اقامت فرانسه سرمایه گذاری

اقامت فرانسه سرمایه گذاری

اقامت فرانسه سرمایه گذاری

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

معرفی کشور فرانسه

کشور فرانسه یکی از کشورهای اروپای غربی است که با نام رسمی جمهوری فرانسه شناخته می شود. فرانسه کشوریست که دارای مناطق و قلمروهای زیادی در آنسوی دریاها می باشد. از نظر مسافت فرانسه تا حدودی با افغانستان هم اندازه است؛ به عنوان سومین کشور بزرگ در اروپای غربی و کل قاره اروپا به شمار می آید که نقشه آن به صورت شش ضلعی است. کشور فرانسه بیش از 67 میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده است و پس از کشور آلمان پرجمعیت ترین کشور در اتحادیه اروپا خواهد بود.

مرکز فرانسه؛ شهر پاریس است؛ شهری که به عنوان مرکز اصلی تجارت و فرهنگ شناخته می شود. این کشور دارای مرز مشترک با بلژیک, آلمان, لوکزامبورگ, سوییس, ایتالیا, اسپانیا, موناکو و آندورا می باشد. فرانسه از محبوب ترین قطب های گردشگری جهان است و این به خاطر وجود طبیعت زیبا, آب و هوای شگفت انگیز, مراکز تفریحی, موزه های هنری و آثار تاریخی است. در زمینه استانداردهای بین‌المللی، فرانسه را می‌توان از کشورهای پیشرو دانست.


مطالب مرتبط:اخذ ویزای توریستی فرانسه


شرایط سرمایه گذاری در فرانسه

فرانسه در اروپای غربی قرار واقع شده است و در میان کشورهای عضو شنگن دارای عالی ترین سطح رفاه می باشد. یکی از عمده ترین دلایلی که کشور فرانسه را در بالاترین سطح از رفاه اقتصادی قرار داده است،  این است که کشور فرانسه در سال2010یک طرح اقتصادی بسیار عظیمی به جهت سرمایه گذاری در فرانسه برای جذب سرمایه گذاران خارجی ایجاد نموده است، تا سرمایه گذاران بتواند با به کار گیری  سرمایه خود در فرانسه و ایجاد کسب وکار برای شهروندان فرانسوی، اقامت این کشور را برای  متقاضی سرمایه گذاری و خانواده وی اخذ نماید. اما فرد سرمایه گذار باید چه شرایطی داشته باشد و چگونه بتواند اقامت بگیرد؟

کشور فرانسه یک برنامه مهاجرتی برای نخبگان علمی، فرهنگی، هنری و سرمایه گذاران دارد که به آن “Talent Passport” می گویند یکی از زیر مجموعه های آن برنامه “BusinessInvestor” می باشد که به فعالان اقتصادی که به یکی از سه صورت کاملا شخصی، از طریق شرکتی که هدایت آنرا بعهده دارند یا از طریق شرکتی که 30% سهام آنرا دارند در فرانسه مبلغ 300.000 یورو بصورت مستقیم یا غیرمستقیم بمدت 4 سال سرمایه گذاری کنند بشرطیکه متعهد به ایجاد شغل برای شهروندان فرانسه باشند. 

نکته مهم سرمایه گذاری در فرانسه

اگر سرمایه گذاری شما در زمینه تکنولوژی یا Start-ups باشد، شما می توانید از طریق ویزای خاص این مدل به اسم Tech Visa اقدام کنید که شرایط راحتتر و همچنین سریعتری دارد و همچنین دولت فرانسه در این بخش امکانات خاصی را به شما ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری به کارشناسان ارشد موسسه رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس بگیرید.


حتما بخوانید: شرایط اقامت ثبت شرکت در فرانسه


مراحل اقدام و مدارک مورد نیاز برای ویزای سرمایه گذاری در فرانسه

اگر شما از خارج از فرانسه اقدام به گرفتن ویزا می کنید بایستی به سفارت فرانسه مراجعه کرده و تقاضای اخذ ویزای“Talent Passport”و زیرمجموعه آن برنامه “Business Investor” را کنید. بیاد داشته باشید هر زمانی که قصد ورود به فرانسه را دارید باید لااقل سه ماه قبل از آن مدارک و درخواست خود را به سفارت فرانسه ارائه دهید. بمحض رسیدن به فرانسه شما می توانید از اداره مهاجرت تقاضای کارت اقامت نمایید. اما برای ارائه درخواست به سفارت فرانسه باید مدارک ذیل را نیز داشته باشید:

  1. پاسپورتی که تازه اخذ شده باشد.
  2. مدارک دال بر داشتن شرکت یا داشتن 30% سهام در یک شرکت
  3. مدارک همسر و فرزندان شامل شناسنامه، سند ازدواج و …
  4. سه قطعه عکس برای هر نفر
  5. پرکردن فرم X° L313-20 مبنی بر تقاضای ویزای“Talent Passport” و زیرمجموعه آن برنامه “Business Investor” جهت اخذ اقامت بلند مدت
  6. داشتن طرح توجیهی یا Business Plan که چگونگی و همچنین زمانبندی سرمایه گذاری 300.000 یورویی متقاضی و همچنین جزئیات استخدام نیرو و ایجاد شغل برای تبعه های فرانسه دقیق و واضح پیشبینی شده باشد.

نکته مهم سرمایه گذاری در فرانسه

پس از گذشت پنج سال از این نوع ویزا اگر متقاضی موفق به فراهم کردن شرایط مندرج در طرح توجیهی یا Business Plan شده باشد می تواند اقامت دائم فرانسه که 10 سال اعتبار دارد را اخذ نماید.  

موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز تمامی خدمات مشاوره حقوقی برای سرمایه گذاری در فرانسه، ثبت شرکت به صورت مستقل، شرکت مشارکتی و همچنین شرکت های دارای درخواست نمایندگی و ایجاد شعب نمایندگی در فرانسه را انجام خواهد داد. تکمیل فرم های درخواست سرمایه گذاری در فرانسه، شرایط و موانع سرمایه گذاری در فرانسه و همچنین آخرین تغییرات قوانین سرمایه گذاری در فرانسه، از طریق همکاران بین المللی موسسه مهاجرتی رهپویان راه تازه در دسترس هم وطنان عزیز خواهد بود.


در ادامه بخوانید:شرایط اخذ اقامت فرانسه از طریق پناهندگی


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575