شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی روسیه

شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی روسیه

شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی روسیه

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,,

مهاجرت به روسیه برای کسانی که به دنبال پیشرفت های تحصیلی و تحصیل در دانشگاه های معتبر می باشند گزینه بسیار مناسبی خواهد بود و این امر موجب شده که نگرانی کسانی که قصد تحصیل در رشته فیزیوتراپی و پرستاری روسیه را دارند به حداقل برسد.

ادامه تحصیل در روسیه

کشور روسیه از جمله کشورهایی می باشد که بهترین کیفیت آموزشی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. این در حالیست که کشور روسیه دوره های تخصصی رشته فیزیوتراپی را برگزار می نماید. دانشگاه های روسیه در سال های اخیر موفق به کسب رتبه های مناسبی در رتبه بندی ها و رنکینگ های جهانی داشته اند. همچنین این کشور از سال 2003 عضو سیستم هماهنگ آموزشی اتحادیه اروپا یا پروسه بولونیا (Bologna Process) شده است.

پس بهمین علت مدارک تحصیلی اخذ شده از دانشگاه های روسیه در تمامی رشته ها از جمله رشته های پزشکی و پیراپزشکی مورد تایید تمامی کشورهای اروپایی بعلاوه انگلستان می باشد. همچنین دانشگاه های روسیه همکاری علمی و پژوهشی بالایی با دانشگاه های جهان دارند و از این حیث دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه های روسیه فرصت مناسبی دارند تا در طرح های تبادل دانشجو ما بین دانشگاه های همکار با دانشگاه های روسیه شرکت کرده و چند ترم یا سال تحصیلی خود را در این دانشگاه های سپری کنند. همچنین در سال های اخیر پروژه های مشترک تحقیقاتی و پژوهشی زیادی بین دانشگاه های روسیه و اروپایی اجرا شده است.

تحصیل فیروتراپی در روسیه

برخلاف تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، تحصیل فیزوتراپی و توانبخشی در اکثر نقاط جهان بصورت دکترای پیوسته نمی باشد. لذا بایستی دوره های ناپیوسته کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا (PhD) را پشت سر بگذارید. اما در بسیاری از کشورها با داشتن کارشناسی فیزوتراپی امکان کار با درآمدی مناسب در اکثر کشورهای دنیا فراهم است.

شرایط تحصیل فیزیوتراپی در روسیه

اگر شما هم متقاضی تحصیل در رشته فیزوتراپی روسیه هستید باید بدانید که زبان تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه های روسیه روسی می باشد و شما ملزم به شرکت در دوره کالج پادفک روسی قبل از ورود به دانشگاه خواهید بود. دوره پادفک رشته های علوم پزشکی و پیراپزشکی یک دوره اجباری برای دانشجویانی است که متقاضی تحصیل به زبان روسی دوره های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی؛ پرستاری و فیزیوتراپی در روسیه هستند.

دوره پادفک روسیه

این دوره ها در مدت 10 ماه تکمیل می شود. ورودی این دوره ها بیشتر از اوایل شهریور شروع می شود و تا خرداد سال بعد ادامه می یابد. بعضی از دانشگاه ها به متقاضیان تحصیلی که درخواست شروع این دوره ها از بهمن ماه را دارند فقط امکان تحصیل سه ترمه این دوره های را فراهم می آورند. پس توصیه می کنیم حتی المقدور از شهریور ماه دوره پادفک خود را شروع کنید. عموما در چند ماه اول دانشجویان زبان روسی را می آموزند و در ماه های بعد دروس زیست، شیمی و ریاضی را به زبان روسی می آموزند تا برای آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر خود آماده شوند.

زمان ثبت نام در دوره پادفک روسیه

زمان ثبت نام دوره پادفک بستگی به دانشگاه مورد تقاضای دانشجویان دارد اما عموما زمان ثبت نام از نیمه های فروردین (April) شروع شده و تا اوایل مرداد (July) ادامه دارد. هرچند که باید بخاطر داشته باشید بسیار مشاهده شده است که با توجه به استقبال بالا و همچنین ظرفیت محدود این دوره ها، ظرفیت این دوره ها سریعتر از زمانی که دانشگاه تعیین کرده تکمیل می شود. لذا، به شما متقاضیان توصیه می شود زمان اقدام خود را قبل از نیمه فروردین (April) شروع کنید تا دچار مشکل نشوید.


حتما بخوانید:شرایط تحصیل به زبان روسی در روسیه


مدارک لازم برای تحصیل فیزوتراپی در روسیه عبارت است از:

– ارائه گذرنامه ای معتبر که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.

– ارائه 6 قطعه عکس

– رسید پرداخت هزینه پذیرش به دانشگاه

– ارائه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه کپی آنان

شهریه تحصیل در رشته فیزوتراپی روسیه

بسیاری از دانشجویان و یا به طور کلی کسانی که قصد ادامه تحصیل در روسیه را دارند نگرانی های بخصوصی در رابطه با هزینه تحصیل در روسیه دارند. باید بدانید شهریه تحصیل در رشته فیزوتراپی و برای کسانی که در اتحادیه اروپا قرار دارند معادل با 1980 یورو و برای افرادی که در خارج از منطقه اتحادیه اروپا قرار دارند معادل با 3020 یورو و به صورت سالانه می باشد. پیشنهاد می شود که جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه های تحصیل و زندگی در روسیه با مشاورین ارشد و خبره ما که تبحر بسیاری در زمینه مهاجرت تحصیلی به روسیه دارند تماس حاصل نمایید.


مطالب مرتبط:هزینه زندگی دانشجویان در روسیه


همانطور که مشاهده کردید در این مقاله شرایط تحصیل در رشته فیزوتراپی برای شما دانشجویان گرامی به همراه جزئیات شرح داده شد لذا در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل در روسیه با مشاورین حقوقی ما در موسسه رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید:شرایط تحصیل در رشته پرستاری روسیه


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575