تحصیل در دانشگاه نانجینگ چین

تحصیل در دانشگاه نانجینگ چین

تحصیل در دانشگاه نانجینگ چین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

اکثر عزیزان هموطن که بدلایل مختلفی ترجیح می دهند که برای تحصیل در خارج از کشور ادامه تحصیل دهند، شاید بیشتر بدنبال جذب سریعتر به بازار کار کشور مقصد هستند. اما انتخاب مقصد مناسب نیز همواره ساده نیست. تحصیل در چین برای عزیزان هموطن مزایای بسیاری دارد. به شما اکیدا توصیه می کنیم مقاله مزیت های تحصیل در چین را مطالعه بفرمایید. دانشگاه های چین در سال های اخیر موفق به کسب رتبه های مناسبی در رتبه بندی ها و رنکینگ های جهانی داشته اند. همچنین دانشگاه های چین همکاری علمی و پژوهشی بالایی با دانشگاه های جهان دارند. همچنین در سال های اخیر پروژه های مشترک تحقیقاتی و پژوهشی زیادی بین دانشگاه های چین و اروپایی اجرا شده است. لذا، تحصیل در چین یک گزینه هوشمندانه تلقی می شود. در این مقاله درباره تحصیل در دانشگاه نانجینگ چین توضیح داده شده است. 

طی تماس های مجدد با کارشناسان ارشد در موسسه حقوقی مهاجرتی رهپویان راه تازه واقع در شیراز ما متوجه شدیم که شما دانشجویان گرامی سوالات متعددی در خصوص تحصیل در دانشگاه نانجینگ چین دارید لذا در صورتی که سوالات بیشتری در خصوص ادامه تحصیل در دانشگاه نانجینگ Nanjing University دارید مابقی این مقاله را مطالعه نمایید.

معرفی شهر نانجینگ

نانکین یا نانجینگ پایتخت استان جیانگسو جمهوری خلق چین و دومین شهر بزرگ در منطقه شرق چین است که در مجموع جمعیتی معادل با 8،270،500 نفر را به خود اختصاص داده است. منطقه نانجینگ توسط دیوار شهر محصور شده است. شهر نانجینگ چین سوابق بسیار طولانی در فرهنگ و تاریخ کشور چین دارد. شهر نانجینگ به عنوان پایتخت سلسله های مختلف چینی؛ پادشاهی و دولت های جمهوری خواه از قرن 3 تا 1949 میلادی خدمت کرده است و به همین دلیل به عنوان مرکز اصلی فرهنگ؛ آموزش؛ تحقیق؛ سیاست؛ اقتصاد؛ شبکه های حمل و نقل و گردشگری در نظر گرفته می شود.

دانشگاه نانجینگ یا Nanjing University

دانشگاه نانجینگ یکی از دانشگاه های سطح بالا در چین است؛ همچنین دانشگاه نانجینگ به عنوان اولین دانشجویان خارجی در چین در نظر گرفته شده است. دانشگاه نانجینگ در سال 1902 در شهر نانجینگ که بیش از 8.000.000 جمعیت دارد تاسیس شده است. دانشگاه نانجینگ با بیش از 45.000 دانشجو جزو گروه C9 یا دانشگاه های مادر کشور چین می باشد. دانشگاه نانجینگ در رتبه 114 براساس رنکینگ موسسه QS قرار دارد. دانشگاه نانجینگ برای تحصیل رشته های مهندسی و پزشکی انتخابی خوب است.


مطالب مرتبط:میزان اعتبار علمی دانشگاه های چین


معرفی دانشگاه نانجینگ چین

پذیرش کارشناسی در دانشگاه نانجینگ Nanjing University توسط اداره پذیرش دانشجویان و تحت اداره امور دانشجویی انجام می شود. دفتر پذیرش همچنین مسئول کمیته پذیرش در دانشکده های دانشگاه نانجینگ و گروه پیشرو در پذیرش دانشجویان دانشگاه نانجینگ است. در حال حاضر، دانشگاه نانجینگ در حدود 3100 دانشجوی کارشناسی را در خود جای داده است. هزینه تحصیل برای دانشجویان دوره کارشناسی از 5،200 یوان به 6،380 یوان در هر سال تحصیلی متغیر است.

دانشگاه نانجینگ در حال حاضر دارای 162 برنامه فارغ التحصیلی در رشته آکادمیک و 23 برنامه حرفه ای می باشد که برنامه های کارشناسی ارشد نظیر: کارشناسی ارشد مدیریت، کارشناسی ارشد مهندسی، آموزش زبان چینی، کارشناسی ارشد معماری، برنامه های پزشکی، کارشناسی ارشد حسابداری حرفه ای، کارشناسی ارشد مدیریت دولتی، کارشناسی ارشد ترجمه و تعلیم، کارشناسی ارشد هنرهای زیبا، کارشناسی ارشد امور مالی، کارشناسی ارشد بین المللی، میراث فرهنگی و موزه شناسی، روزنامه نگاری و ارتباطات، مطالعات کتابداری و اطلاع رسانی، استادیار انتشارات، پزشکی و دندانپزشکی، آمار کاربردی، برنامه ریزی شهری؛ حسابرسی؛ پرستاری و… را ارائه می کند.

هر ساله دانشگاه نانجینگ چین حدود 4000 دانشجوی کارشناسی تمام وقت (2100 نفر از آنها در رشته آکادمیک و 1900 رشته حرفه ای) را ثبت نام می کنند و 1400 دانشجوی دوره کارشناسی نیمه وقت را برگزار می نماید.

شهریه تحصیل در دانشگاه نانجینگ چین

هزینه تحصیل کارشناسی در دانشگاه نانجینگ:19000 تا 40000 یوان برای هر سال

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه نانجینگ:23000 تا 46000 یوان برای هر سال

هزینه تحصیل دکترا در دانشگاه نانجینگ: 33000 یوان در هر سال

هزینه های زندگی در شهر نانجینگ: 2050 تا 2550 یوان در هر ماه


حتما بخوانید:مقایسه هزینه های زندگی چین و ایران


هدف از تحریر این مقاله آشنایی شما دانشجویان گرامی با مباحثی نظیر: معرفی دانشگاه نانجینگ چین؛ هزینه تحصیل در دانشگاه نانجینگ و… بود. موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز با سال ها تجربه در زمینه اعزام دانشجو به کشور چین مفتخر است که شما دانشجویان عزیز را در جهت اخذ پذیرش تحصیلی چین نیز یاری نماید لذا برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید. 


در ادامه بخوانید:لیست دانشگاه های معتبر و دارای تایید وزارت بهداشت ایران


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575