شرایط تحصیل به زبان مجاری در مجارستان

شرایط تحصیل به زبان مجاری در مجارستان

شرایط تحصیل به زبان مجاری در مجارستان

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

ادامه تحصیل در مجارستان

در این مقاله درباره شرایط تحصیل به زبان مجاری در مجارستان توضیح داده شده است. تحصیل در مجارستان به معنی تحصیل در اروپاست. مجارستان بیش از یک دهه است که به اتحادیه اروپا پیوسته و همینطور یکی از کشور های عضو شینگن نیز هست. در مقوله ی آموزش عالی، دستاورد مهم و با ارزش اروپائیان این بود که بتوانند سیستم آموزشی هماهنگ و منسجمی را در سرتاسر اروپا تضمین کنند. در نتیجه این ابتکار و مجموعه نشست هایی تحت عنوان Bologna Process، تصمیم به ایجاد منطقه تحصیلات عالی گرفته شدکه مجارستان هم یکی از اعضای آن است.

کسانی که تصمیم به ادامه تحصیل در مجارستان را دارند می توانند از این سطح از کیفیت آموزش بهره مند شوند و جزئی از شبکه جهانی اروپائی شوند. در کشور مجارستان نظام تحصیلی به گونه ای طراحی شده است که افرادی که خواهان ادامه تحصیل در کشور مجارستان می باشند باید هزینه تحصیل در مجارستان را بپردازند. حال این هزینه تحصیل بسته به نوع دانشگاه انتخابی و رشته انتخابی متفاوت خواهد بود.


مطالب مرتبط:

راهنمای سیستم آموزشی مجارستان

ادامه تحصیل در دانشگاه های دولتی مجارستان


زبان تحصیل در مجارستان

تحصیل در کشور مجارستان عموما به سه زبان مجاری، آلمانی و انگلیسی امکانپذیر است. هرچند که پرهزینه ترین و گرانترین انتخاب برای تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی است. اما در عین حال این گزینه پرطرفدارترین گزینه تحصیل در مجارستان است. شما می توانید برای تحصیل به زبان انگلیسی در مجارستان بدون مدرک زبان اقدام کنید و پیش شروع تحصیل به زبان انگلیسی دوره های زبان را در کالج های معتبر زبان در مجارستان پشت سر بگذارید.  اما تحصیل به زبان مجاری در مجارستان رایگان است. اما چگونه می توان در مجارستان زبان مجاری فرا گرفت؟ هزینه های تحصیل به زبان مجاری در مجارستان چقدر است؟ در ذیل آنها را بررسی می کنیم.

معرفی زبان مجاری در مجارستان

زبان مجاری زبانی است از خانواده زبان‌های فین‌واوگری و شاخه زبان‌های اوگری و بی‌پیوند با دیگر زبان‌های مرکز اروپا. این زبان در مجارستان و از سوی اقلیت‌های مجاری در هفت‌کشور همسایه مورد استفاده واقع می‌شود. زبان مجاری در مجارستان در جایگاه هموندی در میان دسته کوچک زبان‌های اروپا که از خانواده زبان‌های هند و اروپایی نیستند همواره مورد توجه زبانشناسان بوده ‌است. این زبان ۱۳میلیون گویشور دارد که ۹.۵ تا ۱۰میلیون‌ تن از آنان در مجارستان کنونی زندگی می کنند.

بزرگ‌ترین بخش از این گروه با ۱.۴میلیون‌ نفر جمعیت در رومانی کنونی زندگی می کنند. همچنین در کشورهای اسلواکی، کرواسی، صربستان، اوکراین، اتریش و اسلوونی نیز مجاری ‌زبانان نیز هستند. از این گذشته نزدیک به یک ‌میلیون مجاری‌ زبان هم در سراسر جهان پراکنده‌اند.

دوره های زبان مجاری در مجارستان

دوره های ترمیک: دوره های زبان مجاری در ترم های پاییز و بهار در هر سال تحصیلی ارائه می شود. دوره ترمیک برای آن دسته از دانشجویانی طراحی شده است که در دانشگاه در حال تحصیل هستند و یا هر کسی که علاقمند به یادگیری زبان مجاری است. این دوره پایه و بنیان بسیار محکمی برای مطالعات زبان مجاری می باشد. این دوره ها در 30 هفته برگزار می شود.

این دوره ها در گروه های کوچک (4 تا 10 دانشجو در یک گروه) و در پنج سطح برنامه ریزی شده است. برای دوره های ترمیک که 48 ساعت مکالمه دارد دو کلاس 90 دقیقه ای در طول هفته برگزار می شود.


حتما بخوانید:مدارک لازم جهت پذیرش از دانشگاه های مجارستان


شرایط تحصیل به زبان مجاری در مجارستان

دوره آماده سازی با یک آزمون تعیین سطح (کتبی یا شفاهی) شروع می شود بنابراین ما قادر هستیم که مرحله ای از مطالعات را برای شما مهیا کنیم و پس از سپری کردن دوره با آزمون شناخته شده ای تحت عنوان  ECL و در سطح پیشرفته شما را آشنا سازیم. حتی دانشجویان متقاضی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان نیز گاها از این قواعد امتحانات تعیین سطح مستثنی نیستد. هزینه دوره های زبان در مجارستان بدین شرح خواهد بود:

هزینه ثبت نام: 150 یورو

هزینه ارسال مدارک: 100 یورو

هزینه دوره 10 ماهه (دو ترمه) زبان مجاری در مجارستان: 6500 یورو

مهلت ارسال مدارک: تاریخ 30 می برای دوره هایی که در آگوست و سپتامبر شروع می شوند، 30 نوامبر برای دوره هایی که در ماه فوریه آغاز می شوند.

هزینه زندگی در مجارستان

در مقایسه با دیگر کشورهای اروپای غربی، مجارستان مکان تحصیل بسیار مناسبی برای هزینه های تحصیل و زندگی است. هزینه های تحصیل در مجارستان بسته به مدرسه و برنامه متفاوت است. اغلب تحصیلات پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان در میان دیگر گزینه ها گران تر خواهد بود چرا که ۲۰،۰۰۰ یورو در سال هزینه خواهد داشت و در بعضی موارد به قیمت ۴۵۰۰ یورو برای سایر برنامه ها خواهد رسید. علاوه بر هزینه های تحصیل در مجارستان، شما همچنین باید مبلغ درخواست، هزینه شرکت در آزمون ورودی و هزینه ثبت نام را بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ یورو پرداخت کنید.

جزئیات مربوط به هزینه های زندگی در مجارستان

هزینه های زندگی در مجارستان نسبتا کم است. به طور طبیعی هزینه های زندگی در شهرهای بزرگ مانند بوداپست با قیمت اجاره ای که از ۳۰۰ یورو در هر ماه شروع می شود، کمی بالاتر است لذا شما باید بتوانید تقریبا ۷۵۰ یورو را در هر ماه دریافت کنید تا بتوانید هزینه های اجاره، حمل و نقل عمومی، بیمه درمانی، آموزش در مجارستان و … را بدهید.

در این مقاله مطالب مربوط به تحصیل در مجارستان به زبان مجاری برای شما دانشجویان گرامی به اشتراک گذاشته شد. هدف ما از تحریر این مقاله آگاهی یافتن شما از شرایط تحصیل در مجارستان؛ هزینه های تحصیل در مجارستان؛ مدارک مورد نیاز برای ورود به دانشگاه های مجارستان و… می باشد. لذا شما می توانید انتقادات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات سایت موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز منتشر نمایید.  


در ادامه بخوانید:ادامه تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575