ادامه تحصیل در کالج های پزشکی روسیه

ادامه تحصیل در کالج های پزشکی روسیه

ادامه تحصیل در کالج های پزشکی روسیه

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,,

در این مقاله که به دست همکاران و مشاورین ارشد ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز گردآوری شده است سعی بر این شده که تا حد ممکن شرایط تحصیل در کالج های پزشکی روسیه برای شما دانشجویان گرامی آورده شود. لذا پس از مطالعه تمامی موارد آورده شده در ذیل در صورتی که باز هم سوالاتی در خصوص تحصیل در کالج های پزشکی روسیه برای شما پیش آمد با تیم تخصصی ما با سال ها تجربه در زمینه اعزام دانشجو به روسیه تماس حاصل نمایید.

ادامه تحصیل در روسیه

اکثر عزیزان هموطن که بدلایل مختلفی اعم از عدم قبولی در کنکور سراسری ایران، عدم قبولی در رشته مدنظر خود در ایران یا بهر دلیلی ترجیح می دهند در خارج از کشور تحصیل کنند، بیشتر بدنبال انتخاب مقصد مناسب هستند. اما انتخاب مقصد مناسب برای تحصیل در خارج از کشور همواره ساده نیست. تحصیل در روسیه برای عزیزان هموطن مزایای بسیاری دارد. به شما اکیدا توصیه می کنیم مقاله مزیت های تحصیل در روسیه را مطالعه بفرمایید. روسیه با مساحت 17 میلیون کیلومتر بزرگترین کشور جهان قلمداد می شود و در زمینه علمی نیز جایگاهی بالایی دارد.

دانشگاه های روسیه در سال های اخیر موفق به کسب رتبه های مناسبی در رتبه بندی ها و رنکینگ های جهانی شده اند. همچنین این کشور از سال 2003 عضو سیستم هماهنگ آموزشی اتحادیه اروپا یا پروسه بولونیا (Bologna Process) شده است. پس بهمین علت مدارک تحصیلی اخذ شده از دانشگاه های روسیه در تمامی رشته ها از جمله رشته های پزشکی و پیراپزشکی مورد تایید تمامی کشورهای اروپایی بعلاوه انگلستان می باشد.

همچنین دانشگاه های روسیه همکاری علمی و پژوهشی بالایی با دانشگاه های جهان دارند و از این حیث دانشجویان محصل در دانشگاه های روسیه فرصت مناسبی دارند تا در طرح های تبادل دانشجو ما بین دانشگاه های همکار با دانشگاه های روسیه شرکت کرده و چند ترم یا سال تحصیلی خود را در این دانشگاه های سپری کنند. همچنین در سال های اخیر پروژه های مشترک تحقیقاتی و پژوهشی زیادی بین دانشگاه های روسیه و اروپایی اجرا شده است. اما قصد داریم تا نگاهی اجمالی تر به مقوله دانشگاه های روسیه از دید اعداد و ارقام بپردازیم:

بررسی اجمالی دانشگاه های روسیه

تعداد دانشگاه ها: 896

تعداد دانشگاه های دولتی در روسیه: 530

تعداد دانشگاه های خصوصی در روسیه: 366

تعداد دانشگاه های با دانشجوی خارجی: 798

تعداد کل دانشجویان: 4.766.500

تعداد دانشجویان خارجی: 221.400

تعداد اساتید دانشگاه: 319.300

تعداد اساتید خارجی: 2.000

تاریخ تاسیس اولین دانشگاه: 1687

از زمان شوروی بدلیل سیاست های کمونیستی که بر کشور روسیه حاکم بوده و دانشگاه ها رایگان بوده است، روسیه یکی از مقاصد پرطرفدار برای متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی بوده است. این مسئله باعث شده تا بسیاری از دانشگاه های روسیه در حال حاضر هم پزشکی و دندانپزشکی را به زبان انگلیسی ارائه دهند. بعلاوه تحصیل پزشکی و دنداپزشکی به زبان روسی هم بسیار در میان دانشجویان خارجی طرفدار دارد. بعضی از دانشگاه های روسیه پزشکی و دندانپزشکی را به راحتی به زبان فرانسوی ارائه می دهند. این بدان معناست که بدلیل اعتبار جهانی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه دانشجویان انگلیسی یا فرانسوی زبان که بدلیل هزینه بالای تحصیل یا ظرفیت پذیرش پایین دانشگاه های کشورهای خود از تحصیل پزشکی و دندانپزشکی محروم شده اند، روسیه را بعنوان مقصد خود برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی انتخاب می نمایند.

شهریه دانشگاه های روسیه بسیار مناسب تر از بقیه کشورها میباشد. همچنین کیفیت دانشگاه های روسیه بسیار مناسب میباشد بهمین سبب در بین دانشجویان خارجی بسیار پرطرفدار است. مورد قبول بودن مدارک اخذ شده پزشکی و دندانپزشکی از دانشگاه های روسیه در جهان علت مقبولیت بسیار بالای آنها میباشد. همچنین مقبولیت دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی روسیه توسط WHO و UNISCO باعث میشود تا فارغ التحصیلان پزشکی و دندانپزشکی از دانشگاه های روسیه هیچ دغدغه ای جهت اعتبار جهانی مدارک خود نداشته باشند.


حتما بخوانید:

هزینه اقامت تحصیلی در روسیه

هزینه تحصیل در دانشگاه های پزشکی روسیه


مزایای ادامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

  پذیرش راحت و بدون دردسر

امکان تحصیل به زبان های انگلیسی، روسی یا فرانسوی

  کیفیت بالای آموزش و استانداردهای بالای آموزشی

هزینه های تحصیل مناسب بعلاوه هزینه های مقرون بصرفه زندگی

 اعتبار جهانی دانشگاه های روسیه

  امکانات بالای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه های روسیه

اخذ راحت ویزای تحصیلی روسیه 

 امکان کار همزمان با تحصیل

لذا اگر شما هم قصد تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی در روسیه دارید می توانید از شرایط تحصیل در روسیه، هزینه تحصیل مقرون به صرفه و تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت با برقراری ارتباط با موسسه رهپویان راه تازه واقع در شیراز نیز مطلع شوید.

 هزینه های تحصیل در کشور روسیه

همانطور که در مطلب فوق گفته شد؛ هزینه های تحصیل در کشور روسیه نسبت به دیگر کشورها بسیار ارزان تر و مقرون به صرفه تر می باشد و به همین دلیل این فرایند برای افرادی که قصد تحصیل در روسیه را دارند با سهولت بیشتری همراه بوده است.

جزئیات مربوط به هزینه های تحصیل در کشور روسیه به صورت ذیل می باشد:
پادفک روسی: معادل با 2500 تا 4500 دلار
پادفک انگلیسی: معادل با 3500 تا 5000 دلار
هزینه تحصیل سالانه به زبان روسی 4500 تا 7500 دلار
هزینه تحصیل سالانه به زبان انگلیسی 6000 تا 8500 دلار


مطالب مرتبط:ادامه تحصیل در دوره پادفک روسیه


نکته مهم: هزینه های دوره پادفک و یا تحصیل ذکر شده در فوق به صورت میانگین آورده شده است چرا که این هزینه ها از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت می باشد.

علاوه بر هزینه های تحصیلی ذکر شده در بالا؛ دیگر هزینه های جاری دانشجویان مربوط به هزینه های زندگی از جمله (خورد و خوراک؛ پوشاک؛ رفت و آمد و…) می باشد که برای یک فرد مجرد و به صورت ماهیانه چیزی در حدود 400 تا 500 دلار تخمین زده شده است.

در پایان شما میتوانید با مراجعه به موسسه ی حقوقی رهپویان راه تازه و با بهره گیری از خدمات مشاوره ای این موسسه ی حقوقی و استفاده از امکانات این موسسه و همچنین با یاری مشاورین ارشد در زمینه ی مهاجرت به روسیه نسبت به اخذ ویزای تحصیلی روسیه نایل گردید. شایان ذکر است این موسسه خدمات اعزام دانشجو به روسیه و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه را به صورت کاملاً تضمینی به سرانجام می رساند.


در ادامه بخوانید:شرایط اخذ اقامت و تابعیت در روسیه


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575