تحصیل در دانشگاه های پزشکی اوکراین

تحصیل در دانشگاه های پزشکی اوکراین

تحصیل در دانشگاه های پزشکی اوکراین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

آیا شما نیز از ادامه تحصیل پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در ایران باز مانده اید؟ آیا شما نیز بدنبال تحصیل رشته های علوم پزشکی هستید؟ آیا از قبولی در کنکور تجربی ایران ناامید شده اید؟ آیا بدنبال ادامه تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی در خارج از کشور هستید؟ آیا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین را مدنظر دارید؟ یا این سوال را دارید که چرا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین؟ آیا برای تحصیل در دانشگاههای پزشکی اوکراین هنوز مطمئن نیستید؟ اگر هر کدام از این سوال ها دغدغه شماست توصیه می کنیم این مقاله که توسط کارشناسان مهاجرتی موسسه رهپویان راه تازه واقع در شیراز است را تا انتها بخوانید.

سوالات رایج درباره تحصیل در دانشگاههای پزشکی اوکراین

اما در عین حال، شرایط اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور اوکراین می تواند یک گزینه نسبتا پیچیده باشد. اکراین دانشگاههای پزشکی و دندانپزشکی زیادی دارد که شرایط متفاوتی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی دارند. برای همین مسائل است که به شما توصیه می شود که اگر قصد تحصیل در اوکراین در رشته های پزشکی و دندانپزشکی را دارید. اگر درباره تحصیل در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی اکراین اطلاعات کمی دارید. اگر درباره اعتبار علمی دانشگاههای اوکراین می خواهید بیشتر بدانید. اگر درباره هزینه و شهریه دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی اوکراین اطلاعات دقیقتری می خواهید. اگر درباره مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی اکراین اطلاعی ندارید. به شما پیشنهاد می کنیم با موسسه رهپویان راه تازه در شیراز تماس بگیرید.

زبان تحصیل در دانشگاه های پزشکی اوکراین

تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین به سه زبان انگلیسی، روسی و اکراینی مقدور می باشد. تحصیل به زبان انگلیسی اصولا مورد استقبال بیشتر دانشجویان خارجی نظیر ایرانی، پاکستانی، هندی، عرب زبان، نیجریه ای و بنگلادشی می باشد. هرچند که تحصیل به زبان روسی و اوکراینی نیز طرفداران خاص خود را دارد. در ادامه درباره مزایای تحصیل به زبان های مختلف در اوکراین توضیح داده شده است.

پزشکی به زبان انگلیسی در اکراین

تحصیل در اوکراین رشته های پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی چندین دهه است که دانشجویان خارجی بسیاری را جذب کرده است. کیفیت تحصیل به زبان انگلیسی رشته های پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین سطح بسیار مناسبی دارد. علت این امر هم تجربه چندین دهه ای است که اوکراین در جذب و پرورش دانشجویان خارجی برای تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی داشته است. بعلاوه اینکه هزینه تحصیل به زبان انگلیسی از کشورهای دیگر منطقه با توجه به راحتی امکان اخذ پذیرش از دانشگاههای اوکراین بسیار مناسب است. لذا، اگر بدنبال تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی با امکان اخذ راحت پذیرش از دانشگاه های پزشکی اوکراین هستید همین امروز با کارشناسان موسسه حقوقی رهپویان راه تازه در شیراز تماس حاصل نمایید.

تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی یا روسی یا اوکراینی؟

تحصیل در دانشگاههای پزشکی اوکراین در رشته پزشکی و دندانپزشکی به زبان اوکراینی یا روسی نسبت به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاههای اوکراین دارای دو وجه متمایز است. یکی اینکه شهریه دانشگاههای پزشکی اوکراین برای تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی کمتر است. همچنین کیفیت آموزش به زبان های اوکراینی و روسی در دانشگاههای پزشکی اوکراین بالاتر از تحصیل این رشته ها بزبان انگلیسی می باشد. هرچند که برای تحصیل به زبان روسی یا اوکراینی در دانشگاههای پزشکی اوکراین شما میبایستی یک سال بصورت اجباری دوره های پادفک که شامل یادگیری زبان اوکراینی یا روسی می باشد را پشت سر بگذارید.

تحصیل ارزان پزشکی در اوکراین

تحصیل در دانشگاههای پزشکی اوکراین به نسبت گزینه های مشابه بسیار مقرون بصرفه است. مثلا شهریه تحصیل رشته های پزشکی به زبان انگلیسی در اوکراین نصف شهریه تحصیل همین رشته های در دانشگاههای گرجستان و روسیه است. همچنین هزینه های زندگی در اوکراین بسیار مقرون بصرفه است. هزینه خوابگاه در اوکراین برای یکسال 60% ارزانتر از روسیه و 30% ارزانتر از گرجستان است. لذا، تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاههای پزشکی اوکراین بسیار منطقی می باشد.

هزینه و شهریه دانشگاه های پزشکی اوکراین

شهریه تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاههای پزشکی اوکراین بسیار مناسب است. تحصیل به زبان انگلیسی این رشته های در دانشگاههای پزشکی مختلف شهریه ای بین 3800 تا 4500 دلار در سال دارد. در صورتیکه تحصیل به زبان روسی یا اوکراینی رشته پزشکی می تواند شهریه ای بین 2000 تا 2800 دلار در سال داشته باشد. این در صورتی است که شهریه تحصیل به زبان روسی در گرجستان حدود 4000 دلار در سال است. همچنین، تحصیل به زبان روسی رشته پزشکی در دانشگاههای مسکو و سنت پترزبورگ در روسیه می تواند بین 5000 تا 7500 دلار در سال باشد. لذا، بسیاری از شهروندان شوروی سابق نیز که می خواهند به زبان روسی تحصیل کنند اوکراین را انتخاب می کنند.

هزینه زندگی دانشجویی در اکراین

هزینه زندگی در اوکراین بسیار مناسبتر از تفلیس گرجستان و مسکو و سنت پترزبورگ در روسیه است بطوریکه هزینه اجاره خوابگاه برای کل یک سال در کیف اوکراین حدود 1000 دلار است. هزینه خورد و خوراک نیز بین 100 تا 200 دلار در ماه متغیر است. لذا هزینه های یک سال زندگی در کیف اوکراین بین 2000 تا 3000 دلار است. همانگونه که اشاره شد هزینه زندگی در اوکراین 60% ارزانتر از روسیه و 30% ارزانتر از گرجستان است. در صورتیکه حداقل در مقایسه با گرجستان دانشگاههای پزشکی اوکراین کیفیتی به مراتب بالاتر را دارند.

معرفی دانشگاههای پزشکی اوکراین

برای تحصیل در دانشگاههای پزشکی اوکراین شما بیش از 10 انتخاب بسیار معتبر دارید. خیلی از این دانشگاهها در خارج از کیف واقع شده اند. در زیر لیست دانشگاه های پزشکی اوکراین آمده است:

 • Bukovinian State Medical University
 • Bogomolets National Medical University
 • Danylo Halytsky Lviv National Medical University
 • Dnipropetrovsk State Medical Academy
 • Donetsk National Medical University
 • Ivano-Frankivsk National Medical University
 • Kharkiv National Medical University
 • Odessa National Medical University
 • Ternopil State Medical University
 • Poltava State Medical and Dental University
 • Ukrainian Medical And Dental Academy
 • Zaporizhia State Medical University
 • Taras Shevchenko National University

حال اگر شما هم خواهان تحصیل در دانشگاه های پزشکی اوکراین هستید و می خواهید هر چه سریع تر برای مهاجرت و تحصیل در کشور اکراین اقدام نمایید با کارشناسان ارشد و حقوقی ما در موسسه رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایید چرا که این موسسه با در اختیار داشتن وکلای مجرب شما را در رسیدن به اهدافتان یاری خواهد کرد.


در ادامه بخوانید:


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575