ادامه تحصیل پادفک در اوکراین

ادامه تحصیل پادفک در اوکراین

ادامه تحصیل پادفک در اوکراین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,,

در این مقاله که به دست همکاران و مشاورین ارشد ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز گردآوری شده است سعی بر این شده که تا حد ممکن شرایط تحصیل دوره پادفک اوکراین برای شما دانشجویان گرامی آورده شود. لذا پس از مطالعه تمامی موارد آورده شده در ذیل در صورتی که باز هم سوالاتی در خصوص ادامه تحصیل پادفک در اوکراین برای شما پیش آمد با تیم تخصصی ما با سال ها تجربه در زمینه اعزام دانشجو به اوکراین تماس حاصل نمایید.

ادامه تحصیل در اوکراین

اکثر عزیزان هموطن که بدلایل مختلفی فرصت تحصیل در رشته های مورد نظر خود را در دانشگاه های داخل کشور ندارند یا بدلایل مختلفی ترجیح می دهند در خارج از کشور تحصیل کنند بدنبال یک مقصد مناسب هستند. اما انتخاب مقصد مناسب نیز همواره ساده نیست. تحصیل در اوکراین برای عزیزان هموطن مزایای بسیاری دارد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی یا پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین گذراندن دوره پادفک اجباری می باشد. مخصوصا اگر دوره به زبان روسی یا اوکراینی باشد حتما باید دوره پادفک را بگذرانید.

دوره پادفک یا Podfak یا به زبان انگلیسی Preparatory Course یک دوره پیش نیاز است که هم زبان روسی یا اوکراینی را به دانشجویان آموزش می دهند و دروس مورد نیاز مانند زیست و شیمی را به زبان روسی یا اوکراینی آموزش می دهد و دانشجویان را برای آزمون ورودی دانشگاه های اوکراین آماده می کند. گذراندن این دوره رایگان نیست و مستلزم پرداخت هزینه ای 1500 تا 2000 دلار در سال است. متقاضیان می توانند این دوره ها را یا در دانشگاهی که می خواهند تحصیل خود را بگذرانند سپری کنند یا در کالج های خارج از دانشگاه بگذرانند.


مطالب مرتبط:


معرفی دوره های پادفک در اکراین

دوره پاتفک اصولا یک دوره 6 الی 10 ماهه است که متقاضی تحصیل بر اساس رشته انتخابی خود بایستی پادفک مورد نظر را بگذراند و بسته به رشته اتخابی دروس دوره پادفک تغییر می کند. مثلا فردی که می خواهد رشته های علوم پزشکی را بخواند باید پادفک pre-medical را بخواند و متقاضی تحصیل در رشته های مهندسی باید پادفک engineering را بخواند. اصولا گذراندن دوره پادفک زمانی اجباری است که زبان تحصیل صرفا روسی یا اوکراینی باشد. در صورتیکه گذراندن دوره پادفک برای تحصیل به زبان انگلیسی اجباری نیست. دوره پادفک شامل 4 الی 6 ساعت درس در روز می باشد و روزهای شنبه و یکشنبه کلاسی دایر نیست.

دوره پادفک pre-medical در اوکراین

دوره پادفک رشته های علوم پزشکی یا pre-medical یک دوره اجباری برای دانشجویانی است که متقاضی تحصیل به زبان روسی یا اوکراینی دوره های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پرستاری در اوکراین هستند. این دوره های در مدت 10 ماه تکمیل می شود. ورودی این دوره ها بیشتر از اوایل شهریور شروع می شود و تا خرداد سال بعد ادامه می یابد. بعضی از دانشگاه ها به متقاضیان تحصیلی که درخواست شروع این دوره های از بهمن ماه را دارند فقط امکان تحصیل سه ترمه این دوره های را فراهم می آورند.

پس توصیه می کنیم حتی المقدور از شهریور ماه دوره پادفک خود را شروع کنید. عموما در چند ماه اول دانشجویان زبان روسی یا اوکراینی را می آموزند و در ماه های بعد دروس زیست، شیمی و ریاضی را به زبان روسی یا اوکراینی می آموزند تا برای آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر خود آماده شوند.


حتما بخوانید:


دوره پادفک engineering در اکراین

این دوره نیز به مانند دوره پادفک علوم پزشکی 10 ماه بطول می انجامد و دانشجویان در طول این مدت دروس زبان روسی یا اوکراینی، ریاضی و فیزیک را می آموزند. بیاد داشته باشید که این دوره برای تحصیل بزبان روسی یا اوکراینی اجباری بوده اما برای تحصیل به زبان انگلیسی کاملا اختیاری است. در این دوره کتاب و تمام منابع لازم برای دوره برای دانشجویان فراهم می شود.

زمان ثبت نام برای دوره پادفک اوکراین

زمان ثبت نام دوره پادفک بستگی به دانشگاه مورد تقاضای دانشجویان دارد اما عموما زمان ثبت نام از نیمه های فروردین (April) شروع شده و تا اوایل مرداد (July) ادامه دارد. هرچند که باید بخاطر داشته باشید بسیار مشاهده شده است که با توجه به استقبال بالا و همچنین ظرفیت محدود این دوره ها، ظرفیت این دوره ها سریعتر از زمانی که دانشگاه تعیین کرده تکمیل می شود.لذا، به شما متقاضیان توصیه می شود زمان اقدام خود را قبل از نیمه فروردین (April) شروع کنند تا دچار مشکل نشوند.

مدارک لازم برای ثبت نام دوره پادفک اکراین

مدارک لازم جهت ثبت نام دوره پادفک بشرح ذیل است:

  1. ترجمه پاسپورت به زبان روسی یا اوکراینی
  2. ترجمه ریزنمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی به زبان روسی یا اوکراینی
  3. ترجمه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی به زبان روسی یا اوکراینی
  4. عکس
  5. پر کردن Application خود دانشگاه

موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز با داشتن سال ها تجربه در زمینه اعزام دانشجو به کشور اوکراین قصد بر این داشت تا مباحث مهم در خصوص ادامه تحصیل پادفک در اوکراین؛ شرایط ثبت نام در دوره پادفک اوکراین؛ مدارک مورد نیاز برای شرکت در دوره پادفک اوکراین و بسیاری از موارد دیگر را برای متقاضیان تحصیل در اوکراین به تصویر بکشد لذا در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با وکلای حقوقی ما که شما را در جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی تضمینی اوکراین یاری می نمایند تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید:


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575