شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی روسیه

شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی روسیه

شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی روسیه

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,,

اگر به دنبال کشوری مناسب برای تحصیل در رشته پر طرفدار دندان پزشکی هستید می توانید کشور روسیه را در اولویت انتخابی خود قرار دهید زیرا کشور روسیه از مزیت های زیادی برخوردار است  لذا پیشنهاد ما به شما این است که مقاله مزیت های تحصیل در روسیه را مطالعه نمایید. در این مقاله درباره شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی روسیه توضیح داده شده است.

معرفی کشور روسیه

به طور کلی روسیه کشوری امن برای اتباع خارجی، متمدن و پیشرفته از نظر سطح علمی و فرهنگی است که از نظر سطح علمی بالا بوده و دانشگاه های بسیاری در این کشور قرار دارد که البته لازم به ذکر است که همه آنها مورد تایید سازمان وزارت بهداشت ایران نیستند. دانشگاه های دندان پزشکی روسیه به زیر شاخه هایی تقسیم می شوند و آن دسته از دانشگاه هایی که زیر مجموعه شاخه الف و ب هستند مورد تایید سازمان وزارت بهداشت ایران هستند. در حدود بیش از 150 دانشگاه دولتی و خصوصی بین المللی در کشور روسیه وجود دارد که مورد تایید وزارت بهداشت است و مدرک علمی آن ها در کل دنیا دارای اعتبار است.

دلایل تحصیل در روسیه

از دیگر مزایای تحصیل در رشته دندان پزشکی روسیه مخارج زندگی و تحصیلی پایین است که این هزینه ها در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی از جمله انگلیس بسیار کمتر خواهد بود که در مقابل این هزینه کم تحصیلی دانشگاه های روسیه بهترین و پیشرفته ترین خدمات تحصیلی و علمی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند. بنابراین انتخاب کشوری که از نظر مخارج زندگی و تحصیلی مقرون به صرفه باشد منطقی تر بوده و همواره مورد توجه دانشجویان قرار می گیرد.

از میان شهرهای روسیه که بیشتر مورد توجه دانشجویان رشته دندان پزشکی قرار می گیرد می توان به شهرهای مسکو و سن پترزبورگ نیز اشاره کرد. این دو شهر بیشترین مراکز آموزشی و دانشگاهی را در خود جای داده اند بطوری که در شهر مسکو پایتخت روسیه 80 مراکز آموزشی و دانشگاهی معتبر قرار گرفته است.


مطالب مرتبط: مقایسه شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشورهای گوناگون


تحصیل در رشته دندانپزشکی روسیه

کشور روسیه فرصت مناسبی برای کسانی است که قصد تحصیل در رشته دندان پزشکی داشته اند اما به دلایل مختلفی از تحصیل در این رشته در کشور ایران باز مانده اند یا تحصیل در یک کشور اروپایی را بهتر می دانستند زیرا دولت کشور روسیه راه های مختلفی را برای تحصیل در کلیه رشته ها به ویژه پزشکی و دندان پزشکی پیش روی متقاضیان قرار داده است. طول دوره دندان پزشکی در کشور روسیه پنج سال است که برای تحصیل در رشته دندان پزشکی در کشور روسیه متقاضی باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی رشته تجربی یا ریاضی را داشته باشد و ملاک پذیرش دانشجو در رشته دندان پزشکی محدود به داشتن دیپلم تجربی نیست و با مدرک قبولی ریاضی نیز می توان برای اخذ پذیرش اقدام کرد. این در حالیست که مبحث شرط معدل برای دانشگاه های روسیه حائز اهمیت نیست.

زبان تحصیل در دانشگاه های روسیه

زبان تحصیل در دانشگاه های روسیه انگلیسی و روسی است که البته برخی از دانشگاه ها به زبان فرانسه هم تدریس می کنند. برای تحصیل در رشته دندان پزشکی روسیه متقاضی می تواند بدون داشتن مدرک زبان انگلیسی اقدام به اخذ پذیرش کند و دوره های زبان را در کالج های روسیه طی بازه زمانی 6 ماه الی یکسال فرا گیرد که هزینه کالج از هزینه دانشگاه مستقل است و این دوره کالج مستقل از طول دوره پنج ساله تحصیلی است.

تحصیل به زبان روسی در روسیه

چنانچه متقاضی خواهان تحصیل در رشته دندان پزشکی به زبان روسی باشد باید بر این زبان مسلط باشد که شرط تسلط بر زبان روسی شرکت در دوره های آموزش زبان روسی که دوره پادفک نامیده می شود و طی بازده زمانی 6 ماه تا یکسال خواهد بود. یکی از دیگر مزیت هایی که کشور روسیه برای دانشجویان مهاجر تعیین کرده این است که برای ورود به دانشگاه های روسیه نیازی به آزمون ورودی و مصاحبه های قبل از پذیرش نخواهد بود و دیگر این که برای اقدام به تحصیل در رشته دندان پزشکی روسیه هیچ گونه محدودیت سنی وجود ندارد.


حتما بخوانید:ادامه تحصیل در دوره پادفک روسیه


شرایط تحصیل دندانپزشکی در روسیه

همانطور که گفته شد از شرایط تحصیل در رشته دندان پزشکی روسیه این است که تنها با داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی یا تجربی و بدون هیچ گونه محدودیت سنی و عدم نیاز به ارائه مدرک شما می توانید برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی روسیه اقدام نمایید. درصورت تحصیل به زبان روسی بایستی دوره پادفک 6 الی یکساله را برای تسلط کافی طی کنید و برای تحصیل به زبان انگلیسی می توانید در کالج ها شرکت کنید و در بازده زمانی 6 ماه تا یکسال خود را برای تحصیل در رشته دندان پزشکی روسیه آماده نمایید.

در این مقاله که به دست همکاران ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز گردآوری شده بود تلاش بر این شد که شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی روسیه؛ مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های روسیه و… برای شما آورده شود. لذا در صورتی که باز هم سوالاتی ماورای مهاجرت به روسیه داشتید با تیم تخصصی ما در خصوص اعزام دانشجو به روسیه تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید:

شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی روسیه

شرایط تحصیل در رشته پرستاری روسیه


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575