ادامه تحصیل در دانشگاه مائوپ اوکراین

ادامه تحصیل در دانشگاه مائوپ اوکراین

ادامه تحصیل در دانشگاه مائوپ اوکراین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

آیا شما نیز قصد ادامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در یکی از دانشگاه های معتبر خارج از کشور را دارید؟  آیا شما نیز ادامه تحصیل در کشور زیبای اوکراین را مدنظر دارید؟ آیا شما هم از شرایط تحصیل در دانشگاه های اکراین بی اطلاع هستید؟ آیا شما نیز بدنبال تحصیل در برترین دانشگاه های اوکراین هستید؟ آیا قصد ادامه تحصیل در دانشگاه مائوپ اوکراین را دارید؟ آیا می دانید نام دیگر دانشگاه مائوپ دانشگاه ریاست جمهوری است؟ آیا با نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه مائوپ کیف آشنایی ندارید؟ اگر هر کدام از این پرسش ها دغدغه ذهنی شماست پیشنهاد می کنیم مقاله ادامه تحصیل در دانشگاه مائوپ اکراین که توسط کارشناسان مهاجرتی موسسه رهپویان راه تازه واقع در شیراز است را تا انتها بخوانید.

معرفی دانشگاه ملی مائوپ اکراین

دانشگاهی که بصورت سنتی در ایران به اسم دانشگاه مائوپ (MAUP) یا ریاست جمهوری (Presidential University) شناخته میشود در حال حاضر به اسم IAPM در شهر کیف پایتخت اوکراین می باشد. دانشگاه  مائوپ اوکراین یک دانشگاه خصوصی است که در سال 1989 تاسیس شده است. دانشگاه مائوپ از وزرات علوم، ورزش و جوانان اوکراین دارای مجوز فعالیت بعنوان دانشگاه است. دانشگاه مائوپ در حال حاضر دارای 10 دانشگاه و دانشکده زیر مجموعه در نقاط مختلف اوکراین است که شامل موسسه دروس پیش دانشگاهی یا پادفک lyceum می باشد. این دانشگاه در مجموع حدود 50.000 دانشجو دارد که از 39 کشور مختلف جهان در حال تحصیلند. این دانشگاه مائوپ اوکراین دارای مقاطع مختلف تحصیلی از دوره پیش دانشگاهی تا دکترا می باشد.

تحصیل دوره پادفک یا پیش دانشگاهی در دانشگاه مائوپ اوکراین 

در حال حاضر دانشگاه مائوپ بعنوان دومین مرکز معتبر برگزاری دوره های پاتفک یا پیش دانشگاهی در اوکراین توسط وزارت علوم اوکراین شناخته می شود. در واقع متقاضیان تحصیل به زبان روسی یا اوکراینی می بایستی دوره پیش دانشگاهی یا پادفک را در اوکراین بگذرانند و بعد اجازه ورود به دانشگاه را خواهند داشت. پس اگر شما نیز متقاضی تحصیل پزشکی، علوم مهندسی، علوم انسانی یا هنر به زبان روسی یا اوکراینی هستید بایستی در دوره پیش دانشگاهی یا پادفک شرکت نمایید در نتیجه دانشگاه مائوپ می تواند یک گزینه مناسب برای شما باشد. 

مدارک لازم برای ثبت نام در دوره پادفک دانشگاه مائوپ اوکراین 

برای ورود به دوره پادفک یا پیش دانشگاهی دانشگاه مائوپ اوکراین شما میبایستی مدارک ذیل را برای کسب پذیرش به دانشگاه ارائه نمایید:

ترجمه روسی مدارک دیپلم یا پیش دانشگاهی

کپی پاسپورت

معاینات پزشکی یا گواهی سلامت

4 قطعه عکس رنگی

مدارک بالا را بایستی به نماینده دانشگاه در ایران، که موسسه رهپویان راه تازه می باشد، تحویل دهید تا پذیرش متقاضیان تحصیل در اوکراین صادر شود، موسسه رهپویان راه تازه مفتخر است که یکی از بزرگترین نمایندگان رسمی و قانونی دانشگاههای اوکراین در ایران است. بعد از دریافت ویزا دانشجو می توانید به اوکراین سفر کنید و همراه با نماینده موسسه رهپویان راه تازه مستقر در اوکراین در دانشگاه مائوپ مراحل ثبت نام را تکمیل نمایید.

دروس دوره پادفک دانشگاه مائوپ اکراین

دروس دوره پادفک دانشگاه مائوپ به لحاظ علمی سنگین و غیر قابل فهم نیست و حدودا از دروس دوران دبیرستان ایران مبتدی تر می باشد و ارائه مجدد این دروس صرفا جهت آشنایی دانشجویان با تحصیل زبان روسی یا اوکراینی هر رشته است. به هر طریق دروس دوره پادفک هر رشته بشرح ذیل می باشد:

گروه پزشکی : زبان روسی یا زبان اوکراینی، بیولوژی، آناتومی، فیزیک، شیمی، ریاضی

گروه مهندسی: زبان روسی یا زبان اوکراینی، فیزیک، شیمی، ریاضی

گروه انسانی: زبان روسی یا زبان اوکراینی، فلسفه، روانشناسی،ادبیات،ریاضی

گروه هنر: زبان روسی یا زبان اوکراینی، ریاضی، کامپیوتر، دروس مقدماتی رشته هنر

شهریه تحصیل در دانشگاه مائوپ اوکراین

شهریه دوره پادفک پزشکی، مهندسی، علوم انسانی و هنر در دانشگاه مائوپ یکسان نیست و کمی متفاوت است بطوریکه پادفک رشته پزشکی کمی گرانتر از بقیه می باشد. بهر حال، شهریه دوره پادفک بعلاوه خوابگاه، بیمه، پلیس رجیستری، و کارت دانشجویی برای یکسال حدود 3200 تا 3400 دلار برای یکسال می باشد. 

همچنین در دانشگاه مائوپ اوکراین رشته های ذیل از مقطع کارشناسی به بالا ارائه می شود که به زبان روسی سالیانه بین 1500 دلار الی 2500 دلار شهریه دارند و تحصیل به زبان انگلیسی همین رشته تقریبا 1000 دلار گرانتر از زبان روسی می باشد:

  •  Management and administration
  •  Law
  •  Civil security
  •  Social and behavioral sciences
  •  Humanitarian sciences
  •  Information technologies
  •  Social work
  • Service sector

خوابگاه های دانشگاه مائوپ اوکراین

اصولا خوابگاههای دانشگاه مائوپ در خود محوطه آموزشی دانشگاه یا اصطلاحا on-campus می باشد. سوئیت های خوابگاه بصورت دو نفره طراحی شده و سرویس بهداشتی، آشپزخانه و حمام در اختیار همه دانشجویان قرار می گیرد. همچنین مجموعه خوابگاههای دانشگاه مائوپ دارای امکانات تریا، رستوران، باشگاه ورزشی، کافی نت با سرعت بسیار بالای اینترنت و سینما می باشد. هزینه خوابگاههای جدید دانشگاه مائوپ کیف برای هر ماه حدود 110 دلار می باشد. بعلاوه دانشگاه دارای خوابگاههایی با امکانات پایینتر و قیمت مناسب تر حدود ماهیانه 70 دلار هم می باشد. این خوابگاهها در حال حاضر در حال بازسازی یا renovation می باشند.

هزینه و شهریه دانشگاه های پزشکی اکراین

شهریه تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاههای پزشکی اوکراین بسیار مناسب است. تحصیل به زبان انگلیسی این رشته های در دانشگاههای پزشکی مختلف شهریه ای بین 3800 تا 4500 دلار در سال دارد. در صورتیکه تحصیل به زبان روسی یا اوکراینی رشته های پزشکی و دندانپزشکی می تواند شهریه ای بین 2000 تا 2800 دلار در سال داشته باشد. این در صورتی است که شهریه تحصیل به زبان روسی در گرجستان حدود 4000 دلار در سال است. همچنین، تحصیل به زبان روسی رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاههای مسکو و سنت پترزبورگ در روسیه می تواند بین 5000 تا 7500 دلار در سال باشد. لذا، بسیاری از شهروندان شوروی سابق نیز که می خواهند به زبان روسی تحصیل کنند اوکراین را انتخاب می کنند.

موسسه حقوقی-مهاجرتی رهپویان راه تازه واقع در شیراز با در اختیار داشتن کادری مجرب و زبده در زمینه اعزام دانشجو به دانشگاه های اوکراین پاسخگوی تمامی نیاز های شما در خصوص اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی اکراین؛ آگاه کردن شما در خصوص هزینه های تحصیل در اوکراین؛ چگونگی اخذ ویزای تحصیلی اکراین؛ آشنایی شما با تمامی دانشگاه های اوکراین و… می باشد پس در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید:


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575