شرایط ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی مجارستان

شرایط ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی مجارستان

شرایط ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی مجارستان

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,,

همانطور که مطلع هستید سالانه افراد بسیاری برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور مجارستان درخواست می دهند این در حالیست که اغلب دانشگاه های مجارستان مورد تایید وزارت بهداشت می باشند. دلیل انتخاب مجارستان به عنوان مقصد تحصیلی این است که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان نسبت به سایر کشورها نظیر: انگلیس؛ کانادا و آمریکا ارزان تر است. در این مقاله درباره شرایط ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی مجارستان توضیح داده شده است.

حال اگر متقاضی ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی مجارستان هستید و خواهان کسب اطلاعات بیشتری در خصوص رشته دندانپزشکی و پزشکی مجارستان؛ کار دانشجویی در مجارستان و یا به طور کلی مهاجرت به مجارستان هستید با وکلای برگزیده ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز در زمینه اعزام به مجارستان همراه شوید.

به طور کلی تحصیل در مجارستان به زبان های آلمانی؛ انگلیسی و مجاری امکان پذیر است.  این در حالیست که اغلب دانشجویان متقاضی تحصیل دندانپزشکی در مجارستان قصد ادامه تحصیل به زبان انگلیسی در مجارستان را دارند. دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی مجارستان یکی از معتبرترین دانشگاه ها در جهان هستند که قدمت آنان به 1100 سال پیش باز می گردد. کشور مجارستان دانشجویان ایرانی بسیاری را برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به خود جذب کرده است که از دلایل اصلی آن امکان تحصیل به زبان انگلیسی می باشد.


حتما بخوانید: ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر مجارستان


شرایط تحصیل دندانپزشکی مجارستان

کسانی که قصد ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی مجارستان را دارند قبل از ورود به دانشگاه بایستی در دوره هایی تحت عنوان دوره های پری مدیکال در یکی از کالج های پزشکی مجارستان شرکت نمایند و بعد از اتمام دوره و با توجه به نمره بدست آمده برای تحصیل دندانپزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی اقدام نمایند.

تحصیل در رشته دندانپزشکی مجارستان 5 سال به طول می انجامد که پس از گذراندن این دوره دانشجو می تواند خود را برای شرکت در دوره های تخصص آماده نماید. تحصیل در دانشگاه های مجارستان به صورت 2 ترمه است که ماه های ورود آن سپتامبر و ژانویه می باشد. برای تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی مجارستان در اختیار داشتن مدرک تحصیلی تا انتهای سال دوازدهم اجبار است.

زبان تحصیل در مجارستان

دانشجویانی که برای تحصیل دندانپزشکی در مجارستان اقدام کرده اند می توانند به مدت 10 ساعت در هفته کار پاره وقت دانشجویی را اختیار کنند. برای آموزش زبان انگلیسی یک یا دو ترم دوره آموزش زبان وجود دارد و دانشجویان متقاضی تحصیل در مجارستان که مدرک زبان انگلیسی ندارند و یا سطح زبان انگلیسی ضعیفی دارند توصیه می گردد حتما زبان انگلیسی را در ایران بگذرانند و سطح زبان انگلیسی خود را به حد متوسط برسانند و دانشجویانی که در حد متوسط به بالا هستند می توانند به کورس پیش دانشگاهی دانشگاه ها و کالج های مجارستان ورود کنند.

در صورتیکه دانشجو برای دوره عادی و یا فشرده عزیمت نماید ولی پس از ورود و شرکت در امتحان تعیین سطح کالج مشخص گردد که سطح زبانش ضعیف است، اجازه ورود به دوره عادی و یا فشرده را پیدا نمی کند و باید به اجبار به دوره زبان برای یک ترم ورود نماید و پس از آمادگی می تواند به دوره بعدی ورود نماید. پس از مشخص شدن میزان سطح زبان انگلیسی دانشجو؛ به متقاضی تحصیل در مجارستان توصیه می شود که کالج مناسب جهت تحصیل را انتخاب نماید.


مطالب مرتبط:

کار در حین ادامه تحصیل در مجارستان

مدارک لازم جهت پذیرش از دانشگاه های مجارستان


هزینه های تحصیل در مجارستان

بسیاری از شما دانشجویان گرامی دغدغه های بسیاری جهت هزینه های تحصیل در کشور مجارستان در سر دارید؛ ما در این مقاله قصد بر این داریم که جزئیات هزینه های تحصیل در مجارستان را برای شما به تصویر بکشیم که این هزینه ها عبارت است از:

هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان: 16.000 تا 18.000دلار در هر سال

هزینه تحصیل دندانپزشکی در مجارستان: 17.000 تا 20.000 دلار در هر سال

هزینه تحصیل داروسازی در مجارستان: ۹۵۰۰ تا ۱۲۰۰۰ دلار در هرسال

هزینه تحصیل دامپزشکی در مجارستان:۱۵۰۰۰ یورو در هر سال

کلیه رشته های مهندسی در مجارستان: 4.000 تا 6.000 یورو در هر ترم

رشته های علوم انسانی؛ مدیریت و هنر در مجارستان: ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو در هر ترم

 

کشور مجارستان به دلیل در اختیار داشتن دانشگاه های معتبر؛ هزینه های زندگی مقرون به صرفه؛ وجود دانشگاه های مورد تایید؛ امکان تحصیل به زبان انگلیسی و… بهترین مکان برای ادامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی خواهد بود. در کل هدف از تحریر این مقاله آشنایی شما دانشجویان گرامی با شرایط تحصیل در مجارستان بود لذا در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت تحصیلی به مجارستان و دیگر زمینه های مهاجرتی می توانید با موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز همراه باشید.


در ادامه بخوانید:شرایط تحصیل در رشته پرستاری مجارستان


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575