شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه سگد مجارستان

شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه سگد مجارستان

شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه سگد مجارستان

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

آیا شما هم قصد ادامه تحصیل در دانشگاه سگد مجارستان را دارید؟ آیا ادامه تحصیل در دانشگاه های مورد تایید مجارستان از اهمیت بسیاری برای شما برخوردار است؟ آیا شما هم خواهان آگاهی یافتن از هزینه های تحصیل در دانشگاه سگد مجارستان هستید؟ آیا شما هم علاقه مند به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه سگد هستید؟ اگر این چنین است با کارشناسان ارشد ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه با سال ها تجربه در زمینه اعزام به مجارستان همراه باشید. در این مقاله درباره شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه سگد مجارستان توضیح داده شده است.

موقعیت جغرافیایی مجارستان

از نظر موقعیت جغرافیایی مجارستان کشوری است که در اروپای مرکزی واقع شده است که مساحتی معادل با 93030 کیلومتر مربع را به خود اختصاص داده است. مجارستان یا به عبارتی هانگری حدود 9 میلیون و 880 هزار نفر جمعیت دارد. پایتخت این کشور بسیار زیبا بوداپست و واحد پول آن فورینت است. زبان کشور مجارستان؛ مجاری است که با زبان های فنلاندی و استونیایی هم ریشه است. کشور مجارستان در 23 اکتبر سال 1989 به یک جمهوری پارلمانی تبدیل شد که در حال حاضر به عنوان کشوری توسعه یافته در نظر گرفته می شود.

معرفی دانشگاه سگد

این دانشگاه در سال 1581 در کولوژوار بنیاد نهاده شد و در قرن شانزدهم، نخستین موسسۀ آموزش عالی مجارستان بود. امپراطریس ماریا ترزا به پیاریستها (یکی از فرقههای کاتولیکی) فرمان داد تا این موسسه را به رسمیت بشناسند و بدین ترتیب دانشکدۀ پزشکی و جراحی در سال 1775 بنیانگذاری شد. پس از جنگ جهانی اول در سال 1921 این موسسه از کولوژوار به سگد منتقل شد. در سال 1987، نام دانشگاه به نام استاد سابق بیوشیمی، رییس دانشکدۀ پزشکی، رییس دانشگاه و برندۀ جایزۀ نوبل به آلبرت سنجرجی تغییر پیدا کرد.

آلبرت سنجرجی، به سبب پژوهشهایش در دانشگاه، برندۀ معتبرترین جایزۀ علوم، یعنی نوبل فیزیولوژی یا طب، در سال 1937 شد. وی همچنین نخستین کسی است که ویتامین ث را با استخراج آن از فلفل قرمز کشف کرد. این دانشگاه کاملا مورد تایید ایران میباشد و از نظر علمی جایگاه ویژه ای را در جهان دارا می باشد. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه سگد مجارستان و به ترتیب 6و5 سال به طول می انجامد.

زبان تحصیل در مجارستان

امکان تحصیل در مجارستان به سه زبان مجاری، آلمانی و انگلیسی امکانپذیر است. این در حالیست که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی بیشترین هزینه را خواهد شد. اما در عین حال تحصیل پزشکی و دندانپزشکی مجارستان پرطرفدارترین گزینه تحصیل است. شما می توانید برای تحصیل به زبان انگلیسی در مجارستان بدون مدرک زبان اقدام کنید و پیش از شروع تحصیل به زبان انگلیسی دوره های زبان را در کالج های معتبر زبان در مجارستان پشت سر بگذارید.


حتما بخوانید:ادامه تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان


دوره پری مدیکال (دوره پیش از پزشکی) در مجارستان

دوره پری مدیکال در مجارستان در مهر ماه و دوره ی فشرده ی آن در بهمن ماه شروع می شود . دروس زبان انگلیسی، زیست شناسی، شیمی و زبان تخصصی پزشکی در این دوره تدریس می شود و دانشجو را برای ورود به دانشگاه پزشکی آماده می کند. شروع این دوره تقریبا ۲۰-۱۵ مهر می باشد. دانشجویانی که زبانشان ضعیف می باشد می توانند کلاس های زبان انگلیسی را در دو ترم بگذرانند که هزینه آن با دوره ی پیش دانشگاهی برابر است.

متقاضیان می بایست دیپلم خود را به ویژه در دروس زیست شناسی و شیمی؛ فیزیک با نمرات خوب گذرانده باشند. شهریه ی پیش دانشگاهی 6500 دلار می باشد. امکانات خوابگاهی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد که هزینه ی آن ۳۰۰ یورو در ماه است. قبل از ورود به دانشگاه علوم پزشکی مجارستان یک دوره ی ۴ هفته ای به منظور یاد آوری دروس در ماه سپتامبر برگزار می کند که بسیار مفید می باشد. طی این دوره ۹ ماهه پیش دانشگاهی؛ دروس مورد نیاز برای ورود به دوره پزشکی توسط اساتید دانشگاه علوم پزشکی به دانشجویان آموزش داده می شود.


مطالب مرتبط:خوابگاه های دانشجویی دانشگاه های مجارستان


شهریه ادامه تحصیل در دانشگاه سگد مجارستان

رشته پزشکی دانشگاه سگد سالیانه ۱۵۸۰۰ دلار و سال آخر ۷۹۰۰ دلار

رشته دندانپزشکی دانشگاه سگد سالیانه ۱۶۳۰۰ دلار 

رشته داروسازی دانشگاه سگد  سال اول۱۰۲۰۰ دلار و سالهای بعد ۹۷۰۰ دلار

دوره پیش دانشگاهی دانشگاه سگد  ۶۰۰۰ یورو

دانشجویان علاقه مند به ادامه تحصیل در دانشگاه سگد مجارستان می توانند با مراجعه به موسسه حقوقی-مهاجرتی رهپویان راه تازه در شهر شیراز؛ تمامی اطلاعات مربوط به ویزای تحصیلی مجارستان و شرایط ادامه تحصیل در مجارستان را در یابند چرا که این موسسه با داشتن سال ها تجربه در زمینه اعزام دانشجو به کشور مجارستان شما را در جهت گرفتن پذیرش از دانشگاه های مجارستان یاری خواهد کرد. لذا پیشنهاد می شود که جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل در مجارستان با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.


در ادامه بخوانید:

ادامه تحصیل در دانشگاه های مورد تایید مجارستان

کار در حین ادامه تحصیل در مجارستان


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575