ادامه تحصیل در چین بدون مدرک زبان

ادامه تحصیل در چین بدون مدرک زبان

ادامه تحصیل در چین بدون مدرک زبان

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

آیا شما هم قصد ادامه تحصیل پزشکی در کشوری با سیستم آموزشی پیشرفته را دارید؟ آیا هزینه های متناسب تحصیلی برای شما از اهمیت زیادی برخوردار است؟ آیا قصد تحصیل پزشکی در کشوری بدون در اختیار داشتن مدرک زبان را دارید؟ آیا یادگرفتن زبان دوم یک کشور برای شما بسیار دشوار است؟ اگر پاسخ شما به تمامی این سوالات مثبت است ما تحصیل در کشوری همانند چین را به شما معرفی می نماییم. پس پیشنهاد ما به شما دانشجویان عزیز این است که تا انتهای این مقاله که به دست کارشناسان ارشد و برتر ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز گردآوری شده است همراه باشید. در این مقاله درباره در این مقاله درباره ادامه تحصیل در چین بدون مدرک زبان توضیح داده شده است. 

زبان تحصیل در چین

زبان تحصیل در چین صد البته که بستگی به رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی و دانشگاه مورد نظر شما دارد. برای دوره های کارشناسی رشته های مهندسی و رشته های بیزینس و مدیریت شانس تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های دولتی وجود دارد اما برای تحصیل مابقی رشته ها در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی باید دانشگاه های خصوصی را انتخاب کنید. اما برای مقاطع بالاتر مانند کارشناسی ارشد و دکترا شانس تحصیل به زبان انگلیسی بسیار زیاد است.

تحصیل رشته های علوم پزشکی در چین به زبان انگلیسی

برای رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی نیز شانس تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد اما واقعیت اینست با توجه به فراگیرتر بودن رشته پزشکی، احتمال تحصیل این رشته به زبان انگلیسی بسیار بالاتر از رشته دندانپزشکی و داروسازی است. لذا، برای تحصیل رشته های دندانپزشکی و بخصوص داروسازی امکان تحصیل به زبان انگلیسی بسیار کمتر از رشته پزشکی است. اما آن چیزی که تحصیل به زبان چینی را متمایز می کند نه تنها انتخاب های بیشتر و تنوع رشته های بیشتر است، بلکه شهریه پایین تر و چه بسا شانس بالاتر اخذ بورسیه تحصیلی است که می تواند تحصیل به زبان چینی را با اولویت بیشتری قرار دهد. لذا، در زمان انتخاب رشته و دانشگاه حتما در مورد زبان تحصیل اطمینان حاصل کنید.

مزیت عمده تحصیل در چین

عدم نیاز به داشتن مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل به زبان انگلیسی یک مزیت عمده تحصیل در چین می باشد. یعنی فقط با داشتن نمرات بالای زبان انگلیسی در دوره تحصیلات دبیرستان یا حتی با داشتن نامه ای دال بر گذراندن دوره زبان از آموزشگاه زبان می توان پذیرش دانشگاه برای تحصیل رشته مدنظرتان به زبان انگلیسی را داشته باشید. همچنین اگر بدنبال تحصیل به زبان چینی باشید می توانید دوره زبان چینی را در چین بگذرانید. پیشنهاد می کنیم برای اطلاع دقیقتر از ادامه تحصیل در چین بدون مدرک زبان این مقاله را تا انتها بخوانید.


مطالب مرتبط:مزیت های ادامه تحصیل در چین


تحصیل به زبان انگلیسی در چین

تحصیل به زبان انگلیسی در چین نسبت به خیلی از کشورهای غیر انگلیسی زبان و پیشرفته مانند آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا بسیار امکان پذیرتر است. زیرا در بسیاری از این کشورها تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی بسیار بعید است و فقط در مقاطع کارشناسی ارشد یا بالاتر می توان به زبان انگلیسی آن هم بصورت محدود تحصیل کرد. اما واقعیت اینست که تحصیل در تمامی مقاطع حتی کاردانی در چین امکانپذیر است.

اما نکته دیگری که تحصیل به زبان انگلیسی در چین را با دیگر کشورها متمایز می کند شانس تحصیل رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به زبان انگلیسی است که در اکثر کشورهای اروپای غربی اصلا در دسترس نیست و در کشورهای اروپای شرقی هم هزینه بسیار بالایی دارد. لذا، تحصیل رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به زبان انگلیسی در چین یک گزینه واقعا معقول و هوشمندانه است.

ارائه مدرک آیلتس یا تافل؟

همچنین، برای تحصیل به زبان انگلیسی لزومی ندارد که حتما مدارک زبان انگلیسی آیلتس یا تاقل را ارائه بدهید و فقط با داشتن نمرات بالای زبان انگلیسی در دوره تحصیلات دبیرستان یا حتی با داشتن نامه ای دال بر گذراندن دوره زبان از آموزشگاه زبان می توان پذیرش دانشگاه برای تحصیل رشته مدنظرتان به زبان انگلیسی را داشته باشید. هرچند که توصیه می کنیم که آیلتس 6 آکادمیک داشته باشید یا حداقل در این حد دانش زبان انگلیسی داشته باشید.


حتما بخوانید:مدارک لازم جهت پذیرش از دانشگاه های چین


آموزش زبان چینی در چین

اکثر دانشگاه های چین امکان یادگیری دوره های زبان چینی را فراهم می آورند. یعنی اگر شما می خواهید به زبان چینی تحصیل کنید، این شانس را دارید تا زبان چینی را در همان دانشگاهی که قصد تحصیل رشته مورد نظر خود را دارید قبل از شروع تحصیل بیاموزید و بعد برای تحصیل در رشته مورد نظر خود به زبان چینی اقدام کنید. در صورتیکه بخواهید مهارت های زبان چینی را در ایران بیاموزید و با داشتن مدرک زبان چینی اقدام کنید بایستی آزمون HSK یا Hànyǔ Shuǐpíng Kǎoshì را با موفقیت پشت سر بگذارید.

در واقع آزمون فوق در ایران برگزار نمی شود و برای شرکت در آزمون فوق باید به ترکیه یا آذربایجان بروید. اما ما توصیه می کنیم هم دوره یادگیری را در کشور چین پشت سر بگذارید و هم آزمون HSK را در همین کشور داده و مدرک مورد نظر را بگیرید. هزینه یک سال شرکت در دوره زبان چینی در چین بین 15.000 تا 22.000 یوان در سال است. این رقم از دانشگاه تا دانشگاه متغیر است. حال اگر متقاضی تحصیل در دانشگاه های چین هستید دارید با مشاورین برتر موسسه حقوقی رهپویان راه تازه  واقع در شیراز که تبحر بسیاری در خصوص چگونگی مهاجرت به چین دارند تماس حاصل نمایید.

هزینه های تحصیل و زندگی در چین

تحصیل در خارج از کشور دارای هزینه هایی می باشد. مهمترین هزینه شهریه دانشگاه است. شهریه های دانشگاه های چین بسته به مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی و اعتبار دانشگاه متفاوت است. شهریه دانشگاه های چین بین 12.000 تا 20.000 یوان در سال چیزی در حدود 1200 تا 3000 دلار در سال برای مقاطع لیسانس یا فوق لیسانس می باشد. اما شهریه دانشگاه برای تحصیل رشته های علوم پزشکی بین 30.000 تا 50.000 یوان معادل 5500 تا 7500 دلار در سال متغیر است.

اما جدا از شهریه دانشگاه هزینه مهم بعدی هزینه اسکان یا خوابگاه می باشد. اسکان در چین به سه صورت امکان پذیر است. اول اسکان در خوابگاه دانشگاه که هزینه ماهیانه 800 تا 1000 یوان معادل 120 تا 150 دلار است، روش دوم اسکان در یک سویت تک خوابه با اجاره ماهیانه 1500 تا 1700 یوان معادل 180 تا 220 دلار و روش آخر هم خانه شدن یا Homestay با یک خانواده چینی است که ماهیانه بین 2000 تا 2500 یوان معادل 240 تا 300 دلار در ماه هزینه دارد البته که این روش آخر شامل یک وعده غذا در روز هم می شود.

هزینه خورد و خوراک در چین

در آخر هزینه خوردوخوراک از جمله هزینه های ضروری در زمان تحصیل است. هزینه خوردوخوراک بیشتر بسته به سلیقه و امکان آشپزی برای دانشجو دارد. هرچقدر دانشجو بتواند با آشپزی خوردوخوراک خود را تامین کند، هزینه های خوردوخوراک پایین می آید. بطور متوسط هزینه خوردوخوراک بین ماهیانه 600 تا 1200 یوان معادل 150 تا 300 دلار در ماه متغیر است.

همانطور که مشاهده کردید تحصیل در اغلب رشته های چین بدون نیاز به مدرک زبان امکان پذیر است. حال اگر سوالات متعدد دیگری در خصوص شرایط تحصیل در چین در ذهن شما تداعی شد با وکلای برگزیده و مشاورین حقوقی ما در موسسه رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایید تا از مشاوره حضوری با آنان بهره مند شوید.


در ادامه بخوانید:شرایط تحصیل رایگان در چین


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575