تحصیل در دانشگاه نانکای چین

تحصیل در دانشگاه نانکای چین

تحصیل در دانشگاه نانکای چین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

معرفی دانشگاه نانکای (نانکی) چین

در این مقاله درباره تحصیل در دانشگاه نانکای چین توضیح داده شده است. دانشگاه( Nankai )NKU؛ یک دانشگاه تحقیقات عمومی می باشد که در منطقه تیانجین چین واقع شده است. این موسسه آموزشی در سال 1919توسط مدرسان یان شیو و ژانگ بولینگ تاسیس شد. در طول جنگ چین و ژاپن (1945-1937)، دانشگاه نانکی، دانشگاه پکن و دانشگاه تینگهوا، دانشگاه ملی موقت چانگشا را ادغام کرد و سپس به دانشگاه کونمینگ منتقل شد و به نام دانشگاه ملی جنوب غربی تغییر نام یافت.

فارغ التحصیلان دانشگاه نانکای شامل نخستین نخست وزیر جمهوری خلق چین Zhou Enlai، ریاضیدان Shiing-Shen Chern و برندگان جایزه نوبل چن نینگ یانگ و Tsung-Dao Lee خواهد شد. این دانشگاه به عنوان یک موسسه خصوصی در سال 1919 تاسیس شده است. از نظر وسعت نانکی در ابتدا نسبتا کوچک بود زیرا بخشی از بودجه دولتی را دریافت نکرد اما در عوض توسط صندوق های خیریه خارجی و کارآفرینان محلی با 3 بخش (هنر لیبرال، علم، و کسب و کار) و 96 دانش آموز توسعه یافت.

موسسه اقتصاد نانکی در سال 1927 تاسیس شد و خیلی سریع به عنوان یکی از برجسته ترین موسسات اقتصاد در چین شناخته شد چرا که اولین نهاد غیر خارجی برای محاسبه شاخص قیمت مصرف کننده در چین بود. در سال 1937 نانکی به یک دانشگاه با 3 کالج، 13 بخش و 2 موسسه تحقیقاتی، با 429 دانش آموز و 110 دانشکده و کارکن تقسیم شد.


مطالب مرتبط:ادامه تحصیل در دانشگاه های خصوصی چین


دانشگاه نانکی (نانکای) چین

این دانشگاه دارای برنامه های دانشگاهی نظیر: علوم انسانی، علوم طبیعی، فناوری، علوم انسانی، علوم پزشکی و هنر می باشد. برنامه های آکادمیک نانکای در تقویم بدین صورت می باشد که شروع آن در اوایل سپتامبر و پایان آن در ماه ژانویه می باشد و آغاز ترم دوم از اوایل فوریه تا اوایل ماه جولای می باشد. تعطیلات زمستانی معمولا از اوایل ماه ژانویه تا اوایل فوریه و تعطیلات تابستانی از اوایل ماه ژوئیه تا اوایل ماه سپتامبر است.

نانکی در سال 2013 دارای 22 دانشکده و مدارس بود و 79 دوره کارشناسی، 231 مدرک کارشناسی ارشد و 172 مدرک دکتری را ارائه داد. تعداد کل ثبت نام در آن سال به 12،000 دانشجوی کارشناسی و 11،000 دانشجوی کارشناسی ارشد رسید. از مجموع دانشجویان، 10٪ دانشجویان بین المللی از کشورهای مختلف در سراسر جهان بودند.

بورسیه تحصیل در دانشگاه نانکای چین

Nankai بورس تحصیلی مختلفی از جمله بورس تحصیلی دولت چین برای دانشجویان بین المللی، بورس تحصیلی CSC برای دانشجویان آمریکایی، بورس تحصیلی دولتی تیانجین، بورس تحصیلی موسسه کنفوسیوس و بورس تحصیلی دانشگاه نانکی را برای دانشجویان در نظر گرفته است. نانکی همچنین چندین برنامه بورس تحصیلی برای حمایت از مبادلات بین المللی و میزبانی برنامه های مختلف بین المللی دانشجویان ارائه می دهد.

برنامه های بین المللی نانکای از طریق دفتر بین المللی سازماندهی می شوند. در سال 2010 برنامه بین المللی مطالعات بین المللی ایالات متحده و چین با برنامه ای برای ارسال 100،000 دانشجوی آمریکایی به چین در یک دوره چهار ساله راه اندازی شد که اولین دانشجویان در پاییز سال 2010 به دانشگاه نانکی منتقل شدند.


حتما بخوانید: چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی چین


هزینه تحصیل در دانشگاه نانکی چین

شهریهگروهرشتهواحد پول یوان برای هر سال
کارشناسیرشته علوم انسانی؛ اقتصاد و مدیریت20000
علوم مهندسی25000
کارشناسی ارشدعلوم انسانی؛ اقتصاد و مدیریت (برنامه دو ساله)30000
علوم انسانی؛ اقتصاد و مدیریت (برنامه سه ساله)26000
علوم مهندسی30000
دکتراعلوم انسانی؛ اقتصاد و مدیریت30000
علوم مهندسی39000
شهریه دوره های آموزشی کوتاه مدت (دوره های زبان چینی)850 یوان هرهفته
شهریه دوره های آموزشی کوتاه مدت (دوره های زبان انگلیسی)1200-1500 یوان هر هفته
هزینه درخواست دوره های کوتاه مدت0-800 یوان
هزینه درخواست کارشناسی400 یوان
هزینه درخواست کارشناسی ارشد600 یوان

 

هزینه زندگی دانشجویان در چین

اگر چه میزان هزینه های روزمره در چین رو به صعود است، اما باز هم هزینه های تحصیل و زندگی در چین در مقایسه با دیگر کشور های اروپایی و پیشرفته بسیار مناسب تر خواهد بود. در نظر داشته باشید که هزینه های زندگی و هزینه های تحصیل در چین در مقایسه با دیگر کشور های توسعه یافته نسبتاٌ پایین است.

بدیهی است که هزینه های زندگی در شهرهای کوچک‌ بسیار کمتر است و شهرهای بزرگ و پرجمعیت تر چین مانند: شانگهای و پکن گران‌ تر خواهند بود. چرا که در شهرهای کوچک ‌تر چین هزینه های زندگی همانند: اجاره مسکن، هزینه خورد و خوراک، هزینه حمل و نقل عمومی، پوشاک و… کمتر است. این در حالیست که شهرهایی مانند ژیان، نانجینگ برای تحصیل و زندگی در چین بسیار مناسب هستند.

هزینه خوابگاه دانشجویی در چین

اما جدا از شهریه دانشگاه هزینه مهم بعدی هزینه اسکان یا خوابگاه می باشد. اسکان در چین به سه صورت امکان پذیر است. اولین اسکان در خوابگاه دانشگاه می باشد که هزینه ماهیانه 800 تا 1000 یوان معادل 120 تا 150 دلار است، روش دوم اسکان در یک سویت تک خوابه با اجاره ماهیانه 1500 تا 1700 یوان معادل 180 تا 220 دلار و روش آخر هم خانه شدن یا Homestay با یک خانواده چینی است که ماهیانه بین 2000 تا 2500 یوان معادل 240 تا 300 دلار در ماه هزینه دارد البته که این روش آخر شامل یک وعده غذا در روز هم می شود.

در آخر هزینه خورد و خوراک از جمله هزینه های ضروری در زمان تحصیل است. هزینه خورد و خوراک بیشتر بسته به سلیقه و امکان آشپزی برای دانشجو دارد. هرچقدر دانشجو بتواند با آشپزی خورد و خوراک خود را تامین کند، هزینه های خورد و خوراک پایین می آید. بطور متوسط هزینه خورد و خوراک بین ماهیانه 600 تا 1200 یوان معادل 150 تا 300 دلار در ماه متغیر است.

اگر شما هم مایل به تحصیل در دانشگاه نانکای چین هستید باید بدانید که این فرصت برای تمامی شما دانشجویان گرامی وجود دارد. ما می توانیم این اطمینان خاطر را به شما بدهیم که شما را تا حد ممکن برای تحصیل در دانشگاه نانکی چین یاری رسانیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه تحصیل در  دانشگاه نانکای چین و یا به طور کلی  هزینه های اقامت تحصیلی در دانشگاه نانکی چین می توانید با موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایید تا مشاورین مجرب ما تمامی اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.


در ادامه بخوانید:تحصیل در دانشگاه شیان جیائوتونگ چین


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575