تحصیل در دانشگاه ژنگژو چین

تحصیل در دانشگاه ژنگژو چین

تحصیل در دانشگاه ژنگژو چین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

معرفی دانشگاه ژنگژو

در این مقاله درباره تحصیل در دانشگاه ژنگژو چین توضیح داده شده است. دانشگاه ژنگژو یا Zhengzhou University یک دانشگاه دولتی است که در سال 1956 در شهر ژنگژو در استان هنان تاسیس شده است. دانشگاه ژنگژو با داشتن حدود 70.000 دانشجو در وسعتی بالغ بر 433 هکتار قرار گرفته است و از این حیث یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین دانشگاه های چین محسوب می شود. دانشگاه ژنگژو از ادغام سه دانشگاه ذیل در سال 2000 وسعت یافته است:

Zhengzhou University

Henan Medical University

Zhengzhou University of Technology

پس از سالها توسعه متعادل، دانشگاه ژنگژو در حال حاضر موسسه ای بزرگ با داشتن گرایش های متفاوت درحوزه های علمی، مهندسی، پزشکی، ادبیات، تاریخ، فلسفه، حقوق، اقتصاد، علوم مدیریت، آموزش و پرورش، کشاورزی و هنر است. در حال حاضر چندین رشته اصلی کلیدی در سطح ملی در زمینه های فیزیک ماده چگال، مهندسی پردازش مواد، تاریخ چین باستان، شیمی آلی، فن آوری شیمیایی، آسیب شناسی و پاتوفیزیولوژی در دانشگاه ژنگژو بصورت گسترده ای مورد تحقیق و پژوهش می باشد.

دانشگاه ژنگژو دارای 47 دانشکده و 9 بیمارستان وابسته می باشد. در دانشگاه ژنگو تعداد کارکنان بیش از 6000 نفر، 4000 اساتید دانشگاه هستند که 33 از آنان جزو آکادمی علوم و مهندسی چین (10 تمام وقت، 22 پاره وقت و 3 کشور خارجی) هستند. در سال 2016 حدود 55000 دانشجوی کارشناسی، 15000 دانشجوی در مقطع کارشناسی ارشد وبالاتر مشغول به تحصیلند که 1800 دانشجوی بین المللی از بیش از 11کشور جهان در دانشگاه ژنگو شاغل به تحصیلند.


مطالب مرتبط:ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد چین


تحصیل در دانشگاه ژنگژو

تحصیلات پزشکی در دانشگاه ژنگژو به سال 1928 برمی گردد که دانشگاه سان یات سن شماره 5 یا No.5 Sun Yat-sen University  تاسیس شده بود، بعدها دانشگاه فوق در سال 1954 به کالج پزشکی هنان یا Henan Medical College  تغییر نام داد تا یک دانشگاه پزشکی نوین لقب بگیرد. بعدها کالج پزشکی هنان در سال 2000 با چند دانشگاه دیگر ادغام شدند تا دانشگاه ژنگژو فعلی را پدید آورند.

دانشگاه ژنگژو چین در لیست “پروژه ی ۲۱۱” دانشگاه های احداثی کلیدی و پروژه ی “یک استان، یک دانشگاه” با حمایت ملی در زمینه ی ساخت و سازهای دانشگاهی و نیز پروژه ی ساخت و ساز مشارکتی دانشگاه ها تحت حمایت استان هنان (Henan) و وزارت علوم قرار دارد. در سپتامبر سال ۲۰۱۷، دانشگاه ژنگژو اقدام به ساخت دانشگاه های ملی تراز اول در سطح جهان کرد.

دستاوردهای دانشگاه ژنگژو

با قرار گرفتن در این نقطه ی شروع تاریخی و جدید، دانشگاه ژنگژو بر آن شد تا محل احداث دانشگده ای جامع و پژوهش محور باشد و یک استراتژی پیشرفت سه مرحله ای برای ساخت دانشگاهی جامع، پژوهش محور و تراز اول در سطح جهان تا نیمه قرن جاری اتخاذ کرد. علاوه بر این دانشگاه ژنگژو تاکنون ۹ جایزه در زمینه ی دستاوردهای آموزشی ملی را از آن خود کرده است و پیاپی از این دانشگاه به عنوان دانشگاه آموزشی و پرورشی ملی برای مهندسین برجسته و نخبه های حقوقی و پزشکی یاد می شود.

دانشگاه ژنگژو چین به عنوان واحد پیشرفته پیاده سازی برنامه های آموزش نوآورانه و کارآفرینی دانشجویان بین المللی دانشکده در بین سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴س انتخاب و وارد اولین گروه توسعه تحصیلات خلاق و کارآفرینی و مدل های اصلاحی دانشکده شد. در نتیجه پرورش استعدادهای درخشان، نزدیک به ۹۰۰.۰۰۰ دانشجوی فارغ التحصیل به محور اصلی و طرفدار تمام اقشار جامعه و سازندگان احیای بزرگ مردم چین تبدیل شدند و در نتیجه “برند ZZU” را تولید کردند.


حتما بخوانید:شهریه تحصیل در دانشگاه های چین


معيار نمره دهي در دانشگاه ژنگژو چین

معيار نمره دهي در نظام آموزش عالي كشور چين بر تقسيم بندي ذيل استوار مي باشد:

نظام پنج تايي نظام چهار تايي

A  عالي

Bخوب

Cضعيف

Dمردود

Fمردود

لازم به ذكر است كه در اكثر موارد جهت اعطاي نمره از حروف لاتين A ,B , C , D  در عوض معادل آن ها در زبان چيني استفاده مي شود.

نمره ی امتحان

معدل کل ترم شامل نمرات کسب شده در طول ترم و نمره ی امتحان پایان ترم می باشد. نمرات طول ترم ۳۰ % و نمره ی امتحان پایان ترم ۰۷۰% این معدل را تشکیل می دهد. نمره ی طول ترم شامل حضور و یاب – تکالیف – رفتار کلاسی و نظر استاد می باشد.

در این مقاله مطالب مربوط به تحصیل در دانشگاه ژنگژو چین برای شما دانشجویان گرامی به اشتراک گذاشته شد. هدف ما از تحریر این مقاله آگاهی یافتن شما از شرایط تحصیل در دانشگاه ژنگژو چین؛ نمره امتحان ژنگژو؛ سیستم نمره دهی در دانشگاه ژنگژو و… می باشد. لذا شما می توانید انتقادات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات سایت موسسه مهاجرتی رهپویان راه تازه واقع در شیراز منتشر نمایید.


در ادامه بخوانید:ویزای دانشجویی در چین


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575