ادامه تحصیل در دانشگاه بوگامولتس اوکراین

ادامه تحصیل در دانشگاه بوگامولتس اوکراین

ادامه تحصیل در دانشگاه بوگامولتس اوکراین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

بسیاری از کسانی که قصد ادامه تحصیل و یا مهاجرت تحصیلی به کشور اوکراین را دارند نگرانی های بخصوصی در مورد انتخاب دانشگاه مورد نظرشان دارند اما انتخاب مقصد تحصیلی مناسب همواره ساده نیست لذا ما در این مقاله که به دست مشاورین مجرب موسسه رهپویان راه تازه واقع در شیراز گردآوری شده است قصد بر این داریم که پاسخگوی سوالات شما در باب این مسئله باشیم. برخی از سوالات رایج مطرح شده توسط شما عزیزان بدین شرح است:

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کدامیک از دانشگاه های اکراین مناسب تر است؟ تحصیل در اوکراین چه مزایایی دارد؟ برترین دانشگاه های اکراین کدام اند؟ شرایط ورود به دانشگاه های اوکراین کدام است؟ برای تحصیل در دانشگاه های اکراین چه باید کرد؟ هزینه های تحصیل در اوکراین چقدر است؟ میزان اعتبار علمی دانشگاه بوگامولتس اوکراین چقدر است؟ شرایط تحصیل در دانشگاه بوگامولتس اوکراین چیست؟ رشته های ارائه شده در دانشگاه بوگامولتس اکراین کدام است؟ و…

تحصیل در کشور اوکراین

کشور اوکراین پهناورترین کشور اروپایی است که بصورت سنتی به روسیه وابسته بوده است. اما در سال های اخیر گرایشی قوی به غرب، اتحادیه اروپا و آمریکا داشته است. اوکراین کشور در حال حاضر عضو ناظر اتحادیه اروپاست و چون برزگترین خطوط لوله های تامین کننده گاز اروپا که از روسیه وارد می شوند از این کشور می گذرند احتمال بالایی وجود دارد تا بصورت دائم عضو اتحادیه اروپا شود. هرچند که اوکراین از سال 2005 جزو سیستم هماهنگ آموزش اتحادیه اروپا یا همان پروسه بولونیا (Bologna Process) شده است.

مزیت های تحصیل در اکراین

تحصیل در اوکراین همواره مورد علاقه بسیاری از هموطنان بوده است. یکی از دلایل آن تحصیل ارزان در اوکراین است. همچنین اعتبار مدارک اخذ شده در اوکراین بسیار بالاست. تحصیل در اوکراین بدون مدرک زبان امکانپذیر است. هزینه زندگی دانشجویی در اوکراین بسیار پایین است. امکان تحصیل در اوکراین به سه زبان انگلیسی، روسی و اوکراینی امکانپذیر است. لذا تحصیل در اوکراین یک گزینه هوشمندانه است.

معرفی دانشگاه بوگامولتس اوکراین

دانشگاه ملی پزشکی بوگامولتس اوکراین با نام لاتین Bogomolets National Medical University در شهر کیف پایتخت اوکراین قرار دارد. دانشگاه بوگامولتس اوکراین در سال 1841 تاسیس شده است و نام دانشگاه برگرفته از نام فیزیوتراپیست معروف اوکراینی Alexander A. Bogomolets می باشد. دانشگاه بوگامولتس اوکراین در سال 2012 هم از وزارت بهداشت و هم از وزارت علوم، جوانان و ورزش اوکراین موفق به اخذ مجوز فعالیت بعنوان دانشگاه شده است. دانشگاه بوگامولتس اوکراین در حال حاضر بیش از 10.000 دانشجو دارد که نزدیک به 2000 نفر از آنان را دانشجویان خارجی بیش از 56 کشور می باشند. در حال حاضر دانشگاه بوگامولتس اوکراین بیش از 1200 استاد دارد. دانشگاه بوگامولتس دارای مقاطع مختلف تحصیلی از دوره پیش دانشگاهی تا دکترا می باشد.

تحصیل دوره پاتفک یا پیش دانشگاهی در دانشگاه بوگامولتس اکراین 

در حال حاضر دانشگاه بوگامولتس اوکراین بعنوان یکی از مراکز معتبر برگزاری دوره های پادفک یا پیش دانشگاهی در اوکراین توسط وزارت علوم اوکراین شناخته می شود. در واقع متقاضیان تحصیل به زبان روسی یا اوکراینی می بایستی دوره پیش دانشگاهی یا پادفک را در اوکراین بگذرانند و بعد اجازه ورود به دانشگاه را خواهند داشت. پس اگر شما نیز متقاضی تحصیل پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به زبان روسی یا اوکراینی هستید بایستی در دوره پیش دانشگاهی یا پادفک شرکت نمایید در نتیجه دانشگاه بوگامولتس اوکراین می تواند یک گزینه مناسب برای شما باشد. 

دروس دوره پادفک دانشگاه بوگامولتس اوکراین به لحاظ علمی سنگین و غیر قابل فهم نیست و حدودا از دروس دوران دبیرستان ایران مبتدی تر می باشد و ارائه مجدد این دروس صرفا جهت آشنایی دانشجویان با تحصیل زبان روسی یا اوکراینی هر رشته است. به هر طریق دروس دوره پادفک رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی بشرح ذیل می باشد:

زبان روسی یا زبان اوکراینی، بیولوژی، آناتومی، فیزیک، شیمی، ریاضی

مدارک لازم برای ثبت نام در دوره پادفک دانشگاه بوگامولتس کی اف

برای ورود به دوره پادفک یا پیش دانشگاهی دانشگاه بوگامولتس کیف شما میبایستی مدارک ذیل را برای کسب پذیرش به دانشگاه ارائه نمایید:

ترجمه روسی مدارک دیپلم یا پیش دانشگاهی

کپی پاسپورت

معاینات پزشکی یا گواهی سلامت

4 قطعه عکس رنگی

مدارک بالا را بایستی به نماینده دانشگاه در ایران، که موسسه رهپویان راه تازه می باشد، تحویل دهید تا پذیرش متقاضیان تحصیل در اوکراین صادر شود، موسسه حقوقی رهپویان راه تازه مفتخر است که یکی از بزرگترین نمایندگان رسمی و قانونی دانشگاه های اوکراین در ایران است. بعد از دریافت ویزا دانشجویی می توانید به اوکراین سفر کنید و همراه با نماینده موسسه اعزام به خارج رهپویان راه تازه مستقر در اوکراین در دانشگاه بوگامولتس اکراین مراحل ثبت نام را تکمیل نمایید.

هزینه تحصیل در دانشگاه بوگامولتس اوکراین

شهریه دوره پادفک پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه بوگامولتس اوکراین یکسان نیست و کمی متفاوت است بطوریکه پادفک رشته پزشکی کمی گرانتر از بقیه می باشد. بهر جهت، شهریه دوره پادفک بعلاوه خوابگاه، بیمه، پلیس رجیستری، و کارت دانشجویی برای یکسال حدود 3200 تا 3400 دلار برای یکسال می باشد. 

همچنین در دانشگاه بوگامولتس اوکراین رشته های ذیل از مقطع کارشناسی به بالا ارائه می شود که به زبان روسی سالیانه بین 1500 دلار الی 2500 دلار شهریه دارند و تحصیل به زبان انگلیسی همین رشته تقریبا 1000 دلار گرانتر از زبان روسی می باشد. همچنین شهریه دکترای پزشکی عمومی، دندانپزشکی عمومی و داروسازی به زبان انگلیسی 4500 دلار، به زبان روسی 3500 دلار و به زبان اوکراینی 3000 دلار می باشد:

  •  
  • Medicine
  • Pediatrics
  • Dentistry
  • Physical therapy, ergotherapy
  • Pharmacy, industrial pharmacy
  • Medical psychology
  • Orthopedic dentistry

زبان تحصیل دانشگاه های پزشکی اکراین

تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین به سه زبان انگلیسی، روسی و اوکراینی مقدور می باشد. تحصیل به زبان انگلیسی اصولا مورد استقبال بیشتر دانشجویان خارجی نظیر ایرانی، پاکستانی، هندی، عرب زبان، نیجریه ای و بنگلادشی می باشد. هرچند که تحصیل به زبان روسی و اوکراینی نیز طرفداران خاص خود را دارد. در ادامه درباره مزایای تحصیل به زبان های مختلف در اوکراین توضیح داده شده است.

پزشکی به زبان انگلیسی در اوکراین

تحصیل در اوکراین رشته های پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی چندین دهه است که دانشجویان خارجی بسیاری را جذب کرده است. کیفیت تحصیل به زبان انگلیسی رشته های پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین سطح بسیار مناسبی دارد. علت این امر هم تجربه چندین دهه ای است که اوکراین در جذب و پرورش دانشجویان خارجی برای تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی داشته است. بعلاوه اینکه هزینه تحصیل به زبان انگلیسی از کشورهای دیگر منطقه با توجه به راحتی امکان اخذ پذیرش از دانشگاههای اوکراین بسیار مناسب است. لذا، اگر بدنبال تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی با امکان اخذ راحت پذیرش از دانشگاههای پزشکی اوکراین هستید همین امروز با کارشناسان موسسه رهپویان راه تازه در شیراز تماس حاصل نمایید.

هزینه زندگی دانشجویی در اکراین

هزینه زندگی در اوکراین بسیار مناسبتر از تفلیس گرجستان و مسکو و سنت پترزبورگ در روسیه است بطوریکه هزینه اجاره خوابگاه برای کل یک سال در کیف اوکراین حدود 1000 دلار است. هزینه خورد و خوراک نیز بین 100 تا 200 دلار در ماه متغیر است. لذا هزینه های یک سال زندگی در کیف اوکراین بین 2000 تا 3000 دلار است. همانگونه که اشاره شد هزینه زندگی در اوکراین 60% ارزانتر از روسیه و 30% ارزانتر از گرجستان است. در صورتیکه حداقل در مقایسه با گرجستان دانشگاههای پزشکی اوکراین کیفیتی به مراتب بالاتر را دارند.


در ادامه بخوانید:


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575