ادامه تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان

ادامه تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان

ادامه تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

معرفی کشور مجارستان

در این مقاله درباره ادامه تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان توضیح داده شده است. کشور مجارستان به عنوان یک کشور کوچک شناخته می شود؛ کشوری قدیمی که در وسط قاره اروپا نیز واقع شده است. همه مجاری ها به یک زبان صحبت می کنند و یک فرهنگ مشترک دارند و بر خلاف دیگر افراد کشورهای موجود در این منطقه؛ این تمایز به عنوان یک منبع غرور برای بیش از 1100 سال در این کشور در نظر گرفته شده است. به همین دلیل است که این کشور همیشه به هویت خود می بالد.

این کشور سالیانه گردشگران بسیاری را به دلیل وجود جاذبه های حیرت انگیز در شهر بوداپست و یا دیگر شهرها به خود جذب می نماید. بسیاری از افرادی که قصد تحصیل؛ زندگی؛ کار؛ سرمایه گذاری؛ خرید ملک و… در اروپای شرقی را دارند این کشور را به عنوان یک انتخاب صحیح و آینده دار انتخاب می نمایند. ناگفته نماند که در حال حاضر کشور مجارستان به عنوان یک مرکز آموزشی عالی متعهد و پیشرفته در سراسر جهان شناخته می شود.

ادامه تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان به معنی تحصیل در اروپاست. مجارستان بیش از یک دهه است که به اتحادیه اروپا پیوسته و همینطور یکی از کشور های عضو شینگن نیز هست. در مقوله ی آموزش عالی، دستاورد مهم و با ارزش اروپائیان این بود که بتوانند سیستم آموزشی هماهنگ و منسجمی را در سرتاسر اروپا تضمین کنند. در نتیجه این ابتکار و مجموعه نشست هایی تحت عنوانBologna Process، تصمیم به ایجاد منطقه تحصیلات عالی گرفته شدکه مجارستان هم یکی از اعضای آن است.

کسانی که تصمیم به ادامه تحصیل در مجارستان را دارند می توانند از این سطح از کیفیت آموزش بهره مند شوند و جزئی از شبکه جهانی اروپائی شوند. در کشور مجارستان نظام تحصیلی به گونه ای طراحی شده است که افرادی که خواهان ادامه تحصیل در کشور مجارستان می باشند باید هزینه تحصیل بپردازند. حال این هزینه تحصیل بسته به نوع دانشگاه انتخابی و رشته انتخابی متفاوت خواهد بود.


مطالب مرتبط:

شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه سگد مجارستان

شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه پچ مجارستان


دوره زبان انگلیسی در مجارستان

برای آموزش زبان انگلیسی یک یا دو ترم دوره آموزش زبان وجود دارد و دانشجویان متقاضی تحصیل در مجارستان که مدرک زبان انگلیسی ندارند و یا سطح زبان انگلیسی ضعیفی دارند توصیه می گردد حتما زبان انگلیسی را در ایران بگذرانند و سطح زبان انگلیسی خود را به حد متوسط برسانند و دانشجویانی که در حد متوسط به بالا هستند می توانند به کورس پیش دانشگاهی دانشگاه ها و کالج های مجارستان ورود کنند.

در صورتیکه دانشجو برای دوره عادی و یا فشرده عزیمت نماید ولی پس از ورود و شرکت در امتحان تعیین سطح کالج مشخص گردد که سطح زبانش ضعیف است، اجازه ورود به دوره عادی و یا فشرده را پیدا نمی کند و باید به اجبار به دوره زبان برای یک ترم ورود نماید و پس از آمادگی می تواند به دوره بعدی ورود نماید. پس از مشخص شدن میزان سطح زبان انگلیسی دانشجو؛ به متقاضی تحصیل در مجارستان توصیه می شود که کالج مناسب جهت تحصیل را انتخاب نماید. زبان تدریس در دانشگاههای مجارستان: انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و مجاری می باشد.

 دوره پیش دانشگاهی در مجارستان

دوره یکساله آماده سازی قبل از ورود به دانشگاه را دوره پیش دانشگاهی در مجارستان نام گذاری کرده اند. دانشجویانی در حد متوسط به بالا (Upper Intermediate) هستند می توانند به کورس پیش دانشگاهی ورود کنند. دوره زبان انگلیسی در دو کالج اینترنشنال و کالج اوسینا برگزار می شود و شهریه آن با شهریه دوره پیش دانشگاهی برابر می باشد. دوره های زبان انگلیسی در کشور مجارستان دوره بسیار حساسی برای دانشجویان متقاضی تحصیل در کشور مجارستان می باشد و این دوره می تواند در تمامی طور دوره تحصیل در کشور مجارستان برای دانشجویان دخیل باشد.

به همین دلیل موسسه حقوقی رهپویان راه تازه بهترین کالج ها را برای متقاضیان تحصیل در کشور مجارستان انتخاب می کند که هم سطح بالایی از کلاس ها داشته باشند و هم محیط مناسبی را برای دانشجویان متقاضی تحصیل  در کشور مجارستان فراهم نمایند. 

سیستم تحصیلی در دانشگاه ها و کالج های مجارستان: سیستمبه صورت ترمیک و دارای دو ترم در سال می باشد.

شروع ترم تحصیلی دانشگاههای مجارستان: دوشنبه هفته اول سپتامبر و دوشنبه هفته اول ژانویه می باشد.

شروع ترم زبان انگلیسی در مجارستان: دوشنبه هفته اول اکتبر و دوشنبه هفته اول ژانویه در مجارستان می باشد.

امتحان تعیین سطح در ایران : موسسه حقوقی رهپویان راه تازه در ایران امتحان تعیین سطحی به نام کمبریج تست برگزار می کند که بر این اساس متقاضی تعیین سطح شده و نیاز او به آموزش زبان انگلیسی و نقطه ضعف ها و قوت ها وی مشخص می گردد و می تواند تا قبل از اعزام خود را به سطح قابل قبول برساند.

زبان انگلیسی مخصوص سفارت: موسسه رهپویان راه تازه در این زمینه نیز متقاضیان را همراهی نموده و پس از تعیین سطح ایشان را برای فراگیری بیشتر زبان انگلیسی تشویق می نماید و همینطور برای مصاحبه زبان سفارت به آمادگی لازم  میرساند.

نکته مهم 1: مصاحبه سفارت به زبان انگلیسی می باشد و معمولا ۳ تا ۴ سوال مطرح می شود و متقاضی باید توانایی خود را در زبان انگلیسی به اثبات برساند و در درک مطلب و مکالمه زبان انگلیسی موفق ظاهر شود.

نکته مهم 2: توانمندی در زبان انگلیسی با توجه به اینکه متقاضی باید در یک محیط انگلیسی زندگی و تحصیل نماید بسیار ضروری است.


حتما بخوانید:شرایط تحصیل در کالج های پری مدیکال مجارستان


مخارج زندگی در مجارستان

در مقایسه با دیگر کشورهای اروپای غربی، مجارستان محل تحصیل بسیار با ارزشی برای هزینه های تحصیل و زندگی است. هزینه های تحصیل در مجارستان بسته به مدرسه و برنامه متفاوت است. اغلب تحصیلات پزشکی و دندانپزشکی در  مجارستان جز گزینه های گران تر هستند و تا ۲۰،۰۰۰ یورو هزینه میبرند و در بعضی موارد به قیمت ۴۵۰۰ یورو برای سایر برنامه ها خواهد بود.

جزئیات مربوط به هزینه های زندگی در مجارستان

علاوه بر هزینه تحصیل در مجارستان، شما همچنین باید مبلغ درخواست، هزینه شرکت در آزمون ورودی مجارستان و هزینه ثبت نام را بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ یورو پرداخت کنید. هزینه های زندگی در مجارستان نسبتا کم است. به طور طبیعی هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مجارستان مانند بوداپست با قیمت اجاره ای که از ۳۰۰ یورو در هر ماه شروع می شود، کمی بالاتر است. شما باید بتوانید تقریبا ۷۵۰ یورو را در هر ماه دریافت کنید تا بتوانید هزینه های اجاره، حمل و نقل عمومی، بیمه درمانی، آموزش و را بدهید.

در صورتی که پس از مطالعه مقاله ذکر شده در فوق سوالاتی در ذهن شما در خصوص تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان؛ شرایط ادامه تحصیل در مجارستان؛ هزینه های اقامت تحصیلی در مجارستان و… تداعی شد با کارشناسان با تجربه ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز که دارای چندین سال سابقه در زمینه امور مهاجرتی به مجارستان می باشند مشورت نمایید تا شما را در جهت رسیدن به اهدافتان یاری نمایند.


در ادامه بخوانید هزینه ادامه تحصیل در دانشگاه های پزشکی مجارستان


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575