تحصیل در دانشگاه شانگهای چین

تحصیل در دانشگاه شانگهای چین

تحصیل در دانشگاه شانگهای چین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

آیا شما هم قصد مهاجرت به چین از طریق ویزای تحصیلی را دارید؟ آیا شما هم خواستار تحصیل در دانشگاه شانگهای چین هستید؟ آیا شرایط تحصیل در دانشگاه شانگهای چین را نمی دانید؟ آیا شما هم قصد تحصیل پزشکی در دانشگاه شانگهای چین را دارید؟ آیا می خواهید هزینه های تحصیل در چین را بدانید؟ اگر تمامی این مسائل در خصوص شرایط شما صدق می کند پیشنهاد موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز به شما این است که تا انتهای مقاله تحصیل در دانشگاه شانگهای چین با ما همراه باشید و در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره حضوری با کارشناسان ما بهره مند شوید. در این مقاله درباره تحصیل در دانشگاه شانگهای چین توضیح داده شده است.

معرفی شهر شانگهای

دو واژه 上 (shāng / zan)، “upon”) و 海 (hǎi / hae به معنای “پس از دریا” است که به عنوان اولین رخداد تاریخ در قرن 11 شناخته شده است چرا که در آن زمان یک همزیستی رودخانه و شهر با این نام در منطقه وجود داشته است. در مورد چگونگی درک این نام، اختلاف نظراتی وجود دارد، اما مورخان چینی نتیجه گرفته اند که در دوران سلسله تانگ شانگهای به معنای واقعی کلمه در دریا بود. شهر شانگهای از جمله شهرهایی است که توسط دولت مرکزی چین به طور مستقیم مدیریت می شود.

شهر شانگهای به عنوان بزرگترین و پرجمعیت ترین شهرهای چین در نظر گرفته می شود چرا که جمعیتی معادل با 24 میلیون نفر را طبق آمارهای بدست آمده از سال 2017 به خود اختصاص داده است. شهر شانگهای با استان های جیانگ سو و ژجیانگ در شمال، جنوب و غرب هم مرز است و دریای شرق چین محدود به شرق شده است.

تحصیل در چین

کشور چین در سال های اخیر شاهد افزایش تعداد دانشجویان خارجی بوده است که تعداد آنها در سال 2010 به میزان 256000 رسیده است. این در حالیست که دولت چین برنامه مطالعاتی را در چین راه اندازی کرده است که به موجب آن تا سال 2020 برنامه های همکاری آموزشی دوجانبه برای جذب 500،000 دانشجوی خارجی اجرا خواهد شد. در سال 2010 در چنین شرایطی، بسیاری از دانشگاه های برجسته چینی دانشگاه ها و کالج های خود را برای تحصیل دانشجویان خارج از کشور و جذب دانش پژوهان و معلمان طراحی کرده اند. ناگفته نماند که انواع بورس های تحصیلی برای متقاضیان در دسترس خواهد بود و انتظار می رود که به طور مستقیم خود دانشگاه مسئولیت اعطا آن را بر عهده بگیرد.


حتما بخوانید:شرایط ادامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی چین


دانشگاه جیائو تونگ شانگهای یا Shanghai Jiao Tong University:

دانشگاه جیائو تونگ شانگهای در سال 1896 در شهر شانگهای تاسیس شده است. دانشگاه جیائو تونگ شانگهای با بیش از 40.000 دانشجو جزو گروه C9 یا دانشگاه های مادر کشور چین می باشد. دانشگاه جیائو تونگ شانگهای در رتبه 60 براساس رنکینگ موسسه QS قرار دارد.

دانشگاه جیائو تونگ شانگهای برای تحصیل رشته های مهندسی و پزشکی انتخابی خوب است. در سال 1896، مدرسه نانیانگ عمومی (南洋 公 學) در شانگهای توسط فرمان سلطنتی از Guangxu امپراتور تاسیس شد، پس از آن تعداد چهار مدرسه در شانگهای که شامل: یک مدرسه معمولی، یک مدرسه مطالعات خارجی، یک دبیرستان و یک دبیرستان بود ساخته شد. وزارت بازرگانی در سال 1904 اداره کالج را پذیرفت و در سال 1905 نام دانشگاه را به کالج پلی تکنیک امپریال وزارت بازرگانی تغییر داد.

در سال 1906، کالج تحت وزارت پست و تلگراف قرار گرفت و نام آن به دانشکده صنعتی شانگهای وزارت پست و تلگراف تغییر یافت. هنگامی که جمهوری چین تاسیس شد، کالج تحت وزارت ارتباطات قرار گرفت و نام آن بار دیگر تغییر کرد. از سال 1952، دولت کمونیست خط مشی ایجاد مدارس تخصصی شوروی را تصویب کرد، تقریبا تمام دانشگاه ها و کالج ها را مجبور به پیروی از مدل آموزش عالی شوروی کرد.

تحت این سیاست، برخی از دانشکده های دانشگاه به دانشگاه های دیگر منتقل شدند و برخی از دانشکده های مهندسی از خارج به دانشگاه جیائو تونگ برای تشکیل یک دانشگاه مهندسی تخصصی جذب شدند. در حدود 1959، بخش باقی مانده به طور رسمی به نام دانشگاه شانگهای جیائو تنگ،  SJTUتغییر نام یافت.


مطالب مرتبط:شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در چین


Shanghai Jiao Tong University

دانشگاه شانگهای در حال حاضر بیش از 60 برنامه کارشناسی که شامل نه رشته اصلی نظیر: اقتصاد، قانون، ادبیات، علم، مهندسی، کشاورزی، پزشکی، مدیریت و هنر می باشد را ارائه کرده است. دانشگاه جیائو تونگ شانگهای بیش از 16،000 دانشجوی کارشناسی و بیش از 280،000 دانشجوی کارشناسی ارشد و بیش از 6000 داوطلب دکترا را در خود جای داده است.

دانشکده دانشگاه شانگهای شامل 2800 استاد دانشگاهی است که 890 نفر آنها استاد؛ 22 نفر از اعضای آکادمی علوم چین و 24 نفر عضو آکادمی مهندسی چین هستند. این مرکز دارای 12 مرکز آموزش تکمیلی آموزش و پرورش، 9 مرکز آموزش تعلیم و تربیتی و 6 مرکز آموزش تجربی در میان دیگر برنامه های آموزشی است.

شهریه دانشگاه شانگهای چین

هزینه تحصیل کارشناسی در دانشگاه شانگهای: 24800 تا 80000 یوان در هر سال

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه شانگهای: 28900 تا 104000 یوان در هر سال

هزینه تحصیل دکترا در دانشگاه شانگهای: 45500یوان در هر سال

هزینه مسکن در چین:

هزینه یک خوابه: 90 تا 140 یوان

هزینه دو خوابه: 50 تا 80 یوان

هزینه های زندگی در چین:

400 تا 3000 یوان برای هر ماه

حال اگر متقاضی تحصیل در دانشگاه شانگهای چین هستید و قصد دارید هر چه سریع تر به این دانشگاه راه پیدا کنید با مشاورین برتر ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه که تبحر بسیاری در خصوص چگونگی مهاجرت به چین و همچنین اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی چین دارند تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید:نحوه ارزشیابی مدارک دانشگاه های خارج از کشور توسط  وزارت بهداشت


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575