تحصیل در رشته های مدیریت چین

تحصیل در رشته های مدیریت چین

تحصیل در رشته های مدیریت چین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

در این مقاله که به دست همکاران و مشاورین ارشد ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز گردآوری شده است سعی بر این شده که تا حد ممکن شرایط تحصیل در رشته های مدیریت و بازرگانی در دانشگاه های چین برای شما دانشجویان گرامی آورده شود. لذا پس از مطالعه تمامی موارد آورده شده در ذیل در صورتی که باز هم سوالاتی در خصوص شرایط تحصیل و کار رشته مدیریت در دانشگاه های چین برای شما پیش آمد با تیم تخصصی ما با سال ها تجربه در زمینه اعزام دانشجو به چین تماس حاصل نمایید. در این مقاله درباره تحصیل در رشته های مدیریت چین توضیح داده شده است.


مطالب مرتبط:کار در حین ادامه تحصیل در چین


شرایط تحصیل در رشته مدیریت چین

تحصیل در رشته های مدیریت و بازرگانی چین همواره مورد توجه متقاضیان در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری بوده است. دانشگاه های مدیریت بسیار زیادی در چین وجود دارند بطوری که کلیه رشته های مدیریت در چین یافت می شود که بیشتر این دانشگاه ها دولتی هستند و مدرک آنها مورد تایید وزارت بهداشت ایران است. اگر کسی در رشته های مدیریت و بازرگانی چین تحصیل کند می تواند برای کشورهایی نظیر اروپا، آمریکا و کانادا پذیرش بگیرد و یا حتی بورسیه بگیرد و به این کشورها انتقال یابد.

طول دوره تحصیل-زبان تحصیل در چین

معمولا دانشجویانی که تحصیل در رشته مدیریت چین را انتخاب می نمایند اطلاعات بسیاری در زمینه کسب و کار بدست می آورند و مهارت های بسیاری را کسب می کنند. در صورتی که شما قصد تحصیل در رشته مدیریت چین و در مقطع کارشناسی را دارید باید بدانید که این دوره 4 سال به طول می انجامد و در صورتی که قصد ادامه تحصیل در چین به زبان انگلیسی را دارید انتظار می رود که دانایی زبان انگلیسی خود را تقویت نمایید.

البته به طور کلی برای ورود به دانشگاه های چین و برای تحصیل در مقطع کارشناسی؛ شما نیازی به شرکت در آزمون ورودی و ارائه مدرک زبان نخواهید داشت چرا که همین اوامر موجب شده است سالانه افراد بسیاری برای تحصیل رشته مدیریت در چین درخواست دهند. شهریه دانشگاه های چین در مقطع کارشناسی مدیریت به طور میانگین بین ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ دلار در طول یک سال تحصیلی متغیر می باشد. البته مبلغ گفته شده بستگی به دانشگاه مورد نظر دارد و ممکن است بیشتر یا کم تر شود. دانشگاه های کشور چین در مقطع کارشناسی ۲ بار در ماه های ژانویه و سپتامبر پذیرش دارند.


حتما بخوانید:شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در چین


رشته های مدیریت و بازرگانی در چین مانند بقیه کشورها در سطوح مختلف تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شوند و تنوع زیادی دارند. بعضی از این زیر شاخه های رشته مدیریت در چین در ذیل آمده است:

مدیریت بازرگانی، تجارت جهانی، بازاریابی، مدیریت امور مالی، مدیریت بیمه، مدیریت بانک، اقتصاد، مدیریت تدارکات بین المللی، مدیریت هوانوردی، اقتصاد و امور مالی اسلامی، مدیریت تبلیغات، بازرگانی خارجی، مدیریت ریسک امور مالی، حسابداری و امور ممیزی، مدیریت هتل، مدیریت بیمارستانی، مدیریت امور گردشگری، امور مالی گردشگری، اقتصاد امور کشاورزی، مدیریت منابع انسانی و …

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی چین

بطور یقین اگر شما بتوانید به زبان چینی درس بخوانید میتوانید تا 50% شهریه های تحصیل خود را کاهش دهید. بیاد داشته باشید که کار دانشجویی در چین کاملا و برای تمامی مقاطع تحصیلی ممنوع است هرچند که بسیاری از دانشجویان خارجی در چین مشغول بکارند. اما شاید تحصیل به زبان چینی و همچنین کار دانشجویی برای شما امکانپذیر نباشد، حال برای کاهش هزینه ها چه باید کرد؟

بورسیه دو جانبه یاBilateral Program:

این بورسیه در چین فقط در زمانی داده می شود که یا دولت چین با یک دولت خارجی یا دانشگاه چینی با یک دانشگاه خارجی طرح تبادل دانشجو داشته باشد. این بورسیه شهریه دانشگاه، خوابگاه، بیمه و هزینه های زندگی را شامل می شود. این بورسیه برای مدت تحصیل بشرح ذیل اهداء می گردد:

 

مقطع تحصیلمدت زمان تحصیلمدت زمان اعطاء بورسیه
مقطع کارشناسی4-5 سال4-7 سال
مقطع کارشناسی ارشد2-3 سال2-5 سال
مقطع دکترا3-4 سال3-6 سال

 

حال اگر متقاضی تحصیل در دانشگاه های مدیریت چین هستید دارید با مشاورین برتر ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز که تبحر بسیاری در خصوص چگونگی مهاجرت به چین دارند تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید:اخذ ویزای توریستی چین


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575