تحصیل را تا حد امکان پایین آورد یا صفر کرد.

بورسیه های تحصیلی دولت چین که می تواند به شما برای صفر کردن هزینه ها کمک کنند عبارتند از:

بورسیه دو جانبه یاBilateral Program:

این بورسیه در چین فقط در زمانی داده می شود که یا دولت چین با یک دولت خارجی یا دانشگاه چینی با یک دانشگاه خارجی طرح تبادل دانشجو داشته باشد. این بورسیه شهریه دانشگاه، خوابگاه، بیمه و هزینه های زندگی را شامل می شود. این بورسیه برای مدت تحصیل بشرح ذیل اهداء می گردد:

 

مقطع تحصیلمدت زمان تحصیلمدت زمان اعطاء بورسیه
مقطع کارشناسی4-5 سال4-7 سال
مقطع کارشناسی ارشد2-3 سال2-5 سال
مقطع دکترا3-4 سال3-6 سال

 

بورسیهChinese University Program

این بورسیه فقط برای مقاطع دکترا و فوق لیسانس می باشد. این بورسیه شهریه دانشگاه، خوابگاه، بیمه و هزینه های زندگی را شامل می شود. شرط سنی برای اعطاء این بورسیه برای مقطع فوق لیسانس 35 و برای مقطع دکترا 40 سال می باشد. این بورسیه برای مقطع فوق لیسانس تا 3 سال و برای مقطع دکترا تا 4 سال دانشجویان را ساپورت می کند.

بورسیه دیوار چین یا:Great Wall Program

این بورسیه به کمک وزارت علوم چین یا MoE و UNESCO به دانشجویان خارجی برای مقاطع دکترا و فوق لیسانس می باشد. این بورسیه شهریه دانشگاه، خوابگاه، بیمه و هزینه های زندگی را شامل می شود. شرط سنی برای اعطاء این بورسیه برای مقطع فوق لیسانس 45 و برای مقطع دکترا 45 سال می باشد.


مطالب مرتبط:شرایط تحصیل به زبان چینی در چین


موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز با در اختیار داشتن کادری مجرب در زمینه اعزام دانشجو به کشور چین سعی کرد تا تمامی مباحث مهم در خصوص تحصیل در مقطع دکترا چین و یا شرایط بورسیه چین را برای شما دوستان عزیز به تصویر بکشد در صورتی که شما دانشجویان عزیزی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور چین را دارید باز هم سوالاتی ماورای این موضوع داشتید می توانید با کارشناسان ارشد و خبره ما تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید:تحصیل در رشته های مهندسی چین


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575