تحصیل در دانشگاه هاست چین

تحصیل در دانشگاه هاست چین

تحصیل در دانشگاه هاست چین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

معرفی دانشگاه هاست چین

در این مقاله درباره تحصیل در دانشگاه هاست چین توضیح داده شده است. دانشگاه علوم و فن آوری Huazhong یا Huazhong University of Science and Technology یا به اختصار HUST دانشگاه دولتی واقع در شهر ووهان یا Wuhan می باشد. این دانشگاه نیز مانند بسیاری دیگر از دانشگاه های دولتی چین زیر نظر مستقیم وزارت علوم چین اداره می شود. دانشگاه هاست یکی از ۱۰ دانشگاه برتر چین است که در بین دانشگاه های چین سریع ترین پیشرفت را دارد و الگوی آموزش تحصیلات تکمیلی در چین محسوب می شود.

این دانشگاه جزء اولین دانشگاه¬هایی است که به ۲۱۱ پروژه و ۹۸۵ پروژه دولت مرکزی چین که قصد دارد مرتبه علمی دانشگاه هایش را به دانشگاه¬های تراز اول دنیا ارتقا دهد، پیوسته است. دانشگاه هاست در حقیقت در سال ۱۹۵۲ با نام موسسه فناوری هائوژانگ تاسیس شد.

در سال 2000 با ادغام دانشگاه های ذیل دانشگاه هاست به شکل کنونی تغییر شکل یافت:

 Tongji Medical University

Wuhan Urban Construction Institute

Wuhan Science and Technology Vocational College

محیط زیبای دانشگاه هاست بیش از ۴۶۰ هکتار است و ۷۰ در صد پردیس را پوشش گیاهی تشکیل می دهد که به همین خاطر عنوان افتخاری دانشگاه جنگل را به خود اختصاص داده است. دانشگاه هاست از زمان تاسیس، به تحول پژوهش در زمینه صنعت توجه ویژه¬ای داشته است. دانشگاه هاست با توسعه برنامه های همکاری و ایجاد موسسه های تحقیقاتی و همکاری با صنایع و دولت های همسایه به اقتصاد محلی کمک می کند.

اکنون دانشگاه هاست یکی از هفت مرکز تبادل تکنولوژی در چین به حساب می آید. دانشگاه هاست با بیش از ۱۰۰ دانشگاه مشهور و موسسات تحقیقاتی در سراسر جهان همکاری ایجاد کرده است. بیش از ۱۵۰۰ محقق و کارشناس از این دانشگاه بازدید و در اینجا سخنرانی می کنند. از سال ۲۰۱۳ پردیس دانشگاه پذیرای چندین برنده نوبل از جمله پروفسور آلن هیگر برنده نوبل شیمی، پروفسور کلاوس فون کلیتسینگ آلمانی برنده نوبل فیزیک بوده است.

مشخصات دانشگاه هاست چین

بورس های تحصیلی برای تمام متقاضیان قابل دسترس است و دانشجویان از مناطق مختلف جهان در اینجا گرد هم می آیند، در حال حاضر نزدیک به ۳ هزار دانشجوی بین المللی مشغول به تحصیل هستند. بعضی دوره ها به زبان چینی بوده در حالی که اکثر دوره ها به زبان انگلیسی می باشد. در دانشگاه هاست ۲۳ هزار دانشجوی کارشناسی، ۱۶ هزار دانشجوی کارشناسی ارشد، ۶ هزار دانشجوی دکتری و در مجموع بیش از ۵۵ هزار دانشجوی تمام وقت مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه هاست یک دانشگاه جامع تحقیقاتی و چند رشته ای است که ۱۲ رشته اصلی از قبیل: علوم پایه، مهندسی، پزشکی، فلسفه، اقتصاد، حقوق، آموزش و پرورش، ادبیات، تاریخ، مهندسی، کشاورزی، پزشکی، مدیریت و هنر را پوشش می دهد و برنامه های تحصیلی متنوعی از قبیل: ۹۴ برنامه مقطع کارشناسی، ۲۲۵ برنامه کارشناسی ارشد، و ۱۸۴ برنامه دکترا را ارائه می دهد. دانشگاه هاست دارای سه بیمارستان وابسته به خود به نامهای بیمارستان اتحادیه، بیمارستان Tongji و بیمارستان Liyuan است.

بیمارستان اتحادیه و بیمارستان تونگجی بزرگترین بیمارستان های جامع و مدرنی هستند که دارای خدمات پزشکی-کلینیکی، تدریس، آموزش و تحقیقات علمی هستند. بیمارستان های ایالتی هوبی و حتی بیمارستان های مرکز طبی چین نقش پیشرو در پیوند عضو، جراحی قلب و عروق، خون-شناسی، ENT، ارتوپدی، اورولوژی و پزشکی سالمندان دارند.


حتما بخوانید: چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی چین


سیستم تحصیل در دانشگاه هاست چین

در حال حاضر چین بیش از 2000 دانشگاه و موسسه آموزش عالی دارد که بیش از 6.000.000 دانشجو از بیش از 180 کشور جهان در آن شاغل به تحصیلند. کشور چین بعد از آمریکا و انگلستان در رده سوم جهان از حیث جذب دانشجویان خارجی قرار دارد و پیشبینی می شود تا سال 2020 از این حیث با پشت سر گذاشتن انگلستان به مقصد شماره دو دانشجویان خارجی در جهان تبدیل شود. تعداد فارغ التحصیلان سالیانه دانشگاه های چین از رقمی حدود 500.000 نفر در سال 2000 به رقمی بیش از 7.000.000 در سال 2010 تبدیل شده است.

بنا بر آمار وزارت علوم چین در سال 2016 بیش از 175.000 دانشجوی خارجی تحصیل در چین را انتخاب کرده اند. بزرگترین گروه دانشجویان خارجی در این سال از کشور کره جنوبی با بیش از 70.000 دانشجو بوده اند و در رده دوم دانشجویان آمریکایی با بیش از 23.000 دانشجو و دانشجویان تایلندی با 23.000 دانشجو در رده سوم و دانشجویان فرانسوی و آلمانی با بیش از 18.000 در جایگاه چهارم قرار دارند. اما برای دانشجویان آسیایی مقصد اول ادامه تحصیل خارج از کشورشان چین می باشد.


مطالب مرتبط:راهنمای سیستم آموزشی چین


معيار نمره دهي تحصیل در دانشگاه هاست چین

معيار نمره دهي در نظام آموزش عالي كشور چين بر تقسيم بندي ذيل استوار مي باشد:

نظام پنج تايي نظام چهار تايي

A  عالي

B  خوب

C   ضعيف

D مردود

F مردود

لازم به ذكر است كه در اكثر موارد جهت اعطاي نمره از حروف لاتين A ,B , C , D  در عوض معادل آن ها در زبان چيني استفاده مي شود.

نمره ی امتحان

معدل کل ترم شامل نمرات کسب شده در طول ترم و نمره ی امتحان پایان ترم می باشد . نمرات طول ترم ۳۰ % و نمره ی امتحان پایان ترم ۰۷۰% این معدل را تشکیل می دهد . نمره ی طول ترم شامل حضور و یاب – تکالیف – رفتار کلاسی و نظر استاد می باشد .

شروع و پایان دوره ی تحصیل در دانشگاه هاست چین

۲ بار در سال از ماه سپتامبر تا ماه ژوئن مي باشد. ترم بهاره:شروع دوره: اواسط مارچ برابر ۲۵ اسفند ماه زمان اقدام برای پذیرش : تا اواخر فوریه برابر ۱۰ اسفند (اواخر بهمن ماه می باشد و تا خرداد)

ترم پاییز:شروع دوره: اوایل سپتامبر ۱۰ شهریور زمان اقدام برای پذیرش : تا اواسط مرداد ماه (از اواخر شهریور تا دی ماه)

شروع و پایان تعطیلات در هر دوره ی تحصیلی

تعطیلات در هر دوره ی تحصیلی در ۲ فصل زمستان و تابستان می باشد . تعطیلات تابستانی ۲ ماه است و از اول جولاي تا ۳۱ آگوست به طول مي انجامد.اما اگر دانشجو مایل به ادامه تحصیل در تعطیلات تابستانه باشد امکانپذیر است . تعطیلات زمستانه نیز ۴ هفته وهمزمان با سال نو در چین است. علاوه بر تعطيلات تابستاني و زمستاني، دانشجويان روز اول سال نو و سه روز نيز در روز جهاني كار و روز ملي تعطيل مي باشند. در طول ترم تعطيلات ديگري وجود ندارد.

اگر شما هم مایل به تحصیل در دانشگاه هاست چین هستید باید بدانید که این فرصت برای تمامی شما دانشجویان گرامی وجود دارد. ما می توانیم این اطمینان خاطر را به شما بدهیم که شما را تا حد ممکن برای تحصیل در دانشگاه هاست چین یاری رسانیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه تحصیل در  دانشگاه هاست چین و یا به طور کلی  هزینه های اقامت تحصیلی در دانشگاه هاست چین می توانید با موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایید تا مشاورین مجرب ما تمامی اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.


در ادامه بخوانید:لیست دانشگاه های پزشکی چین


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575