تحصیل در مدارس برتر جهان

تحصیل در مدارس برتر جهان

تحصیل در مدارس برتر جهان

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,

در این مقاله درباره تحصیل در مدارس برتر جهان توضیح داده شده است:

والدین بسیاری از بچه ها با سوالات زیادی درباره تحصیل بچه ها در مدارس خارج از کشور مواجه هستند. سوالاتی از قبیل اینکه چرا مدارس خارج از کشور؟ مزایای تحصیل در مدارس بین المللی چیست؟ چگونه می توان با تحصیل در مدارس بین المللی خارج از کشور آینده فرزندمان را تضمین کنیم؟ کدام کشورها در دوران مدرسه سیستم آموزشی بهتر و با کیفیت تری دارند؟ در کدام کشور بچه ها می توانند پس از اتمام تحصیلات مدرسه، آینده روشن تری داشته باشند؟ مخارج مدارس بین المللی در کدام کشورها مناسب تر است؟ کیفیت تحصیل در کدام کشورها بالاتر است؟

تاریخچه تحصیل در مدارس جهان

به لحاظ تاریخی مقوله تحصیل دانش آموزان و دانشجویان ایرانی در خارج از کشور به دوران صفوی بر می گردد که شاه عباس دوم به دلیل علاقه زیادی که به هنر خصوصا نقاشی داشت در سال 1052 هجری شمسی چند تن را برای یادگیری هنر نقاشی به رم ایتالیا فرستاد. از جمله این افراد “محمد زمان بن حاجی یوسف قمی” است که باعث دگرگونی عظیمی در سبک های کلاسیک و سنتی نقاشی ایرانی شد. این تاریخچه نشان می دهد که مقوله تحصیلات خارج از کشور ایرانیان بیش از 300 سال قدمت دارد که در برهه های تاریخی خاصی دچار افت و خیز بوده است.

اهمیت تحصیل در مدارس برتر جهان

همواره و برای هر کشوری تحصیل دانش آموزان و دانشجویان آن کشور در خارج از کشور و یا حتی مقوله تبادل دانشجو و دانش آموز با بقیه کشورها مزیت های بسیاری داشته است. این مطلب هم برای کشورهای مبداء و هم مقصد دارای اهمیت های زیادی بوده است و سودهای بسیاری را به دو طرف رسانده است. جدا از مقاصد اقتصادی که کشورهای پیشرفته در زمینه جذب دانشجویان و دانش آموزان خارجی دارند، شاهد این هستیم که بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان خارجی در این کشورها بعدها در مناسب بالای دانشگاهی، تجاری، هنری و پزشکی قرار گرفته اند. یک نمونه خوب و شناخته شده برای ما ایرانیان می تواند هموطنانی ایرانی در آمریکا باشد که بارها بعنوان نخبه ترین اقلیت خارجی جامعه آمریکایی شناخته شده اند.

بهترین زمان برای تحصیل در مدارس برتر جهان

حال اینکه قضیه تحصیل بچه های زیر 18 سال از چه زمانی باید باشد بسته به فاکتورهای زیادی دارد. هر چقدر بچه ها بتوانند در سن پایین تری در مدارس بین المللی خارج از کشور تحصیلات خود را شروع کنند میتوانند زودتر با کیفیت بالای آموزشی و جامعه کشور مقصد تطبیق پیدا کنند اما از طرف دیگر جدا شدن بچه ها از خانواده هایشان در سن های پایین هم می تواند اثرات عاطفی بر روی آنها داشته باشد. اکثر کارشناسان سن 13 تا 15 سال را بعنوان سن مناسب برای تحصیل در خارج از کشور در مقطع مدرسه در نظر می گیرند که بچه ها تا اندازه مناسبی به لحاظ عاطفی و شخصیتی مستقل شده اند.

تحصیل در مدارس برتر جهان – انتخاب مقصد

مقوله دیگری که می تواند بسیار ذهن والدین را مشغول کند انتخاب درست کشور مقصد می باشد. واضحا کشورهایی مانند سویس، انگلستان، آمریکا، کانادا و استرالیا پر طرفدارترین کشورهای دنیا برای دانش آموزان خارجی بوده است زیرا زبان اصلی اغلب آنها انگلیسی می باشد و سیستم مدارس بین المللی چه شبانه روزی و چه غیر شبانه روزی در برخی از این کشورها قدمتی چند صد ساله دارد. همچنین شرایط تحصیل و کار بعد از دوران مدرسه در این کشورها بسیار مناسب تر است.

با ترویج مدارس بین المللی در بقیه کشورهای جهان در حال حاضر سوئد، اتریش، نیوزلاند و فنلاند نیز به صف مقاصد برای تحصیل از خارج از کشور دانش آموزان ایرانی تبدیل شده اند. هرچند که با ظهور کشورهای توسعه یافته ای که سرعت چشمگیری در پیشرفت علوم و تکنولوژی دارند کشورهای مجارستان، قبرس اروپایی، مالزی، و حتی گرجستان نیز به جمع مقاصد دانش آموزان ایرانی در خارج از کشور اضافه شده اند.
اما سوال اینست که آیا مدرسه بین المللی واقع در مالزی و گرجستان هم همان کیفیت مدارس در انگلستان یا سویس را دارند؟ آیا منطقی است که بچه ها بجای مدارس انگلستان و سویس به مالزی، گرجستان و یا قبرس اروپایی برای تحصیلات مدارس خود بروند؟

تحصیل در مدارس برتر جهان – معرفی سیستم های آموزشی بین المللی

واقعیت اینست که در حال حاضر بسیاری از مدارس بین المللی خارج از کشور از سیستم International Baccalaureate استفاده می کنند که سیلابس یا همان چارت و محتویات دروس آن از طرف سازمانی در ژنو سویس طراحی، پیاده سازی و اجرا می شود. تمامی معلمان، مدیریت و امکانات مدرسه تحت نظارت شدید این سازمان می باشند و آزمون های آن توسط همین سازمان طراحی، اجرا و تصحیح می شود.

این سیستم آموزشی برای بچه های از سن 3 تا 18 سال طراحی شده است و در حال حاضر در نزدیک به 80 کشور جهان مدارس با دوره IB فعالیت دارند. برای مثال آمریکا با داشتن بیش از 1000 مدرسه IB دارای بیشترین از این نوع سیستم آموزشی در جهان می باشد. حال بچه ها می توانند از این نوع سیستم آموزشی فراگیر و شناخته شده در کشورهایی مانند قبرس اروپایی و گرجستان استفاده کنند.
اما برای بسیاری از بچه ها، شرکت در مدارس بین المللی منطبق با سیستم آموزشی انگلستان، استرالیا یا آمریکا الویت بالاتری دارد. همچنین بعضی از والدین متقاضی تحصیل فرزندانشان در سیستم مدارس ایرانی خارج از کشور هستند. بهر حال شما اگر متقاضی هر کدام از این گزینه ها برای تحصیل فرزندتان در خارج از کشور هستید موسسه رهپویان راه تازه میتواند شما را برای نیل به هدفتان یاری کند.

تحصیل در مدارس برتر جهان – خدمات موسسه رهپویان راه تازه

همچنین اگر شما هم میخواهید دوره های زبان خارجی را خارج از ایران در موسسات آموزشی برتر و زیر نظر اساتید زبده بگذرانید، می توانید برای آشنایی با دوره های زبان خارج از کشور به این صفحه مراجعه کنید. در ضمن، موسسه رهپویان راه تازه افتخار دارد به اطلاع برساند که دوره های آماده سازی آزمون آیلتس یا تافل را در شهر شیراز با حضور اساتید مجرب برگزار می نماید. پس اگر متقاضی شرکت در دوره های آماده سازی آیلتس یا تافل هستید میتوانید با موسسه رهپویان راه تازه تماس بگیرید.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575