شرایط ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی چین

شرایط ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی چین

شرایط ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی چین

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,,

در این مقاله که با تلاش همکاران ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز گردآوری شده است سعی بر این شده که به توضیح کامل در خصوص شرایط ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی چین و یا شرایط مهاجرت و تحصیل دانشجویان به طور کامل نیز اشاره شود. در صورتی که پس از مطالعه تمامی موارد ذکر شده در ذیل با سوالاتی نظیر: چگونگی ادامه تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی؛ طول دوره پزشکی؛ هزینه تحصیل در خارج از کشور؛ شرایط ورود؛ اعزام و تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی و سایر موارد دیگر مواجه شدید با تیم تخصصی ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایید. در این مقاله درباره شرایط ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی چین توضیح داده شده است.

در حال حاضر ورود به رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پیراپزشکی بسیار در بین دانشجویان مورد توجه قرار گرفته است. وجود فرصت های شغلی بهتر و متوسط درآمد بالاتر از جمله علل گرایش روزافزون به تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی شده است. اما عدم توفیق در قبولی این رشته ها و خصوصا آزمون ورودی در دانشگاه های داخلی باعث رویکرد متقاضیان به تحصیل در خارج از کشور شده است. چه بسا به علت کیفیت بالاتر آموزش یا مواردی دیگر بسیاری گزینه تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پیراپزشکی خارج از کشور را ترجیح می دهند. اما برای تحصیل رشته های فوق در کشور چین چه مواردی را باید مدنظر داشت:

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت

یاید توجه داشته باشید وزارت بهداشت ایران هر سال لیست دانشگاه های مورد تایید خود برای تحصیل در خارج از کشور را اعلام می کند و دانشجویان متقاضی تحصیل در خارج از کشور بهتر است براساس همین لیست اقدام به مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور کنند زیرا در صورت تحصیل در دانشگاه های غیر تایید وزارت بهداشت ایران به سختی می توانند مدارک اخذ شده خود را مورد تایید وزارت بهداشت قرار دهند و مجوز فعالیت حرفه ای در داخل کشور را اخذ کنند. این لیست سالیانه در سامانه edd.behdasht.gov.ir منتشر می شود و در دسترس همه دانشجویان می باشد.


حتما بخوانید:ادامه تحصیل در دانشگاه های مورد تایید چین


هزینه تحصیل و زندگی در چین

همانطور که می دانید دانشگاه های چین از جایگاه و اعتبار علمی بالایی برخوردارند؛ البته وجود هزینه های تحصیل و زندگی متناسب موجب شده است که سالانه دانشجویان بسیاری برای تحصیل در این دانشگاه ها درخواست دهند. هزینه های تحصیل در چین تا حد بسیاری به نوع رشته؛ مقطع و دانشگاهی که شما قصد تحصیل در آن را دارید بستگی دارد. این در حالیست که متقاضیان تحصیل به زبان چینی از پرداخت شهریه معاف می شوند. برای مثال شهریه در نظر گرفته شده برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی چین و به صورت سالیانه از 6000 تا 7000 دلار متغیر می باشد. البته افرادی که قصد تحصیل در چین به زبان انگلیسی را دارند می توانند برای دریافت بورسیه تحصیلی چین درخواست دهند.

سوال مهم اینست که بورسیه تحصیلی در چین اساسا چه مواردی را پوشش میدهد؟

  1. شهریه دانشگاه رایگان می شود
  2. خوابگاه دانشگاه رایگان می شود
  3. بیمه دانشگاه رایگان می شود

شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه های دندانپزشکی چین

به طور کلی طول دوره پزشکی در چین 6 ساله می باشد این در حالیست که تحصیل در گرایش هایی نظیر: دندانپزشکی و داروسازی 5 سال به طول می انجامد. در واقع پس از گذراندن دوره 4 ساله آموزشی؛ دوره 2 ساله کارآموزی برگزار می گردد. دانشگاه های دندانپزشکی چین برای صدور پذیرش رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پیراپزشکی بدلیل حساسیت این رشته ها، ظرفیت محدود و همچنین حفظ کیفیت آموزشی فاکتورهایی را در نظر میگیرد.

داشتن شرط معدل برای تحصیل در دانشگاه های چین، بررسی نمرات اخذ شده داوطلبان در دروس مرتبط در دبیرستان، داشتن دانایی زبان انگلیسی در برخی از دانشگاه ها و یا ترکیبی از موارد یاد شده از جمله فاکتورهایی است که دانشگاه های چین برای صدور پذیرش تحصیلی در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پیراپزشکی در نظر میگیرند.


مطالب مرتبط:شرایط ادامه تحصیل در رشته داروسازی چین


امکان انتقال از چین به دانشگاه های داخلی

اگر متقاضی تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پیراپزشکی دانشگاه های چین در دبیرستان و پیش دانشگاهی معدل بالای 17 داشته باشد بعد از گذراندن دو سال تحصیلی در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران با معدل بالای 15 می تواند درخواست انتقال به پردیس های بین الملل دانشگاه های سراسری یا ظرفیت مازاد را داشته باشد.

در نظر داشته باشید که در صورت داشتن سوالات گسترده تر در خصوص شرایط ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی چین؛ مشاورین و وکلای موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز آماده ارائه مشاوره مهاجرتی و اعزام دانشجو به کشور چین به شما دانشجویان گرامی می باشند.


در ادامه بخوانید:

شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در چین

شرایط تحصیل به زبان چینی در چین


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575