تحصیل در دانشگاه های مهندسی روسیه

تحصیل در دانشگاه های مهندسی روسیه

تحصیل در دانشگاه های مهندسی روسیه

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

تحصیل در رشته های مهندسی روسیه همواره مورد توجه متقاضیان در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری بوده است. دانشگاه های فنی و مهندسی بسیار زیادی در روسیه وجود دارند بطوری که کلیه رشته های مهندسی در روسیه یافت می شود که بیشتر این دانشگاه ها دولتی هستند و مدرک آنها مورد تایید وزارت بهداشت ایران است. در روسیه 12 دانشگاه فنی و مهندسی وجود دارد که دانشگاه های دولتی بیشتر مورد توجه ایرانیان قرار می گیرد. اگر کسی در رشته های مهندسی تحصیل کند می تواند برای کشورهایی نظیر اروپا، آمریکا و کانادا پذیرش بگیرد و یا حتی بورسیه بگیرد و به این کشورها انتقال یابد.

شرایط تحصیل مهندسی در روسیه

برای تحصیل در رشته مهندسی روسیه داشتن مدرک دیپلم ضروری است اما شرط معدل ملاک نیست و برای تحصیل در رشته های مهندسی در مقطع کارشناسی باید سن متقاضی زیر25 سال و در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری سن داوطلب نباید بالاتر از 35 باشد. زبان تحصیلی در رشته های مهندسی روسی و انگلیسی است و اگر داوطلب به زبان انگلیسی مسلط باشد می تواند وارد دانشگاه شود اما اگر مسلط به زبان انگلیسی و روسی نباشد داوطلب باید در هر دو صورت در دوره پادفک روسیه شرکت کند. از دیگر مزایای تحصیل در روسیه بدون آزمون بودن رشته های مهندسی است.

دانشگاه های فنی مهندسی روسیه

دانشگاه های روسیه در کلیه زیر شاخه های رشته ریاضی فیزیک دارای سطح علمی بالایی هستند و در این کشور کلیه زیر شاخه های مهندسی نظیر مهندسی شیمی، مهندسی هوا فضا، نانوتکنولوژی، مهندسی موشک، مهندسی هوانوردی ارائه می شود. مهندسی موشک و هوا فضا از جمله رشته هایی هستند که در هر کشوری وجو ندارد اما در کشور روسیه این دو رشته ها در دانشگاه جداگانه تدریس می شود و این دلیلی برآن است که کشور روسیه از نظر دانشگاه های مهندسی یکی از کشورهای ابر قدرت محسوب شود. البته کشورهایی نظیر آمریکا و اروپا در دانشگاه های خود مهندسی موشک و هوافضا را دارند اما هزینه دانشگاهی آنها در مقایسه با روسیه بسیار بالاست.


حتما بخوانید:

ادامه تحصیل در دوره پادفک روسیه

ادامه تحصیل در رشته هوانوردی روسیه


تحصیل در دانشگاه های مهندسی روسیه

یکی از دانشگاه های پرطرفدار رشته مهندسی در کشور روسیه دانشگاه فدرال کازان است که مورد تایید وزارت بهداشت نیز قرار دارد و تقریبا حدود 40 هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند که رشته های پزشکی، اقتصاد و مدیریت از جمله رشته های پرطرفدار این دانشگاه است و به دلیل امکان تحصیلی و تحقیقی ممتاز دانشگاه کازان؛ یکی از دوازده دانشگاه فنی مهندسی معتبر به شمار می آید. از دیگر دانشگاه های معتبر روسیه دانشگاه دولتی بومان را می توان نام برد که قدمتی 160 ساله دارد و 16 رشته فنی مهندسی در آن تدریس می شود که شامل: رشته فناوری لیزر و الکترونیک، فناوری مهندسی، مهندسی قدرت، رباتیک، مهندسی رایانه، رشته مدیریت و کسب و کار مهندسی، علوم معدن، مهندسی رادیو؛ علوم هوا فضا و… می شود.

دانشگاه نفت و گاز گوبکین

دانشگاه نفت و گاز گوبکین یکی از دانشگاه های تخصصی در زمینه نفت و گاز است. روسیه دارای ذخایر نفت و گاز است و تحصیل در این رشته برای دولت روسیه مهم بوده و به همین دلیل دانشگاهی اختصاصی با مدرسان متخصص و امکانات علمی و تحقیقاتی برای این دو رشته در نظر گرفته اند و به همین دلیل یکی از دانشگاه های محبوب ایرانیان برای تحصیل در رشته نفت و گاز است که زبان تحصیل در این دانشگاه روسی است. کلیه آزمون های این دانشگاه به زبان روسی است به همین دلیل پیشنهاد می شود قبل از ورود به این دانشگاه به زبان روسی تسلط داشته باشید و هزینه تحصیل در دانشگاه نفت و گاز گوبکین در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری که حدودا 200 هزار روبل روسیه می باشد را مد نظر داشته باشید.


مطالب مرتبط:تحصیل پزشکی در دانشگاه فدرال کازان


شهریه دانشگاه های مهندسی در کلیه شهرهای روسیه مشابه است که بطور سالیانه پرداخت می شود که این هزینه ها معادل 3500 دلار است که این هزینه های تحصیلی در مقایسه با سایرکشورهای اروپایی پایین تر است.

شرایط کلی تحصیل مهندسی در روسیه

 تحصیل در رشته های فنی مهندسی در کشور روسیه یکی از مناسب ترین گزینه در کلیه مقاطع تحصیلی بوده که تنها با داشتن مدرک دیپلم و بدون در نظر گرفتن معدل و تسلط بر زبان انگلیسی می توانید برای اخذ پذیرش اقدام کنید. کلیه رشته های فنی مهندسی در دانشگاه های مختلف روسیه تدریس می شود بطوریکه برای برخی از رشته های حائز اهمیت و کمیاب نظیر: نفت و گاز؛ مهندسی موشک و هوا فضا دانشگاه های اختصاصی در نظر گرفته اند.

دانشگاه های مهندسی روسیه از سطح علمی تحقیقاتی و پژوهشی بالایی برخوردارند که با توجه به هزینه تحصیلی نسبتا پایین گزینه مناسبی برای متقاضیان در رشته فنی مهندسی است و علاوه بر اینکه با تحصیل در دانشگاه های روسیه می توانید از علوم مدرسان و متخصصان تحصیلی بهره ببرید؛ می توانید بعد از تحصیل برای کشور کانادا و کشور آمریکا و اروپا پذیرش بگیرید.

موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز سعی بر این داشت که تا حد ممکن شما دانشجویان گرامی را از مبحث تحصیل در دانشگاه های مهندسی روسیه مطلع سازد لذا در صورتی که باز هم سوالاتی ماورای شرایط کلی تحصیل در روسیه؛ جزئیات مربوط به هزینه های زندگی در روسیه؛ رشته های تحصیلی در دانشگاه های روسیه؛ دانشگاه های مورد تایید روسیه و… داشتید با تیم تخصصی ما همراه باشید.


در ادامه بخوانید:تحصیل در دانشگاه های مدیریت روسیه


 

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575