ادامه تحصیل در دانشگاه های خصوصی چین

ادامه تحصیل در دانشگاه های خصوصی چین

ادامه تحصیل در دانشگاه های خصوصی چین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,,

هر ساله دانشجویان بسیاری برای تحصیل در دانشگاه های دولتی و خصوصی چین اقدام می نمایند چرا که دلایل بسیاری برای تحصیل در کشور چین وجود دارد. ادامه تحصیل در دانشگاه های چین مستلزم شرکت در آزمون ورودی نمی باشد و همین امر موجب شده است که بسیاری از دانشجویان برای تحصیل در کشور چین اقدام نمایند. موسسه حقوقی رهپویان راه تازه با در اختیار داشتن کادری مجرب در خصوص اعزام دانشجو به چین مفتخر است که شما را تا حد ممکن در زمینه تحصیل در چین نیز راهنمایی نمایید پس با ما همراه باشید. در این مقاله درباره ادامه تحصیل در دانشگاه های خصوصی چین توضیح داده شده است.

معرفی کشور چین

چین با جمعیتی بالغ بر 1.300.000.000 پرجمعیت ترین کشور جهان است. همچنین با وسعتی 9.600.000 کیلومتر مربع بعد از روسیه، کانادا و آمریکا، چهارمین کشور بزرگ جهان تلقی می شود. کشور چین از سال 1949 با حکومتی تک حزبی کمونیستی توانسته تا به لحاظ سیاسی، نظامی و علمی پیشرفت های قابل توجهی داشته باشد. این پیشرفت ها بعد از اصلاحات اقتصادی بین سال های 1989 تا 1992 بوجود آمده است. این پیشرفت ها زمینه انقلاب صنعتی و تکنولوزی را در چین پدید آورده است.

در حال حاصر بزرگترین صادرکننده و دومین واردکننده بزرگ کالا است و دومین اقتصاد بزرگ دنیا بر پایه تولید ناخالص داخلی را در اختیار دارد. چین عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل و سازمان‌های چندجانبه‌ای همچون سازمان تجارت جهانی، اپک، سازمان همکاری شانگهای و گروه 20 است. چین به عنوان کشوری دارای سلاح هسته‌ای از بزرگترین ارتش دائمی دنیا و دومین بودجه دفاعی بزرگ دنیا برخوردار است. چین از سوی برخی از دانشگاهیان، تحلیل‌گران نظامی، اقتصادی و سیاسی یک ابرقدرت بالقوه لقب گرفته‌است.


مطالب مرتبط:

چگونگی شرایط زندگی در چین

راهنمای شرایط آب و هوایی چین


چگونگی سیستم آموزشی در چین

یکی از علل پیشرفت و توسعه سریع یک کشور بالا بودن سطح کیفی دانشگاه ها و آموزش عالی در آن کشور می باشد. از این حیث چین در سال های اخیر بسیار پیشرفت داشته است و جالب است که بدانید سالیانه دانشجویان خارجی بسیاری حتی از آمریکا و اروپا برای ادامه تحصیل مقاطع عالی، چین را بعنوان مقصد انتخاب می کنند. در ادامه به بررسی اجمالی و آماری این ادعا می پردازیم. در حال حاضر چین بیش از 2000 دانشگاه و موسسه آموزش عالی دارد که بیش از 6.000.000 دانشجو از بیش از 180 کشور جهان در آن شاغل به تحصیلند.

کشور چین بعد از آمریکا و انگلستان در رده سوم جهان از حیث جذب دانشجویان خارجی قرار دارد و پیشبینی می شود تا سال 2020 از این حیث با پشت سر گذاشتن انگلستان به مقصد شماره دو دانشجویان خارجی در جهان تبدیل شود. تعداد فارغ التحصیلان سالیانه دانشگاه های چین از رقمی حدود 500.000 نفر در سال 2000 به رقمی بیش از 7.000.000 در سال 2010 تبدیل شده است. بنا بر آمار وزارت علوم چین در سال 2016 بیش از 175.000 دانشجوی خارجی تحصیل در چین را انتخاب کرده اند.

آمار پذیرش دانشجو در چین از سراسر جهان

بزرگترین گروه دانشجویان خارجی در این سال از کشور کره جنوبی با بیش از 70.000 دانشجو بوده اند و در رده دوم دانشجویان آمریکایی با بیش از 23.000 دانشجو و دانشجویان تایلندی با 23.000 دانشجو در رده سوم و دانشجویان فرانسوی و آلمانی با بیش از 18.000 در جایگاه چهارم قرار دارند. اما برای دانشجویان آسیایی مقصد اول ادامه تحصیل خارج از کشورشان چین می باشد. از این حیث تحصیل رشته های مهندسی و علوم پزشکی در چین در رتبه اول برای دانشجویان خارجی قرار دارد. تحصیل در رشته های مدیریت و بیزینس در رده های بعدی قرار دارند.

10% از این دانشجویان خارجی سالیانه موفق به اخذ بورسیه تحصیلی از دولت چین می شوند. دولت چین سالیانه بیش از 4% از تولید ناخالص داخلی خود که معادل با 250.000.000.000 دلار در سال است بر روی آموزش هزینه می کند. دولت چین در حال حاضر در میانه یک برنامه 5 ساله است تا بتواند تا سال 2020 تعداد مراکز آموزش عالی و دانشگاهی خود را به 2.500 برساند و بتواند به لحاظ تجهیزات، تکنولوژی، مدرن سازی و تقویت بنیه علمی و سیستم آموزشی با دانشگاه های آمریکا، انگلستان و اروپا در جذب دانشجوی خارجی رقابت کند.


حتما بخوانید:چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی چین


از آنجاییکه نظام سیاسی چین کمونیستی بوده و بیشتر بر پایه یکسان سازی و دولتی بودن بنا نهاده شده است اکثر دانشگاه های چین دولتی هستند و تنها در 30 سال اخیر شاهد تاسیس دانشگاه های خصوصی بوده ایم. در ادامه قصد داریم 10 دانشگاه خصوصی معروف چین را معرفی کنیم.

دانشگاه های خصوصی چین برای ادامه تحصیل

  1. دانشگاه Guangdong Lingnan Institute of Technology:

این دانشگاه در سال 2001 در شهر گوانگجو تاسیس شده است و دارای 12000 دانشجو می باشد. همانجور که از نام دانشگاه پیداست برای رشته های فن آوری و مهندسی مناسب می باشد. این دانشگاه در واقع در پارک علوم گوانگجو قرار دارد و با پارک نرم افزاری و مجموعه ورزشی المپیک گوانگجو هم مرز است.

  1. دانشگاه Jiangxi University of Technology:

این دانشگاه در سال 1994 در شهر نانچانگ تاسیس شده است. در حال حاضر بیش از 30.000 دانشجو دارد و بنا بر برخی رنکینگ ها بهترین دانشگاه خصوصی چین است. شهر نانچانگ شهری با حدود 5.000.000 جمعیت می باشد. این دانشگاه برای تحصیل رشته های علوم و مهندسی توصیه می شود.

  1. دانشگاه Hunan International Economics University:

این دانشگاه در سال 1997 در شهر چانگشا که دارای جمعیتی 8.000.000 نفری است تاسیس شده است. این دانشگاه بیش از 26.000 دانشجو دارد. این دانشگاه رشته های مدیریت، بیزینس، هنر، موسیقی، حقوق، علوم انسانی، مهندسی مکانیک و مهندسی مکانیک را دارد.

  1. دانشگاه Yang-En University:

یکی از قدیمی ترین دانشگاه های خصوصی چین می باشد که در سال 1987 در شهر گوانجو تاسیس شده است. بیش از 15.000 دانشجو دارد. به لحاظ امکانات آزمایشگاهی، ورزشی و کارگاهی یکی از پیشرفته ترین دانشگاه های خصوصی چین محسوب می شود.

  1. دانشگاه Dalian Neusoft University of Information:

این دانشگاه در سال 2000 در شهر دالیان تاسیس شده است و یک دانشگاه تخصصی برای رشته های زیر مجموعه کامپیوتر و علوم کامپیوتر می باشد. در حال حاضر بیش از 15.000 دانشجو دارد و در زمینه رشته کامپیوتر دارای امکاناتی بسیار عالی می باشد.

  1. دانشگاه Xi’an International University:

دانشگاه در سال 1992 در شهر شیان از قدیمی ترین شهرهای کشور چین تاسیس شده است. بیش از 22.000 دانشجو دارد و رشته های مهندسی، اقتصاد، پزشکی، کشاورزی و هنر را ارائه می دهد.

  1. دانشگاه Yinchuan University of Energy:

دانشگاهی است که در سال 1999 در شهر یینچوان با بیش از 5.000.000 جمعیت تاسیس شده است. این دانشگاه در یک ناحیه صنعتی واقع شده است. رشته های مهندسی پتروشیمی، مهندسی مکانیک، مهندسی مکانیک خودرو، مهندسی مکاترونیک، مهندسی عمران، مهندسی معماری و بیزینس را ارائه می دهد.

  1. دانشگاه Duke Kunshan University:

این دانشگاه از نتایج شراکت تجاری و علمی چین با آمریکا حاصل شده است و بنحوی همکاری بسیار نزدیکی با دانشگاه دوک کارولینای شمالی آمریکا و دانشگاه ووهان چین دارد. این دانشگاه در سال 2013  در شهر کونشان چین تاسیس شده است و دانشجویان این دانشگاه اجازه دارند تا مدت زمانی از تحصیل خود را در آمریکا سپری کنند. برنامه های علمی دانشگاه در رشته های مهندسی مواد، ریاضیات کاربردی، علوم داده کاوی، هنر، علوم اجتماعی، تاریخ و ادبیات می باشد.

  1. دانشگاه Beijing City University:

این دانشگاه در سال 1984 در شهر پکن با نام قبلی Haidian University تاسیس شده است و در سال 2003 با تغییر نام با اسم فعلی خود به فعالیت ادامه داد. در حال حاضر بیش از 30.000 دانشجوی خارجی در این دانشگاه مشغول به تحصیلند.

  1. دانشگاه Sanda University:

این دانشگاه در سال 1992 در شهر شانگهای تاسیس شده است. بیش از 10.000 دانشجو دارد و رشته های مهندسی، علوم کامپیوتر، مدیریت و بیزینس را ارائه می دهد.

در صورتی که شما دانشجویان عزیز قصد اقدام و ادامه تحصیل در دانشگاه های چین را دارید پیشنهاد می شود که قبل از هر گونه اقدام نسبت به پرداخت شهریه در دانشگاه های چین اطلاعات کافی را بدست آورید. علاوه بر این پیشنهاد می شود که با کارشناسان ارشد و مجرب ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایید تا شما دانشجویان گرامی را در خصوص شرایط تحصیل در دانشگاه های چین به زبان انگلیسی؛ مهاجرت تحصیلی به کشور چین و همچنین دانشگاه های مورد تایید چین و… نیز راهنمایی نمایند چرا که هدف کادر مجرب ما پاسخگویی به تمامی نیازهای شما خواهد بود.


در ادامه بخوانید:ادامه تحصیل در دانشگاه های مورد تایید چین


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575