شرایط اخذ اقامت بعد از تحصیل در روسیه

شرایط اخذ اقامت بعد از تحصیل در روسیه

شرایط اخذ اقامت بعد از تحصیل در روسیه

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

در این مقاله که به دست همکاران و مشاورین ارشد ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز گردآوری شده است سعی بر این شده که تا حد ممکن شرایط اخذ اقامت بعد از تحصیل در روسیه برای شما دانشجویان گرامی آورده شود. لذا پس از مطالعه تمامی موارد آورده شده در ذیل در صورتی که باز هم سوالاتی در خصوص اقامت بعد از تحصیل در روسیه برای شما پیش آمد با تیم تخصصی ما با سال ها تجربه در زمینه اعزام دانشجو به روسیه تماس حاصل نمایید.

تحصیل در روسیه

اکثر عزیزان هموطن که بدلایل مختلفی اعم از عدم قبولی در کنکور سراسری ایران، عدم قبولی در رشته مدنظر خود در ایران یا بهر دلیلی ترجیح می دهند در خارج از کشور تحصیل کنند، بیشتر بدنبال انتخاب مقصد مناسب هستند. اما انتخاب مقصد مناسب برای تحصیل در خارج از کشور همواره ساده نیست. تحصیل در روسیه برای عزیزان هموطن مزایای بسیاری دارد. به شما اکیدا توصیه می کنیم مقاله مزیت های تحصیل در روسیه را مطالعه بفرمایید.

معرفی کشور روسیه

روسیه با مساحت 17 میلیون کیلومتر بزرگترین کشور جهان قلمداد می شود و در زمینه علمی نیز جایگاهی بالایی دارد. دانشگاه های روسیه در سال های اخیر موفق به کسب رتبه های مناسبی در رتبه بندی ها و رنکینگ های جهانی شده اند. همچنین این کشور از سال 2003 عضو سیستم هماهنگ آموزشی اتحادیه اروپا یا پروسه بولونیا (Bologna Process) شده است. پس بهمین علت مدارک تحصیلی اخذ شده از دانشگاه های روسیه در تمامی رشته ها از جمله رشته های پزشکی و پیراپزشکی مورد تایید تمامی کشورهای اروپایی بعلاوه انگلستان می باشد.

همچنین دانشگاه های روسیه همکاری علمی و پژوهشی بالایی با دانشگاه های جهان دارند و از این حیث دانشجویان محصل در دانشگاه های روسیه فرصت مناسبی دارند تا در طرح های تبادل دانشجو ما بین دانشگاه های همکار با دانشگاه های روسیه شرکت کرده و چند ترم یا سال تحصیلی خود را در این دانشگاه های سپری کنند. همچنین در سال های اخیر پروژه های مشترک تحقیقاتی و پژوهشی زیادی بین دانشگاه های روسیه و اروپایی اجرا شده است. اما قصد داریم تا نگاهی اجمالی تر به مقوله دانشگاه های روسیه از دید اعداد و ارقام بپردازیم:

بررسی اجمالی دانشگاه های روسیه

تعداد دانشگاه ها: 896

تعداد دانشگاه های دولتی در روسیه: 530

تعداد دانشگاه های خصوصی در روسیه: 366

تعداد دانشگاه ها با دانشجویان خارجی: 798

تعداد کل دانشجویان: 4.766.500

تعداد دانشجویان خارجی: 221.400

تعداد اساتید دانشگاه: 319.300

تعداد اساتید خارجی: 2.000

تاریخ تاسیس اولین دانشگاه: 1687


مطالب مرتبط:

تحصیل در روسیه

شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی روسیه


قوانین کار دانشجویی در روسیه

واقعیت اینست که کار دانشجویی در روسیه برای دانشجویان خارجی در سال های نه چندان دور غیرقانونی بوده است. این موضوع که جذب دانشجویان خارجی بیشتر یک فرصت اقتصادی مناسب برای روسیه است باعث شد تا دولت روسیه در سال 2013 با تغییر قانون به دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در دانشگاه های روسیه اجازه کار دانشجویی بدهد. اما کار دانشجویی در روسیه به مانند بسیاری از کشورهای اروپایی نیست که بهمراه ویزای دانشجویی بصورت نرمال پیش بینی شده باشد و دانشجویان خارجی بایستی برای اخذ مجوز کار بطور جداگانه اقدام نمایند. اما شرایط اخذ مجوز کار در روسیه چگونه است؟

شرایط اخذ مجوز کار در روسیه برای دانشجویان خارجی بدین شرح خواهد بود:

  • سن دانشجو باید بالاتر از 18 سال باشد.
  • باید دانشجوی تمام وقت یک مقطع تحصیلی در روسیه باشد.
  • باید در دانشگاه های مورد تایید دولت روسیه دانشجو باشد.
  • اخذ مجوز کار منوط به داشتن پیشنهاد شغلی یا قرارداد شغلی با کارفرما است.
  • اخذ مجوز کار منوط به داشتن گواهی سلامت است.
  • فقط اجازه کار در شهر محل تحصیل را دارد.
  • تا انتهای ویزای دانشجویی، اجازه کار معتبر است.

با تمامی موانع کار بالا؛ گرفتن کار دانشجویی در روسیه از سال 2015 به بعد راحت تر شده است. زمان اخذ مجوز از یک ماه به یک هفته تقلیل یافته و براحتی می توان آن را از اداره مهاجرت شهر محل تحصیل دریافت کرد.


حتما بخوانید:

شرایط کاریابی در روسیه

شرایط کار در روسیه برای ایرانیان


اخذ اقامت بعد از تحصیل در روسیه

با تمام مسائل مطرح هنوز روسیه ویزای دانشجویان خارجی را بعد از تحصیل تمدید نمی کند تا آنها بتوانند به جستجوی کار بپردازند. مجوز کار دانشجویی هم مادامیکه دانشجو ویزای دانشجویی داشته باشد معتبر است. لذا، شما در حال حاضر میبایستی برای داشتن مجوز کار ادامه تحصیل دهید یا با شهروندان روس ازدواج کنید تا بتوانید در روسیه آزادانه کار کنید. بیاد داشته باشید روسیه به نیروی کار خارجی اجازه می دهد در روسیه کار کند اما برای این مطلب بایستی از کشور خود برای اخذ ویزای کار از طریق سفارت روسیه اقدام کرد که اولین شرط اینست که افراد بتوانند از کارفرمای روس پیشنهاد شغلی داشته باشند.

پس مدت زمان دانشجویی فرصت مناسبی است تا شما بتوانید نظر مثبت کارفرمای روس را به خود جلب کنید تا برای شما پیشنهاد کاری ارائه نمایند. به شما توصیه می کنیم مقاله مربوط به شرایط کار در روسیه را حتما مطالعه نمایید تا بتوانید اطلاعات جامع و کاملی درباره ویزای کار در روسیه بدست آورید. همچنین در صورت داشتن سوال در مورد کار دانشجویی در روسیه و یا به طور کلی کار در روسیه می توانید به کارشناسان ارشد موسسه حقوقی رهپویان راه تازه در شیراز تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید:شهرهای اصلی روسیه برای زندگی


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575