شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق ثبت شرکت

شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق ثبت شرکت

شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق ثبت شرکت

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

آیا شما هم قصد ثبت شرکت در مجارستان برای رسیدن به اقامت دائم را دارید؟ آیا می خواهید از شرایط رسیدن به اقامت دائم مجارستان از طریق ثبت شرکت اطلاع یابید؟ آیا از فرایند ثبت شرکت در مجارستان مطلع هستید؟ آیا می دانید که چه کسانی قادر به گرفتن اقامت مجارستان از طریق ثبت شرکت هستند؟ اگر پاسخ شما به تمامی این سوالات مثبت است با کارشناسان ارشد ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه که تبحر بسیاری در خصوص نحوه شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق ثبت شرکت دارند تماس حاصل نمایید.

علت رشد سریع و غیر قابل تصور مجارستان در اقتصاد بر پایه شناخت درست بازار کشورهای مختلف جهان و همچنین تطبیق صنایع تولیدی خود برای برطرف کردن نیازهای کشورهای مختلف می باشد. یکی از سیاست هایی که باعث شده تا مجارستان بتواند در این زمینه بسیار مثمر ثمر عمل کند اینست که سرمایه گذاران خرد و بزرگ خارجی براحتی می توانند در مجارستان یا سرمایه گذاری کنند یا ثبت شرکت.

دلایل ثبت شرکت در مجارستان

به طور کلی فرایند ثبت شرکت در مجارستان مزیت های بسیاری را به دنبال دارد که مواردی نظیر: امکان انجام فرایند ثبت شرکت در بازده زمانی 3 تا 4 روز؛ نرخ مالیات 10 درصدی در مجارستان؛ امکان انتقال پول سریع؛ هزینه نگهداری و ثبت شرکت بسیار مقرون به صرفه؛ رسیدن به اقامت مجارستان از طریق ثبت شرکت و… را در بر خواهد گرفت.


مطالب مرتبط:راه های مهاجرت و اخذ اقامت مجارستان


انواع ثبت شرکت در مجارستان

در صورتی که شما قصد راه اندازی شرکت با مسئولیت محدود را دارید بایستی بدانید که شما به حداقل 500000 فورینت (یا 100000 فورینت در صورتی که قصد کارآفرینی را داشته باشید) سرمایه نیاز دارید. از یاد نبرید که مدیر تعیین شده فردیست که توسط مجمع عمومی سهامداران به رسمیت شناخته شود. در زمینه مشارکت های عمومی در کشور مجارستان حداقل دو نفر بایستی در این مجموعه عضو شوند که البته مسئولیت های مشابهی را بر عهده دارند و می توانند پس از پرداخت مالیات بر سود، از سود حاصل شده استفاده کنند. از مزیت اصلی این نوع سرمایه گذاری در مجارستان این است که شما به حداقل سرمایه ثابت نیازی ندارید.

شرکت های خصوصی با مسئولیت محدود در مجارستان

شرکت هایی هستند که حداقل از یک بنیانگذار تشکیل شده اند که معمولا برای کسب و کارهای متوسط و کوچک مناسب می باشند. مدیریت این نوع شرکت ها را یکی از مدیران انجام می دهد این در حالیست که تصمیم گیری های عمده توسط مجمع عمومی سهامداران انجام می شود.

برای شروع کسب و کارهای بزرگ تر بهتر است که از ابزارهای اقتصادی دیگر استفاده شود. راه اندازی شرکت های سهامی یکی دیگر از روش های گرفتن اقامت در این کشور می باشد که وجود حداقل یک نفر به عنوان بنیانگذار نیاز خواهد بود. تصمیمات عمده شرکت های خصوصی و همچنین شرکت های سهامی خاص توسط مجمع عمومی سهامداران انجام می شود.

به طور کلی دو نوع شرکت سهامی در مجارستان وجود دارد که به نام شرکت های باز و بسته شناخته می شود. تفاوت اصلی آنها این است که شرکت های سهامی بسته نمی توانند به صورت آزادانه قابل انتقال به عموم باشند، این در حالیست که شرکت های سهامی باز می توانند در بازار بورس هم ثبت شوند.

چگونگی ثبت شرکت در مجارستان

به طور کلی فرایند ثبت شرکت در مجارستان حدود پنج روز کاری طول می کشد چرا که ثبت نام از طریق یک نهاد و به صورت الکترونیکی انجام می شود. پیشنهاد می شود که برای اطمینان حاصل از طی شدن تمامی روال قانونی ثبت شرکت با وکلای حقوقی با در موسسه رهپویان راه تازه تماس حاصل نمایید.

حداقل 50٪ از مبلغ این سرمایه گذاری مشترک باید در یک حساب بانکی سپرده شود و پس از آن در این پروسه قرار بگیرد. تمامی اشخاص باید شرکت خود را دادگاه صالح و یا دادگاه کلان شهر نیز به ثبت برسانند. پس از دادن درخواست، دادگاه این نهاد را در اداره مالیات دولتی (برای مالیات بر درآمد) و اداره آمار ثبت خواهد کرد.

افتتاح شعب یا نمایندگی در مجارستان

افرادی که در کشور مجارستان ساکن نمی باشند و می خواهند یک شرکت را در کشور مجارستان افتتاح کنند می توانند از طریق ثبت یک شعبه هم اقدام نمایند. در این صورت تمامی صورت حساب های مالی مطابق با قانون کسب و کار در مجارستان نیز بایستی نگهداری شود. بسته به نیازهای کسب و کار و اهداف هر کارآفرین، شما می توانید انتخاب کنید که یک شعبه یا یک شرکت تابعه در مجارستان را راه اندازی کنید و یا اینکه با ایجاد یک دفتر مجازی کار را شروع کنید تا هزینه های راه اندازی را به حداقل برسانید.


حتما بخوانید: شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری


متخصصان ما در امور مهاجرتی می توانند اطلاعات جزئی تر را در خصوص شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق ثبت شرکت؛ چگونگی مدیریت شرکت ها؛ مدارک لازم برای ثبت شرکت در مجارستان؛ اقامت خانواده از طریق ثبت شرکت در مجارستان و… نیز در اختیار شما هموطنان گرامی قرار دهند. لذا در صورت نیاز به داشتن کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ارشد و مجرب ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایید تا اطلاعات جامع در خصوص شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق ثبت شرکت را در اختیار شما متقاضیان عزیز قرار دهند.


در ادامه بخوانید:شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق پناهندگی


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575