اقامت ثبت شرکت در فرانسه

اقامت ثبت شرکت در فرانسه

اقامت ثبت شرکت در فرانسه

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

اگرچه فرانسه جزو پنج کشور بزرگ اقتصادی در جهان است، از بسیاری از همتایان اتحادیه اروپای خود کمتر و آهسته تر با فرهنگ تجاری واقعا لیبرال در حال اجین شدن می باشد. در عین حال، فرانسه به شدت به دنبال جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی موفق می باشد. یکی از نتایج آن در حال حاضر، ثبت شرکت و راه اندازی یک کسب و کار بسیار ساده و آسان در فرانسه می باشد اگر چه توصیه های محلی ضروری است. برای اطمینان از انطباق با مقررات قانونی و مالی و همچنین کسب اطلاعات جزئی تر در خصوص شرایط اقامت ثبت شرکت در فرانسه با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی رهپویان راه تازه تماس بگیرید. اطلاعات بیشتر در مورد مزایای ثبت شرکت فرانسه و چگونگی راه اندازی یک کسب و کار موفق را همکاران ما در پاریس در اختیار شما قرار می دهند.

ثبت شرکت در فرانسه

روش ثبت شرکت در فرانسه معمولا بر اساس جمع آوری مدارک و سایر روش ها مانند تهیه پیش نویس مقررات انجمن، امضا نمونه، مدارک و سایر فرم های خاص و همچنین انجام مراحل اسناد رسمی و ترجمه های گواهی می باشد. معمولا یک دفتر ثبت شده در فرانسه برای راه اندازی یک شرکت در فرانسه لازم است تا یک آدرس پستی برای ارتباط با همکاران و مقامات فرانسوی داشته باشد. افتتاح یک حساب بانکی و استخدام یک حسابدار محلی نیز برای ایجاد یک شرکت در فرانسه مورد نیاز است.


مطالب مرتبط:شرایط اخذ ویزای کار در فرانسه


انواع ثبت شرکت در فرانسه

 1. شرکت مسئولیت محدود یا Private Limited Liability Company:

شایع ترین نوع ثبت شرکت در فرانسه به حداقل یک سهامدار و حداقل سرمایه 1 یورویی نیاز دارد. سرمایه اولیه در اساسنامه های هر شخص حقوقی تعیین می شود. مسئولیت اعضای نهاد به میزان سهم خود در سرمایه محدود می شود. مدیریت شرکت توسط مجمع عمومی سهامداران انجام می شود. در صورتیکه شرکت یکی از شرایط ذیل را داشته باشد باید حتما یک نفر را به عنوان حسابرس قانونی یا Auditor استخدام شود:

 • شرکت بیش از 50 کارمند داشته باشد.
 • درآمد خالص شرکت بعد از کسر مالیات 3.100.000 یورو باشد یا سرمایه در حساب شرکت 1.550.000 یورو باشد.
 1. شرکت تجاری یا Societe Anonime:

یک نوع کسب و کار است که برای کسب و کارهای بزرگ در نظر گرفته شده است و باید توسط حداقل هفت عضو، موسسات یا افراد تشکیل شود. اجباری است که حداقل یک از این هفت عضو فردی حقیقی باشد. حداقل سرمایه متعلق به این کسب و کار 37،000 یورو (که حداقل نیمی از آنها باید در زمان ثبت شرکت بصورت سپرده در بانک باشد و نیم دیگر در حداکثر پنج سال به حساب شرکت واریز شود). مدیریت توسط یک هیئت مدیره با سه تا هجده عضو تعیین شده که توسط مجمع عمومی سهامداران تضمین می شود. بر خلاف شرکت های خصوصی با مسئولیت محدود، انتصاب یک حسابرس قانونی اجباری است.

 1. شرکت سهامی ساده یا Societe par Actions Simplifies:

این نوع شرکت توسط حداقل یک عضو تشکیل می شود. حداقل سرمایه شرکت بایستی 37000 یورو باشد. مدیریت چنین شرکتی حداقل توسط یکی از مدیران تضمین شده است و انتصاب یک حسابرس اجباری است اگر یکی از شریط ذیل حکمفرما باشد:

 • شرکت بیش از 20 کارمند داشته باشد.
 • گردش مالی قبل از مالیات بیش از دو میلیون یورو یا مجموع ترازنامه بیش از یک میلیون یورو باشد.
 1. شرکت مشارکت کامل یا Societe en Nom Collectif:

یک نوع کسب و کار است که توسط حداقل دو شریک بدون حداقل سرمایه ثابت تشکیل شده است. خصوصیات این نوع کسب و کار این است که شرکای مسئول در شرکت در قبال دارایی های شخصی خود برای بدهی های شرکت مسئول هستند.

 1. شرکت مشارکت محدود یا Société en Commandite Simple:

توسط یک شریک عمومی و یک شریک خاموش یا بدون مسئولیت تشکیل شده است. شریک خاموش سرمایه را تامین می کند و تنها در قبال این سرمایه مسئول است، در حالی که شریک عمومی هیچ سرمایه ای را ارائه نمی دهد. تصمیمات مهم توسط شریک عمومی گرفته می شود و شریک خاموش نمی تواند بخشی از مدیریت را بعهده بگیرد.

 1. شرکت آزاد یا Société d’Exercice Liberal:

یک فرم نادر کسب و کار است که توسط متخصصان ایجاد شده است تا افراد بتوانند فعالیت حرفه ای خود را در قالب شرکت ها انجام دهند. این نوع شرکت برای افرادی است که بخواهند بصورت خوداشتغالی مشغول کار شوند.

 1. شرکت تجاری با مسئولیت محدود یا Entreprise Unipersonnelle a Responsabilité Limitée:

ترکیبی از یک شرکت محدود و سهامی است که نیازی به حداقل سرمایه سهام ندارد و با دارایی های شخصی صاحبان ثبت شده است. در صورتی که شرکت دارای بدهی های برجسته باشد، میزان سهام شرکا محافظت نمی شود.


حتما بخوانید:شرایط اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری


شرایط ثبت شرکت در فرانسه

در ابتدای کار، نام شرکت باید در وب سایت Institute National de la Propriété Industrielle (INPI) بررسی شود. اگر نام منحصر به فرد باشد، یک گواهی رزرو برای شما صادر می شود و سازمان می تواند بقیه عملیات را ادامه دهد. حداقل سرمایه سهم باید در یک حساب بانکی سپرده شود و یک گواهی نامه که مبلغ سرمایه باید آن ذکر شود بایستی موجود باشد تا مراحل بعدی امکان پذیر شود. ثبت نام در مرکز Formalités des Entreprises (CFE)  در فرانسه که تنها نهاد آماری، مالیاتی، تامین اجتماعی، بیمه کار و بیمه بهداشت و درمان است برای همه اشخاصی که در فرانسه فعالیت می کنند اجباری است.

لذا تمامی افراد چه سهامدار، چه موسس و عضو هیئت مدیره بایستی در CFE ثبت نام کنند. برای انجام این امور، نماینده شرکت بایستی درخواست ثبت نام را ثبت کند، پس از ارسال اساسنامه شرکت، گواهینامه بانکی که ضمانت سپرده شده را تأیید می کند، درج روزنامه کثیرالانتشار، آدرس شرکت و مدیران که هیئت مدیره را تشکیل می دهند مراحل مربوط به CFE پایان می یابد. بعد از آن شرکت بایستی در Registered Nationale des Entreprise ثبت شود. آخرین مرحله خرید دفاتر حسابرسی از دادگاه تجاری می باشد.

برای اطمینان از انطباق با مقررات قانونی و مالی با کارشناسان ارشد موسسه مهاجرتی رهپویان راه تازه تماس بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط اقامت ثبت شرکت در فرانسه؛ مزایای ثبت شرکت فرانسه و چگونگی راه اندازی یک کسب و کار موفق همکاران ما در پاریس می توانند به شما کمک کنند.


در ادامه بخوانید:اخذ ویزای توریستی فرانسه


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575