اقامت بعد تحصیل فرانسه

اقامت بعد تحصیل فرانسه

اقامت بعد تحصیل فرانسه

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

آیا شما هم به دنبال کسب اطلاعات دقیقی در خصوص شرایط اخذ اقامت بعد از تحصیل در فرانسه هستید؟ آیا اخذ اقامت بعد از تحصیل در فرانسه برای شما بسیار اهمیت دارد؟ آیا می دانید که چه کسانی شرایط اقامت بعد تحصیل در فرانسه را دارند؟ لذا اگر شما هم خواهان کسب اطلاع از اقامت بعد تحصیل در فرانسه هستید با مشاورین برتر و مجرب ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز همراه شوید.

معرفی کشور فرانسه

فرانسه، یکی از بزرگترین کشورهای اروپایی، واقع شده درغرب اروپا و عضو اتحادیه اروپا است. این کشور دارای مرز مشترک با بلژیک, آلمان, لوکزامبورگ, سوییس, ایتالیا, اسپانیا, موناکو و آندورا می باشد. پایتخت کشور فرانسه شهر پاریس است که بزرگترین شهر فرانسه محسوب می شود. فرانسه به عنوان دروازه اروپا شناخته می شود. از نظر جمعیت، فرانسه در رتبه دومین کشور پر جمعیت اروپا، پس از آلمان است. فرانسه از محبوب ترین قطب های گردشگری جهان است و این به خاطر وجود طبیعت زیبا, آب و هوای شگفت انگیز, مراکز تفریحی, موزه های هنری و آثار تاریخی است.

در زمینه استانداردهای بین‌المللی، فرانسه را می‌توان از کشورهای پیشرو دانست. استانداردهای بالای زندگی، تحصیلات، سلامت، امید به زندگی، آزادی و شاخص بالای توسعه انسانی، فرانسه را از جمله کشورهای ایده‌آل برای زندگی معرفی می‌کند. یکی دیگر از واقعیت های مهم در مورد فرانسه این است که این کشور در لیست بهترین مکان های جهان برای تحصیل در دانشگاه است. فرانسه دارای بهترین دانشگاههای دنیا می باشد و از تمام دنیا دانشجو می پذیرد. افراد در تمام سنین می توانند به هر کدام از کالج ها و دانشگاه های این کشور برای تحصیل رایگان مراجعه کنند.

چگونگی سیستم آموزشی در فرانسه

فرانسه هر ساله بیش از 23% از بودجه ملی را به آموزش اختصاص می دهد و به دقت کیفیت آموزشهای ارائه شده و مدارک اعطا شده را زیر نظر دارد. عالی بودن مدارک فرانسوی بر روی شبکه به هم پیوسته موسسات آموزش عالی و مراکز پژوهشی با اعتبار و شهرت جهانی تکیه دارد. فرانسه بیش از 3000 موسسه شامل 90 دانشگاه 240 مدرسه عالی مهندسی 230 مدرسه عالی بازرگانی و 2000 موسسه متشکل از مدارس عالی هنر و معماری آموزشهای پیراپزشکی و غیره دارد.

فرانسه کشوری است که تحصیل در آن به صورت رایگان می باشد و از سوی دیگر نزدیک به 200 میلیون نفر در جهان به زبان فرانسه تکلم میکنند. تسلط و آشنایی به این زبان دسترسی ویژه به بیش از 47 کشور از 5 قاره جهان را ممکن می‌سازد. شرایط اقامت در این کشور اینگونه است که شخصی اگر 7 سال به طور متوالی در آنجا باشد (تحصیلی، کار و…) می تواند اقامت این کشور را اخذ نماید و بعد از یک هفته ورود به این کشور مقیم آنجا می شود. همچنین شخص در حین تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی 20 ساعت در هفته حق کار دارند که اگر در این دوره کارفرما شخص را بیمه کند آن شخص می تواند اقامت دائم خود را اخذ نماید.


حتما بخوانید: کار در حین ادامه تحصیل در فرانسه


تحصیل به زبان فرانسوی در فرانسه

زبان تدريس مراکز آموزش عالي كشورفرانسه، زبان فرانسه است. عمده شهرت دانشگاههای اين کشور، بر رشته های حقوق و علوم سياسی تمركز يافته است. سال تحصيلی دانشگاه های فرانسه طي ماه های اکتبر و سپتامبر آغاز مي‌گردد. اکثريت دانشگاه های فرانسه رايگان بوده كليه متقاضيان ورود به مراكز آموزش عالي فرانسه ملزم به گذراندن دوره کالج زبان فرانسه به مدت يکسال و حضور درآزمون مهارتهاي زبان فرانسه و ثبوت مهارتهاي تحصيلي خود جهت ادامه تحصيلات به زبان فرانسه ميباشند.

آزمون ورودی ديگري نيز در ارتباط با رشته‌هاي تخصصی مورد نظر متقاضيان برگزار مي‌گردد که با توجه به حد نصاب و نمرات متقاضيان، در قالب دوره‌های آموزش پيش دانشگاهي3 ماهه تا1 ساله از سوي دانشگاه به آنان ارائه می گردد تا از لحاظ سطح معلومات از تراز سطح اول دانشگاه برخوردار گردند.گفتني است كه آزمون زبان فرانسه هر ساله در سفارت فرانسه در محل اقامت متقاضيان و يا در کشور فرانسه برگزار مي‌گردد. این آزمونTCF-DAP نام دارد. در صورت برخورداري از مدرکDALF، متقاضيان از گذراندن آزمون زبان معاف می گردند.

اقامت بعد از تحصیل در فرانسه

اقامت بعد از تحصیل در فرانسه فقط در شرایطی به دانشجویان اعطاء می شود که در مقاطع فوق لیسانس یا دکترا از دانشگاه های فرانسه فارغ التحصیل شده باشند. اگر در مقطع لیسانس از دانشگاه های فرانسه فارغ التحصیل شده اید می بایستی بدانید فقط در صورتی قادر به اخذ اقامت بعد از تحصیل خواهید بود که کارفرمایی حاضر باشد برای شما ویزای کار بگیرد. اصولا اخذ اقامت بعد از تحصیل در فرانسه فقط در صورتی است که شما بتوانید Séjour  Provisoire de یا APS بگیرید. مجوز Séjour Provisoire de  یا  APS، نوع خاصی از اجازه اقامت دانشجویی در فرانسه میباشد که شما را قادر به کار کردن برای چندین ماه پس از اتمام تحصیل و اخذ مدرک کارشناسی ارشد یا بالاتر مینماید.

سابقا افرادی که مقطع فوق لیسانس یا دکترا را در یکی از دانشگاه های فرانسه به اتمام میرساندند قادر بودند تا برای یک ویزای 12 ماهه اقدام کنند اما با تغییرات جدید در قانون از آگست 2016 مدت زمان این ویزا به 24 ماه افزایش یافته و حتی دانشجویان هندی می توانند تا مدت 5 سال این نوع ویزا را داشته باشند. با این نوع ویزا شما اجازه دارید تا حدود 20 ساعت در هفته در مشاغل پاره وقت شاغل شوید و در صورتیکه کارفرمایی حاضر باشد تا برای شما ویزای کار بگیرد اقامت موقت APS شما به ویزای کار تبدیل می شود.


مطالب مرتبط:شرایط اخذ ویزای کار در فرانسه


شرایط اقدام برای APS

اجازه اقامت APS به زمان طولانی برای پردازش و بررسی از سوی مقام صلاحیتدار نیازمند دارد، بنابراین شما باید فرم درخواست را حداقل ۴ ماه قبل از انقضای اقامت دانشجویی تکمیل و اقدام نمایید. در مناطقی مانند پاریس که در آن دانشجویان زیادی خواهان این امر میباشند شما میبایست حداقل از  ۶ ماه پیش از پایان اقامت تحصیلیتان برای APS اقدام نمایید. هنگامی که شما مدارک مورد نیاز برای این امر را در اختیارداشتید باید به اداره  پلیس و یا مقام صلاحیتدار مربوطه جهت راه اندازی فایل اقامت خود مراجعه نمایید. 

مدارک مورد نیاز برای اخذ APS

 برای اینکه واجد شرایط برای مجوز Provisoire Séjour de شوید، باید مدارک زیر را ارائه نمایید:

۳ قطعه عکس در سایز گذرنامه

کارت اقامت دانشجویی که از زمان اعتبار آن بین ۴ الی ۶ ماه باقی مانده باشد.

مدرک ارشد و یا گواهی اشتغال به تحصیل

اگر شما در حال اقدام برای اجازه اقامت موقت در فرانسه میباشید در حالی که ۶ماه از مدت زمان کارت اقامت دانشجوییتان باقی مانده است و هنوز مدرک کارشناسی ارشد خود را دریافت ننموده اید میتوانید گواهی اشتغال به تحصیلی در سربرگ دانشگاهتان دریافت نمایید که نشانگر این امر باشد که شما در حال گذراندن واحدهای درسی خود جهت اخذ مدرک کارشناسی ارشد خود میباشید و با پایان سال تحصیلی موفق به اخذ مدرک خود خواهید گشت.

هدف از تحریر این مقاله آشنایی شما دانشجویان گرامی با شرایط اخذ اقامت بعد از تحصیل در فرانسه بود. موسسه حقوقی-مهاجرتی رهپویان راه تازه واقع در شیراز با سال ها تجربه در زمینه اعزام دانشجو به کشور فرانسه مفتخر است که شما دانشجویان عزیز را در جهت اخذ پذیرش تحصیلی فرانسه نیز یاری نماید لذا برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید. 


در ادامه بخوانید:نحوه اخذ تابعیت فرانسه


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575