تحصیل در دانشگاه سیچوان چین

تحصیل در دانشگاه سیچوان چین

تحصیل در دانشگاه سیچوان چین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

در این مقاله تحصیل در دانشگاه سیچوان چین درباره توضیح داده شده است. دانشگاه سیچوان یک دانشگاه دولتی است که ابتدا در سال 1740 بصورت اولیه تشکیل شد و در سال 1931 به شکل فعلی در شهر چنگدو تاسیس شد. این دانشگاه نیز مانند بسیاری از دانشگاه های دولتی چین زیر نظر مستقیم وزارت علوم چین اداره می شود. دانشگاه سیچوان در چنگدو واقع شده است، یک شهر معروف تاریخی و فرهنگی استان سیچوان که به عنوان سرزمین فراوانی شناخته می شود. این دانشگاه شامل سه محوطه دانشگاهی: وانگجینگ، Huaxi و Jiang’an است و مساحت آن ۴۷۰ هکتار می باشد.

دانشکده های دانشگاه، با محیط مناسب و چشم انداز زیبا و مکان شگفت انگیزی برای یادگیری و تحقیق می باشند. دانشگاه سیچوان موسسه ای است که از سه دانشگاه ملی سابق تشکیل شده است: دانشگاه سابق سیچوان، دانشگاه سابق چنگدو و دانشگاه سابق غرب چین. تاریخچه دانشگاه سیچوان به مدارس چین و غرب متصل شده است که توسط لو چوانلین، فرماندار سیچوان در سال ۱۸۹۶ به دستور امپراتور گوانگسو تاسیس شده است.

این دانشگاه اولین موسسه مدرن تحصیلی در جنوب غربی چین است. دانشگاه سابق دانشگاه چنگدو یکی از اولین دانشگاه های مهندسی در چند رشته بود که از طریق یک برنامه بازسازی کالج ها و دانشگاه ها تاسیس شد. دانشگاه علوم پزشکی غرب چین، توسط مسیحیان غربی در چنگدو در سال ۱۹۱۰ تاسیس شد. این دانشگاه نه تنها یکی از اولین دانشگاه های سنتی غربی بود، بلکه یکی از دانشگاه های پیشرو در ارائه تحصیلات تکمیلی برنامه در چین محسوب می شود.


مطالب مرتبط:تحصیل در رشته های مهندسی چین


مشخصات تحصیل در دانشگاه سیچوان چین

اکنون دانشگاه سیچوان چین با بیش از ۵۰۰ برنامه اموزشی  اکنون دارای ۳۰ کالج دانشگاهی و بیش از ۴۰٫۰۰۰ دانشجو است که ۱۲۶ دوره کارشناسی را ارائه می دهد که شامل ۱۰ دانشکده می باشد . تحت مدیریت موسسه سیچوان چین، ۹ پایگاه ملی برای آموزش استعدادهای درخشان و آموزش در دوره های پایه، ۱ پایگاه ملی آموزش فرهنگ برای دانشجویان، ۷ مرکز ملی آموزش های تجربی، ۲۰ دوره کیفیت ملی و ۱۰ استاد برجسته دانشگاهی وجود دارد.

دانشگاه سیچوان همیشه بر آموزش عمومی پایه تمرکز دارد، که در دانشگاه سیچوان چین به طور فعال مدل های اعتباری جدید را بررسی می کند، ۴۱۲ برنامه کارشناسی را تقویت می کند و برنامه تبدیل شدن به یک دانشگاه تحقیقاتی جامع در سطح جهانی را با استعدادهای خلاقانه شتاب می بخشد. در آخرین رتبه بندی که در کشور چین برگزار شد دانشگاه سیچوان در جایگاه ممتاز و در رنکینگ جزو 10 دانشگاه برتر کشور چین نیز شناخته شد.

در حال حاضر، دانشگاه سیچوان یک مرکز تحقیقاتی برتر در غرب چین است. دارای 30 دانشکده، یک دانشکده تحصیلات تکمیلی، یک مدرسه آموزش و پرورش خارج از کشور و دو کالج مستقل، جین چنگ و جین جیانگ میباشد. این کالج شامل 11 رشته از جمله: علوم انسانی، علوم، پزشکی، اقتصاد، مدیریت، حقوق، تاریخ، فلسفه، کشاورزی و آموزش و پرورش می باشد. در دانشگاه سیچوان 46 رشته های کلیدی در سطح ملی، 66 رشته های کلیدی در سطح استان وجود دارد، 27 رشته دکتری و همچنین 229  دکترای حرفه ای.346 رشته کارشناسی ارشد مدرک، 813 رشته در مقطع کارشناسی،  6  پایگاه ملی آموزشی نوآورانه برای تحقیقات علمی و مطالعه برنامه درسی و یک پایگاه ملی برای آموزش و پرورش دانشجویان دانشگاه ها می باشد.

سیستم تحصیل در دانشگاه سیچوان چین

در حال حاضر چین بیش از 2000 دانشگاه و موسسه آموزش عالی دارد که بیش از 6.000.000 دانشجو از بیش از 180 کشور جهان در آن شاغل به تحصیلند. کشور چین بعد از آمریکا و انگلستان در رده سوم جهان از حیث جذب دانشجویان خارجی قرار دارد و پیشبینی می شود تا سال 2020 از این حیث با پشت سر گذاشتن انگلستان به مقصد شماره دو دانشجویان خارجی در جهان تبدیل شود. تعداد فارغ التحصیلان سالیانه دانشگاه های چین از رقمی حدود 500.000 نفر در سال 2000 به رقمی بیش از 7.000.000 در سال 2010 تبدیل شده است.

بنا بر آمار وزارت علوم چین در سال 2016 بیش از 175.000 دانشجوی خارجی تحصیل در چین را انتخاب کرده اند. بزرگترین گروه دانشجویان خارجی در این سال از کشور کره جنوبی با بیش از 70.000 دانشجو بوده اند و در رده دوم دانشجویان آمریکایی با بیش از 23.000 دانشجو و داشنجویان تایلندی با 23.000 دانشجو در رده سوم و دانشجویان فرانسوی و آلمانی با بیش از 18.000 در جایگاه چهارم قرار دارند. اما برای دانشجویان آسیایی مقصد اول ادامه تحصیل خارج از کشورشان چین می باشد.


حتما بخوانید: ادامه تحصیل در دانشگاه های مورد تایید چین


معيار نمره دهي در دانشگاه سیچوان چین

معيار نمره دهي در نظام آموزش عالي كشور چين بر تقسيم بندي ذيل استوار مي باشد:

نظام پنج تايي نظام چهار تايي

A  عالي

B  خوب

C   ضعيف

D مردود

F مردود

لازم به ذكر است كه در اكثر موارد جهت اعطاي نمره از حروف لاتين A ,B , C , D  در عوض معادل آن ها در زبان چيني استفاده مي شود.

نمره ی امتحان

معدل کل ترم شامل نمرات کسب شده در طول ترم و نمره ی امتحان پایان ترم می باشد . نمرات طول ترم ۳۰ % و نمره ی امتحان پایان ترم ۰۷۰% این معدل را تشکیل می دهد . نمره ی طول ترم شامل حضور و یاب – تکالیف – رفتار کلاسی و نظر استاد می باشد .

شروع و پایان دوره ی تحصیلی دانشگاه سیچوان

۲ بار در سال از ماه سپتامبر تا ماه ژوئن مي باشد. ترم بهاره:شروع دوره: اواسط مارچ برابر ۲۵ اسفند ماه زمان اقدام برای پذیرش : تا اواخر فوریه برابر ۱۰ اسفند (اواخر بهمن ماه می باشد و تا خرداد)

ترم پاییز:شروع دوره: اوایل سپتامبر ۱۰ شهریور زمان اقدام برای پذیرش : تا اواسط مرداد ماه (از اواخر شهریور تا دی ماه)

شروع و پایان تعطیلات در هر دوره ی تحصیلی

تعطیلات در هر دوره ی تحصیلی در ۲ فصل زمستان و تابستان می باشد . تعطیلات تابستانی ۲ ماه است و از اول جولاي تا ۳۱ آگوست به طول مي انجامد.اما اگر دانشجو مایل به ادامه تحصیل در تعطیلات تابستانه باشد امکانپذیر است . تعطیلات زمستانه نیز ۴ هفته وهمزمان با سال نو در چین است. علاوه بر تعطيلات تابستاني و زمستاني، دانشجويان روز اول سال نو و سه روز نيز در روز جهاني كار و روز ملي تعطيل مي باشند. در طول ترم تعطيلات ديگري وجود ندارد.

در این مقاله ما سعی بر این داشتیم که به معرفی دانشگاه سیچوان چین بپردازیم و شما را با مباحثی نظیر: تحصیل در دانشگاه سیچوان چین؛ ساختار تحصیل در دانشگاه سیچوان چین و… نیز آشنا سازیم لذا به تمامی علاقه مندان به تحصیل در چین پیشنهاد می شود که با تیم تخصصی ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز که در زمینه اعزام دانشجو به چین فعالیت دارد تماس حاصل نمایید و از مشاوره با آنان بهره مند شوید.


در ادامه بخوانید:شرایط ادامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی چین


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575