شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در مجارستان

شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در مجارستان

شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در مجارستان

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

در این مقاله درباره شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در مجارستان توضیح داده شده است. تحصیل در مجارستان به معنی تحصیل در اروپاست. مجارستان بیش از یک دهه است که به اتحادیه اروپا پیوسته و همینطور یکی از کشور های عضو شینگن نیز هست. در مقوله ی آموزش عالی، دستاورد مهم و با ارزش اروپائیان این بود که بتوانند سیستم آموزشی هماهنگ و منسجمی را در سرتاسر اروپا تضمین کنند. در نتیجه این ابتکار و مجموعه نشست هایی تحت عنوان Bologna Proces، تصمیم به ایجاد منطقه تحصیلات عالی گرفته شدکه مجارستان هم یکی از اعضای آن است.

کسانی که تصمیم به ادامه تحصیل در مجارستان را دارند می توانند از این سطح از کیفیت آموزش بهره مند شوند و جزئی از شبکه جهانی اروپائی شوند. در کشور مجارستان نظام تحصیلی به گونه ای طراحی شده است که افرادی که خواهان ادامه تحصیل در کشور مجارستان می باشند باید هزینه تحصیل بپردازند. لذا هزینه تحصیل در مجارستان بسته به نوع دانشگاه انتخابی و رشته انتخابی متفاوت خواهد بود.

زبان تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان عموما به سه زبان مجاری، آلمانی و انگلیسی امکانپذیر است. هرچند که پرهزینه ترین و گرانترین انتخاب برای تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی است. اما در عین حال این گزینه پرطرفدارترین گزینه تحصیل در مجارستان است. شما می توانید برای تحصیل به زبان انگلیسی در مجارستان بدون مدرک زبان اقدام کنید و پیش شروع تحصیل به زبان انگلیسی دوره های زبان را در کالج های معتبر زبان در مجارستان پشت سر بگذارید. 


مطالب مرتبط:شرایط تحصیل به زبان مجاری در مجارستان


سیستم آموزش عالی در مجارستان

آموزش عالی مجارستان به سیستم کالج ها و دانشگاه ها تقسیم شده است، در حالیکه کالج ها مستقیما وابسته به یک دانشگاه هستند و به عنوان دانشکده های دانشگاه فعالیت می کنند. دانشگاه ها غالبا دوره های کالج و دانشگاه را برگزار میکنند. در نظام قدیم، آموزش در سطح کالج سه تا چهار سال طول می کشید، در حالی که اخذ یک مدرک دانشگاهی حداقل چهار سال طول میکشد، به استثنای برنامه پزشکی که شش ساله است.

علاوه بر این، تحصیلات دانشگاهی در مجارستان در سه مرحله است که به دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تقسیم میشود. از سال ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶، موسسات آموزش عالی مجارستان شروع به تغییر در مقررات سیستم بولونیا کرده اند. در سیستم جدید، هم کالج ها و دانشگاه ها ممکن است برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را با توجه به شرایط لازم اجرا کنند.

این به این منظور است که تمامی مدارک دریافت شده قابل انتقال در سراسر اتحادیه اروپا و بسیاری از کشورهای دیگر است. نمونه هایی از این قبیل مدارک عبارتند از: تحصیلات پزشکی، علوم دامپزشکی، داروسازی و معماری.

هزینه های تحصیل در مجارستان

بسیاری از شما دانشجویان گرامی دغدغه های بسیاری جهت هزینه های تحصیل در کشور مجارستان در سر دارید؛ ما در این مقاله قصد بر این داریم که جزئیات هزینه های تحصیل در مجارستان را برای شما به تصویر بکشیم که این هزینه ها عبارت است از:

هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان: 16.000 تا 18.000دلار در هر سال

هزینه تحصیل دندانپزشکی در مجارستان: 17.000 تا 20.000 دلار در هر سال

هزینه تحصیل داروسازی در مجارستان: ۹۵۰۰ تا ۱۲۰۰۰ دلار در هرسال

هزینه تحصیل دامپزشکی در مجارستان:۱۵۰۰۰ یورو در هر سال

کلیه رشته های مهندسی در مجارستان: 4.000 تا 6.000 یورو در هر ترم

رشته های علوم انسانی؛ مدیریت و هنر در مجارستان: ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو در هر ترم

مخارج زندگی در مجارستان

در مقایسه با دیگر کشورهای اروپای غربی، مجارستان محل تحصیل بسیار با ارزشی برای هزینه های تحصیل و زندگی است. هزینه های تحصیلی بسته به مدرسه و برنامه تحصیلی در مجارستان متفاوت است. به طور کلی تحصیلات پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان در میان دیگر گزینه ها گران تر هستند و تا ۲۰،۰۰۰ یورو هزینه میبرند و در بعضی موارد به قیمت ۴۵۰۰ یورو برای سایر برنامه ها خواهد بود.

علاوه بر هزینه تحصیل در مجارستان، شما همچنین باید مبلغ درخواست، هزینه امتحان و هزینه ثبت نام را بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ یورو پرداخت کنید. در نظر داشته باشید که هزینه های زندگی در مجارستان نسبتا کم است. به طور طبیعی هزینه در شهرهای بزرگ مانند بوداپست با قیمت اجاره ای که از ۳۰۰ یورو در هر ماه شروع می شود، کمی بالاتر است. شما باید بتوانید تقریبا ۷۵۰ یورو را در هر ماه دریافت کنید تا بتوانید هزینه های اجاره، حمل و نقل عمومی، بیمه درمانی، آموزش و … در مجارستان را بدهید.


حتما بخوانید:

هزینه زندگی دانشجویان در مجارستان

مقایسه هزینه های زندگی مجارستان و ایران


 ما در این مقاله سعی بر این داشتیم که مباحث مربوط به تحصیل پزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی و هزینه اقامت تحصیلی در مجارستان را برای شما دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مجارستان دارید را به تصویر بکشیم؛ لذا پیشنهاد ما به شما این است که جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل به زبان انگلیسی در  مجارستان با تیم تخصصی ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز در ارتباط باشید.


در ادامه بخوانید:راه های مهاجرت و اخذ اقامت مجارستان


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575