شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه سملوایز مجارستان

شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه سملوایز مجارستان

شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه سملوایز مجارستان

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

سوالات متداول تحصیل در مجارستان

سالانه دانشجویان بسیاری برای تحصیل در دانشگاه سملوایز مجارستان اقدام مینمایند چرا که تحصیل در کشور مجارستان مزیت های بسیاری را بدنبال دارد که به شما توصیه می شود مقاله مزیت های تحصیل در مجارستان را مطالعه نمایید. افرادی که خواهان ادامه تحصیل در دانشگاه سملوایز مجارستان هستند با سوالاتی نظیر: هزینه تحصیل در دانشگاه سملوایز چقدر است؟ شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه سملوایز مجارستان کدام اند؟ مدارک لازم برای تحصیل در مجارستان شامل چه چیزهایی هستند؟ و… مواجه می شوند. در این مقاله درباره شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه سملوایز مجارستان توضیح داده شده است.

حال برای پاسخگویی به تمامی این سوالات پیشنهاد می شود که با کارشناسان زبده ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز همراه شوید.

معرفی دانشگاه سملوایز مجارستان

دانشگاه علوم پزشکي سملوايز يكي از قديمي ترين و معتبرترين دانشگاههاي علوم پزشكي مرکز اروپا در پایتخت کشور مجارستان بوداپست با حدود 400 سال قدمت میباشد که در سال 1635 تاسیس گردیده است و بنام پروفسور سملوایز کاشف وایتکس نام گذاری شده است. دانشگاه علوم پزشکي سملوايز مجارستان به زبانهای انگلیسی؛ آلمانی و مجاری تدریس نموده و هرساله پذیرای تعداد زیادی دانشجوی خارجی متقاضی تحصیل در مجارستان از کشورهای اسکاندیناوی، آلمان، اتریش، آمریکا و کشورهای آسیایی همچون ایران است.

دانشگاه سملوایز کاملا مورد تایید ایران میباشد و از نظر علمی جایگاه ویژه ای را در جهان دارا می باشد. دانشگاه سملوایز مجارستان امکان تحصیل با برترین کیفیت و مطابق با برنامه های پزشکی را فراهم می کند که در نهایت منجر به اخذ مدرک M.D و به سه زبان مجاری؛ انگلیسی و آلمانی می شود.

برنامه های آموزشی دانشگاه سملوایز مجارستان

در حقیقت دانشگاه سملوایز متعهد به ارائه بالاترین سطح مراقبت های بهداشتی پیشرو و انجام تحقیقات علمی پیشرفته در هر دو دوره های خود و سازمان های بالینی می باشد. دانشگاه سملوایز ارتباطات بین المللی بسیار قوی با دیگر دانشکده های پزشکی در سه قاره دارد که شامل برنامه های تبادل دانشجویی و همکاری های علمی خواهد شد. دانشجویان دانشگاه Semmelweis می توانند در برنامه های آموزش بالینی ایالات متحده در کالج پزشکی نیویورک و هیات پزشکی کاليفرنيا شركت كنند.

همچنین دانشجویان انگلیسی می توانند در ادارات کلینیکی در محل های آموزشی مورد تأیید کالیفرنیا نیز شرکت داشته باشند. دانشجویانی که دوره های پیش دانشگاهی (پری مدیکال) و آماده سازی برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه  مدارک لازم را آماده کرده اند میتوانند برای پذیرش در دانشگاه سملوایز اقدام نمایند.

سپس هنگامی که در آزمون ورودی دانشگاه(شیمی,فیزیک,زبان انگلیسی و..) قبولی کسب کردند میتوانند دوره های تحصیلی خود را در دانشگاهی با امکانات مدرن و برنامه های آموزشی معتبر و به روز رسانی شده با روابط گسترده آموزشی با سایر دانشگاهها و مراکز علمی پژوهشی وتبادل و انتقال دانش در کشورهای عضو اتحادیه اروپا اساتید مجرب و مشهور؛ آزمایشگاه ها و بیمارستانهای مربوطه شروع به تحصیل کنند.


مطالب مرتبط:

نحوه ارزشیابی مدارک دانشگاه های خارج از کشور توسط  وزارت بهداشت

شرایط کلی انتقال دانشجویان خارج از کشور به ایران


شرایط تحصیل در دانشگاه سملوایز

طول دوره پزشکی: 6 سال

طول دوره دندانپزشکی: 5 سال

زبان تحصیل: مجاری و انگلیسی

شروع سال تحصیلی: سپتامبر

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه سملوایز مجارستان را دارند بایستی در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنند و پس از قبولی خود را برای شرکت در مصاحبه شفاهی آماده نمایند که  با  قبولی در آن  میتوانند شروع به تحصیل کنند. به طور کلی در سیستم آموزشی مجارستان به شما فرصت داده میشود تا با تطبیق دروس و واحدهای مربوطه بتوانید سال و ترم تحصیلی خود را در دانشگاه بدون مردودی به اتمام برسانید.

هزینه تحصیل در دانشگاه سملوایز مجارستان

شهریه پزشکی در دانشگاه سملوایز ۱۸۲۰۰ دلار

شهریه دندانپزشکی سالیانه دانشگاه سملوایز۱۸۲۰۰ دلار و ۳۰۰۰ دلار هزینه سالیانه از سال سوم

شهریه سالانه داروسازی دانشگاه سملوایز ۱۲۰۰۰ دلار

شهریه فیزیوتراپی دانشگاه سملوایز ۶۴۰۰ یورو در سال


حتما بخوانید:

خوابگاه های دانشجویی دانشگاه های مجارستان

چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی مجارستان


ما در این مقاله سعی بر این داشتیم که شرایط تحصیل در دانشگاه سملوایز مجارستان را برایتان به تصویر بکشیم لذا در صورتی که باز هم سوالاتی در خصوص هزینه های تحصیل در دانشگاه سملوایز مجارستان؛ زمان اقدام کردن برای ورود به دانشگاه سملوایز و… داشتید با مشاورین ارشد و مجرب ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز همراه باشید.


در ادامه بخوانید:ادامه تحصیل در رشته هنر مجارستان


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575