شرایط تحصیل در روسیه بدون آزمون ورودی

شرایط تحصیل در روسیه بدون آزمون ورودی

شرایط تحصیل در روسیه بدون آزمون ورودی

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

در این مقاله که به دست همکاران و مشاورین ارشد ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز گردآوری شده است سعی بر این شده که تا حد ممکن شرایط تحصیل در روسیه بدون آزمون ورودی برای شما دانشجویان گرامی آورده شود. لذا پس از مطالعه تمامی موارد آورده شده در ذیل در صورتی که باز هم سوالاتی در خصوص تحصیل در روسیه بدون آزمون ورودی برای شما پیش آمد با تیم تخصصی ما با سال ها تجربه در زمینه اعزام دانشجو به روسیه تماس حاصل نمایید.

ادامه تحصیل در روسیه

اکثر عزیزان هموطن که بدلایل مختلفی اعم از عدم قبولی در کنکور سراسری ایران، عدم قبولی در رشته مدنظر خود در ایران یا بهر دلیلی ترجیح می دهند در خارج از کشور تحصیل کنند، بیشتر بدنبال انتخاب مقصد مناسب هستند. اما انتخاب مقصد مناسب برای تحصیل در خارج از کشور همواره ساده نیست. تحصیل در روسیه برای عزیزان هموطن مزایای بسیاری دارد. به شما اکیدا توصیه می کنیم مقاله مزیت های تحصیل در روسیه را مطالعه بفرمایید.

معرفی کشور روسیه

روسیه با مساحت 17 میلیون کیلومتر بزرگترین کشور جهان قلمداد می شود و در زمینه علمی نیز جایگاهی بالایی دارد. دانشگاه های روسیه در سال های اخیر موفق به کسب رتبه های مناسبی در رتبه بندی ها و رنکینگ های جهانی شده اند. همچنین این کشور از سال 2003 عضو سیستم هماهنگ آموزشی اتحادیه اروپا یا پروسه بولونیا (Bologna Process) شده است. پس بهمین علت مدارک تحصیلی اخذ شده از دانشگاه های روسیه در تمامی رشته ها از جمله رشته های پزشکی و پیراپزشکی مورد تایید تمامی کشورهای اروپایی بعلاوه انگلستان می باشد.

همچنین دانشگاه های روسیه همکاری علمی و پژوهشی بالایی با دانشگاه های جهان دارند و از این حیث دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه های روسیه فرصت مناسبی دارند تا در طرح های تبادل دانشجو ما بین دانشگاه های همکار با دانشگاه های روسیه شرکت کرده و چند ترم یا سال تحصیلی خود را در این دانشگاه ها سپری کنند. همچنین در سال های اخیر پروژه های مشترک تحقیقاتی و پژوهشی زیادی بین دانشگاه های روسیه و اروپایی اجرا شده است. اما قصد داریم تا نگاهی اجمالی تر به مقوله دانشگاه های روسیه از دید اعداد و ارقام بپردازیم:

بررسی اجمالی دانشگاه های روسیه

تعداد دانشگاه ها: 896

تعداد دانشگاه های دولتی در روسیه: 530

تعداد دانشگاه های خصوصی در روسیه: 366

تعداد دانشگاه های با دانشجوی خارجی: 798

تعداد کل دانشجویان: 4.766.500

تعداد دانشجویان خارجی: 221.400

تعداد اساتید دانشگاه: 319.300

تعداد اساتید خارجی: 2.000

تاریخ تاسیس اولین دانشگاه: 1687


مطالب مرتبط:

شرایط تحصیل در رشته داروسازی روسیه

شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی روسیه

شرایط تحصیل در رشته پرستاری روسیه


شرایط کلی تحصیل در روسیه

اصولا برای ورود به دانشگاه های روسیه نیازی به شرکت در آزمون ورودی یا شرط معدل یا مدرک زبان نمی باشد. به شما توصیه می کنیم که مقاله ورود به دانشگاه های روسیه بدون داشتن مدرک زبان را مطالعه کنید. بعضی از اوقات در رشته های پزشکی و دندانپزشکی که تعداد متقاضیان ایرانی بسیار زیاد بوده بعضی از دانشگاه ها برای فیلتر کردن دانشجویان ایرانی شرط معدل در نظر گرفته بوده اند. اما این موضوع همیشگی نبوده و بستگی به عوامل زیادی دارد. اما موضوع ورود به دانشگاه های روسیه بدون آزمون ورودی موضوعی است که به زبان تحصیل هم ارتباط دارد.

تحصیل به زبان روسی در روسیه

اصولا تحصیل به زبان روسی در روسیه که نیازمند شرکت در دوره پادفک است نیاز به آزمون ورودی ندارد و نمره کلی که دانشجویان در دوره کسب می کنند ملاک قبولی و اخذ پذیرش در دانشگاه است. تحصیل به زبان انگلیسی نیز در بسیاری از موارد نیاز به موفقیت در آزمون ورودی خاصی ندارد. بعضی اوقات یک مصاحبه حضوری ملاک ورودی قرار می گیرد و در بسیاری از اوقات فقط داشتن پیشینه تحصیلی مناسب ملاک قبولی است. مثلا اگر متقاضی اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد هستید داشتن مدرک کارشناسی خود بتنهایی ملاک صدور پذیرش در دانشگاه های روسیه می باشد.

با توجه به متدهای متفاوتی که در هر مقطع تحصیلی هر دانشگاهی برای صدور پذیرش به متقاضیان دارد توصیه می کنیم قبل از اقدام به اخذ پذیرش در روسیه با تماس به کارشناسان ارشد موسسه رهپویان راه تازه واقع در شیراز نسبت به مشاوره علمی و انتخاب رشته اقدام بفرمایید.


حتما بخوانید:مدارک لازم جهت پذیرش از دانشگاه های روسیه


همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به صورت جامعی شرایط تحصیل در روسیه بدون آزمون ورودی برای شما دانشجویان گرامی آورده شد. پیشنهاد ما به شما این است که جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با تیم تخصصی ما در خصوص تحصیل در روسیه تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید: راهنمای سیستم آموزشی روسیه


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575