شرایط ادامه تحصیل در رشته داروسازی مجارستان

شرایط ادامه تحصیل در رشته داروسازی مجارستان

شرایط ادامه تحصیل در رشته داروسازی مجارستان

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,,

آیا شما هم قصد ادامه تحصیل داروسازی در کشور مجارستان را دارید؟ آیا تحصیل داروسازی در مجارستان برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است؟ آیا از شرایط ادامه تحصیل در رشته داروسازی مجارستان اطلاع دارید؟ آیا قصد تحصیل در دانشگاه های معتبر مجارستان را دارید؟ آیا مورد تایید بودن دانشگاه های مجارستان برای شما اهمیت دارد؟ اگر این چنین است با کارشناسان ارشد در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز همراه شوید. در این مقاله درباره شرایط ادامه تحصیل در رشته داروسازی مجارستان توضیح داده شده است.

شرایط تحصیل داروسازی در مجارستان

تحصیل در رشته داروسازی در مجارستان در مدت یک دوره پنج ساله (۱۰ ترم) زمان خواهد برد، تحصیل داروسازی دارای دو بخش می باشد در بخش اول مقدمه ای از دروس علوم پایه می باشد که مبنایی بر مطالعات دارویی بیشتر می باشد و در بخش دوم دانش آموزان در آموزش های عمومی و تخصصی داروسازی در بخش های دانشگاه، تدریس داروخانه ها، موسسات، آزمایشگاه ها و کارهای دارویی شرکت می کنند.

تحصیل در رشته داروسازی در این ۱۰ ترم به زبان انگلیسی می باشد بعد از اتمام موفقیت آمیز دوره داروسازی مدرک دکترای داروسازی در مجارستان به دانشجویان اعطا خواهد شد که این مدرک در کل دنیا من الجمله کانادا، آمریکا، استرالیا، انگلستان و اتحادیه اروپا معتبر می باشد.

آموزش هایی که داروسازان در این دوره ۵ ساله می بینند عبارتند از کارهای بالینی و استفاده از داروهای متنوع، اهداف درمانی برای استفاده از دارو، موارد منع مصرف دارو، فرمولاسیون دارو، عوارض جانبی دارو و غیره که این آموزش ها هر ساله در حال تحول و پیشرفت می باشد .

شرایط ورود به رشته داروسازی در دانشگاههای مجارستان به زبان انگلیسی

دانشجویانی که تمایل به تحصیل در رشته داروسازی در دانشگاه های مجارستان دارند می بایست ایتدا یک دوره پیش دانشگاهی پزشکی یا یک دوره پری مدیکال را در یکی از کالج های خصوصی یا دانشگاه های معتبر مجارستان بگذرانند و پس از گذراندن این دوره تحصیلی( بین ۸ تا ۱۰ ماه ) با توجه به نمراتی که به دست می آورند و موفقیت در آزمون (هر دانشگاه برای ورود یک آزمون جداگانه دارد ) وارد دانشگاه شوند که مدت تحصیل داروسازی در مجارستان ۵ سال معادل با ۱۰ ترم می باشد. درس هایی که در دوره پری مدیکال مجارستان دانش آموزان فرا می گیرند عبارتند از : زبان انگیسی، زیست شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضی.


حتما بخوانید: شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در مجارستان


مزایای تحصیل در رشته داروسازی مجارستان

– تایید بودن مدرک داروسازی دانشگاههای علوم پزشکی مجارستان در کل دنیا

– امکان کار کردن بعد از اتمام رشته داروسازی در سراسر اروپا بدون مشکل

– امکان ادامه تحصیل و کار در کلیه کشور های اروپایی، انگلستان، آمریکا، کانادا

– سطح بالای آموزش و بین المللی بودن دانشگاههای مجارستان در رشته داروسازی

– عضویت دانشگاههای علوم پزشکی مجارستان در سازمان بهداشت جهانی

– امکان انتقال به کشور های دیگر اروپا و آمریکا و کانادا  حین تحصیل در رشته داروسازی مجارستان

– تحصیل به زبان انگلیسی در رشته داروسازی داخل دانشگاههای علوم پزشکی مجارستان

– مورد تایید بودن مدرک داروسازی دانشگاههای مجارستان داخل ایران

– امکان انتقال به ایران حین تحصیل رشته داروسازی در مجارستان

هزینه تحصیل داروسازی در مجارستان

هزینه های تحصیل داروسازی در مجارستان نسبت به بسیاری از کشورهای پیشرفته اروپایی کم تر می باشد و سالانه حدود 8000 تا 12000 هزار دلار در سال را شامل می شود. هزینه های زندگی در ماه حدود 400 تا 600 یورو می باشد که شامل هزینه های خوابگاه، رفت و آمد، پوشاک، خوراک و … می باشد البته دانشجویان جهت تامین بخشی از هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی خود می توانند به صورت نیمه وقت مشغول کار شوند.


مطالب مرتبط:کار در حین ادامه تحصیل در مجارستان


دانشگاه های برتر مجارستان جهت تحصیل در رشته داروسازی

دانشگاه دبرسن مجارستان (University of Debrecen)

دانشگاه پچ مجارستان (University of Pécs)

دانشگاه علوم پزشکی سگد  (University of Szeged)

دانشگاه سملوایز (Semmelweis University)

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ادامه تحصیل داروسازی در مجارستان؛ هزینه های تحصیل و زندگی در مجارستان؛ اخذ اقامت بعد از تحصیل در مجارستان و… با کارشناسان ارشد و حقوقی ما در موسسه رهپویان راه تازه واقع در شهر شیراز تماس حاصل نمایید تا از مشاوره حضوری با آنان بهره مند شوید.


در ادامه بخوانید:شرایط تحصیل در رشته فیزوتراپی مجارستان


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575