ادامه تحصیل دندانپزشکی در چین

ادامه تحصیل دندانپزشکی در چین

ادامه تحصیل دندانپزشکی در چین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,,

دلایل ادامه تحصیل در چین

ادامه تحصیل دندانپزشکی در چین به عنوان مناسب ترین گزینه برای داوطلبانی است که از تحصیل در رشته دندان پزشکی در ایران به دلیل شمار انبوه شرکت کننده و شرایط دشوار رتبه بندی در ایران باز مانده اند و به دلیل اینکه تعداد کثیری خواهان تحصیل در رشته دندان پزشکی و سایر رشته های پزشکی هستند دانش آموزان و دانشجویان ایرانی کشورهای خارجی از جمله چین را برای تحصیل برمی گزینند. در این مقاله درباره ادامه تحصیل دندانپزشکی در چین توضیح داده شده است.

مزایای تحصیلی زیادی برای انتخاب کشور چین وجود دارد که از میان آنان می توان به آسان بودن فرایند اخذ پذیرش، کیفیت دانشگاه ها از نظر سطح علمی و رفاهی، پایین بودن شهریه دانشگاهی و تعداد کثیر شرکت کنندگان و محصلان ایرانی و آمار قبولی بالا درکشور چین اشاره کرد. از مهم ترین دلایل انتخاب ادامه تحصیل دندانپزشکی در چین می توان به مورد تایید بودن دانشگاه ها از طرف وزارت بهداشت ایران و معتبر بودن دانشگاه های چین اشاره کرد.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در چین

برای تحصیل دندانپزشکی در چین؛ اکثر دانشگاه های چین آزمون های ورودی ندارد که شرکت کننده خود را برای این آزمون ها آماده کند. تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در چین از رشته های پر متقاضی محسوب می شود که به علت موقعیت شغلی رشته پزشکی و دندان پزشکی در کلیه کشورها برای ورود به دانشگاه ها رقابت هایی وجود دارد. البته به دلیل شرایط عالی دانشگاه های دولتی چین؛ پذیرش رشته پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های خصوصی نسبت به دانشگاه های دولتی بسیار کمتر است.

ادامه تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی در کشور چین موقعیتی است برای کسانی که در ایران رتبه خوبی کسب نکردند. این در حالی است که با وجود سایر رشته ها در کشور چین متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی به وفور مشاهده می شود.

داوطلبان ایرانی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی باید دوره متوسطه را تمام کرده باشند و با داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی (تحصیل تا پایان سال 12) وارد دانشگاه های دندانپزشکی چین شوند. پیشنهاد می شود که برای تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی چین متقاضیان دانایی زبان خود را در حد ایلتس6 تقویت نمایند.


مطالب مرتبط:

شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در چین

میزان اعتبار علمی دانشگاه های چین


تحصیل در رشته دندانپزشکی چین

علاقه مندان به تحصیل در رشته دندانپزشکی چین باید بدانند که طول دوره تحصیل در این رشته 5 ساله می باشد. دانشگاه های دندانپزشکی چین برای صدور پذیرش رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پیراپزشکی بدلیل حساسیت این رشته ها، ظرفیت محدود و همچنین حفظ کیفیت آموزشی فاکتورهایی را در نظر میگیرد.

داشتن شرط معدل برای تحصیل در دانشگاه های چین، بررسی نمرات اخذ شده داوطلبان در دروس مرتبط در دبیرستان، داشتن دانایی زبان انگلیسی در برخی از دانشگاه ها و یا ترکیبی از موارد یاد شده از جمله فاکتورهایی است که دانشگاه های چین برای صدور پذیرش تحصیلی در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پیراپزشکی در نظر میگیرند.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در چین

همانطور که می دانید دانشگاه های چین از جایگاه و اعتبار علمی بالایی برخوردارند؛ البته وجود هزینه های تحصیل و زندگی متناسب موجب شده است که سالانه دانشجویان بسیاری برای تحصیل در این دانشگاه ها درخواست دهند. هزینه های تحصیل در چین تا حد بسیاری به نوع رشته؛ مقطع و دانشگاهی که شما قصد تحصیل در آن را دارید بستگی دارد. این در حالیست که متقاضیان تحصیل به زبان چینی از پرداخت شهریه معاف می شوند.

برای مثال شهریه در نظر گرفته شده برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی چین و به صورت سالیانه از 6000 تا 7000 دلار متغیر می باشد. البته افرادی که قصد تحصیل در چین به زبان انگلیسی را دارند می توانند برای دریافت بورسیه تحصیلی چین درخواست دهند.

سوال مهم اینست که بورسیه تحصیلی در چین اساسا چه مواردی را پوشش میدهد؟

  1. شهریه دانشگاه رایگان می شود
  2. خوابگاه دانشگاه رایگان می شود
  3. بیمه دانشگاه رایگان می شود

حتما بخوانید:چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی چین


در این مقاله ما سعی بر این داشتیم که به معرفی ادامه تحصیل دندانپزشکی در چین بپردازیم و شما را با مباحثی نظیر: هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی چین؛ شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی چین و… نیز آشنا سازیم لذا به تمامی علاقه مندان به تحصیل در چین پیشنهاد می شود که با تیم تخصصی ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز که در زمینه اعزام دانشجو به چین فعالیت دارد تماس حاصل نمایید و از مشاوره با آنان بهره مند شوید.


در ادامه بخوانید:شرایط تحصیل در رشته پرستاری چین


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575