اقامت سرمایه گذاری در چین

اقامت سرمایه گذاری در چین

اقامت سرمایه گذاری در چین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

معرفی کشور چین

چین با جمعیتی بالغ بر 1.300.000.000 پرجمعیت ترین کشور جهان است. همچنین با وسعتی 9.600.000 کیلومتر مربع بعد از روسیه، کانادا و آمریکا، چهارمین کشور بزرگ جهان تلقی می شود. کشور چین از سال 1949 با حکومتی تک حزبی کمونیستی توانسته تا به لحاظ سیاسی، نظامی و علمی پیشرفت های قابل توجهی داشته باشد. این پیشرفت ها بعد از اصلاحات اقتصادی بین سال های 1989 تا 1992 پیشرفت اقتصادی شگرفی داشته است. این پیشرفت ها زمینه انقلاب صنعتی و تکنولوژی را در چین پدید آورده است. در این مقاله درباره اقامت سرمایه گذاری در چین توضیح داده شده است.

اقتصاد در کشور چین

در حال حاضر بزرگترین صادرکننده و دومین واردکننده بزرگ کالا است و دومین اقتصاد بزرگ دنیا بر پایه تولید ناخالص داخلی را در اختیار دارد. چین عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل و سازمان‌های چندجانبه‌ای همچون سازمان تجارت جهانی، اپک، سازمان همکاری شانگهای و گروه 20 است. چین به عنوان کشوری دارای سلاح هسته‌ای از بزرگترین ارتش دائمی دنیا و دومین بودجه دفاعی بزرگ دنیا برخوردار است. چین از سوی برخی از دانشگاهیان، تحلیل‌گران نظامی، اقتصادی و سیاسی یک ابرقدرت بالقوه لقب گرفته‌است.

در واقع علت رشد سریع و غیر قابل تصور چین در اقتصاد بر پایه شناخت درست بازار کشورهای مختلف جهان و همچنین تطبیق صنایع تولیدی خود برای برطرف کردن نیازهای کشورهای مختلف می باشد. برای نمونه می توان به چاپ قرآن کریم توسط چین اشاره کرد که نشان از این دارد که کشور چین حتی حاضر به از دست دادن بازار کشورهای اسلامی آن هم در زمینه فروش محصولات فرهنگی و مذهبی اسلامی نیست.

یکی از سیاست هایی که باعث شده تا چین بتواند در این زمینه بسیار مثمر ثمر عمل کند اینست که سرمایه گذاران خرد و بزرگ خارجی براحتی می توانند در چین یا سرمایه گذاری کنند یا ثبت شرکت. در زمینه ثبت شرکت در چین در واقع حتی نیاز به ثبت شرکت جدید نیست. حتی شما با افتتاح شعبه ای از بیزینس خود در چین می توانید هم اقامت بگیرید و هم از مزایای ثبت شرکت در چین بهره مند شوید.


حتما بخوانید:شرایط اخذ اقامت چین از طریق ثبت شرکت


اخذ اقامت دائم چین از طریق سرمایه گذاری

اما قضیه سرمایه گذاری و اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در چین موضوعی دیگر است. دولت چین ابتدا در سال 2004 امکان اخذ اقامت دائم چین از طریق سرمایه گذاری برای اتباع خارجی را میسر نمود اما بدلیل ضعف های متعدد این قانون در سال 2015 مورد بازبینی مجدد قرار گرفت و در حال حاضر اتباع خارجی که در چین اقدام به سرمایه گذاری کنند از تمامی امکانات و امتیازات قانونی یک شهروند چینی برخوردار می شوند.

این کارت برای اتباع خارجی بزرگسال پنج سال اعتبار دارد و برای اتباع خارجی زیر 18 سال فقط 5 سال اعتبار دارد که پس از این مدت باید برای تمدید آن اقدام کرد. تمدید گرین کارت چین بدون نیاز بهیچ مدرکی قابل تمدید است. اما چگونگی سرمایه گذاری و میزان آن متقاوت است بطوریکه اقامت دائم یا گرین کارت چین به سرمایه گذاری تعلق می گیرد که در سه سال متوالی مبلغ مشخصی در مناطق مشخصی از چین سرمایه گذاری کند و مالیات بپردازد.

به طور کلی مبالغ در نظر گرفته شده برای سرمایه گذاری در چین عبارت است از:

  1. مبلغ 500.000 دلار آمریکا در غرب چین سرمایه گذاری کند.
  2. مبلغ 1.000.000 دلار آمریکا در مرکز چین سرمایه گذاری کند.
  3. مبلغ 2.000.000 دلار آمریکا در مابقی مناطق چین سرمایه گذاری کند.

مطالب مرتبط:اخذ ویزای توریستی چین


مدارک مورد نیاز برای اخذ گرین کارت چین

  1. تکمیل فرم تقاضا
  2. دوقطعه عکس 3.5 * 4.5 با پشت صحنه آبی
  3. پاسپورت معتبر با یک سال اعتبار
  4. گواهی سلامت جسمی و روانی
  5. گواهی عدم سوء پیشینه
  6. گواهی سرمایه گذاری در چین

 

موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز تمامی خدمات مشاوره حقوقی برای ثبت شرکت در چین، ثبت شرکت به صورت مستقل، شرکت مشارکتی و همچنین شرکت های دارای درخواست نمایندگی و ایجاد شعب نمایندگی در چین را انجام خواهد داد. تکمیل فرم های درخواست ثبت شرکت در چین، شرایط و موانع سرمایه گذاری در چین و همچنین آخرین تغییرات قوانین ثبت شرکت در چین، از طریق همکاران بین المللی موسسه حقوقی رهپویان راه تازه در دسترس هم وطنان عزیز خواهد بود.


در ادامه بخوانید:شرایط اخذ ویزای کار در چین


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575