تحصیل پرستاری فرانسه

تحصیل پرستاری فرانسه

تحصیل پرستاری فرانسه

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,,

آیا شما هم قصد تحصیل پرستاری در فرانسه را دارید؟ آیا شما هم به پرستار شدن فکر می کنید؟ آیا می خواهید از شرایط تحصیل پرستاری در فرانسه مطلع شوید؟ اگر پاسخ شما مثبت است به معنای این است که شما می خواهید احساس رضایت مندی نسبت به مراقبت از بیماران داشته باشید. این امر خبر خوبی است چرا که حرفه پرستاری همیشه پرکاربردترین حرفه ها بوده است. سالانه افراد بسیاری برای تحصیل پرستاری در فرانسه درخواست می دهند که یکی از دلایل اصلی آن امکان تحصیل رایگان در فرانسه است. لذا پیشنهاد ما به شما این است که تا انتهای مقاله شرایط تحصیل پرستاری در فرانسه با ما همراه شوید.

تحصیل در فرانسه

در زمینه استانداردهای بین‌المللی، فرانسه را می‌توان از کشورهای پیشرو دانست. استانداردهای بالای زندگی، تحصیلات، سلامت، امید به زندگی، آزادی و شاخص بالای توسعه انسانی، فرانسه را از جمله کشورهای ایده‌آل برای زندگی معرفی می‌کند. یکی دیگر از واقعیت های مهم در مورد فرانسه این است که این کشور در لیست بهترین مکان های جهان برای تحصیل در دانشگاه است.

فرانسه دارای بهترین دانشگاههای دنیا می باشد و از تمام دنیا دانشجو می پذیرد. افراد در تمام سنین می توانند به هر کدام از کالج ها و دانشگاه های این کشور برای تحصیل رایگان مراجعه کنند. فرانسه هر ساله بیش از 23% از بودجه ملی را به آموزش اختصاص می دهد و به دقت کیفیت آموزشهای ارائه شده و مدارک اعطا شده را زیر نظر دارد. عالی بودن مدارک فرانسوی بر روی شبکه به هم پیوسته موسسات آموزش عالی و مراکز پژوهشی با اعتبار و شهرت جهانی تکیه دارد.

کشور فرانسه در حال حاضر تعدادی از اصلاحات را در سیستم های بهداشت و درمان اجرا کرده است. در سال 2009 اصلاحات جامعی در خصوص آموزش پرستاران در مقطع کارشناسی صورت گرفت که آموزش های پرستاری را به محیط آموزش عالی نزدیک تر کرده است. برنامه های پرستاری در فرانسه در آینده احتمال دارد که از فنی و حرفه ای بودن به سمت یک برنامه آموزشی عالی و آکادمیک تبدیل شود.

رویکرد آموزشی، روش ها و محتوای آموزش پرستاری در فرانسه در حال تغییر و سازماندهی عمیق است. نوآوری اصلی که اصلاحات را معرفی می کند، یک رویکرد مبتنی بر شایستگی است. این را هم مد نظر داشته باشید که فرانسه به گروهی از کشورهایی نیاز دارد که برای ورود به حرفه پرستاری درجه اول باشند.

شرایط ادامه تحصیل پرستاری در فرانسه

کارشناسی پرستاری در فرانسه 4 سال به طول می انجامد این در حالیست که کارشناسی ارشد و دکترا به ترتیب 2 و 3 سال زمان می برد. کسانی که قصد ادامه تحصیل پرستاری در فرانسه را دارند بایستی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی متوسطه را در اختیار داشته باشند. كليه متقاضيان ورود به مراكز آموزش عالي فرانسه ملزم به گذراندن دوره کالج زبان فرانسه به مدت يکسال و حضور درآزمون مهارتهاي زبان فرانسه و ثبوت مهارتهاي تحصيلي خود جهت ادامه تحصيلات به زبان فرانسه ميباشند.


حتما بخوانید: شرایط تحصیل در کالج های زبان فرانسه


دانشجویان بعد از ورود به دانشگاه و کسب تجارب لازم و در صورتی که در آزمون  RNقبول شوند می توانند وارد بازار کار شوند و به صورت عملی فعالیت نمایند. کسانی که مدرک کارشناسی ارشد پرستاری را در اختیار دارند می توانند در بخش هایی نظیر: پرستاری اتاق عمل؛ بخش پرستاری کودکان (مامایی و نوزادان)؛ پرستاران بیهوشی؛ مدیریت پرستاری و پرستار بهداشت وارد شوند و بعد از اتمام تحصیل مشغول به کار شوند. درآمد پرستاران در فرانسه در شهرهای مختلف متفاوت است که می تواند از سالی 1000 یورو متغیر باشد که ساعات کاری آنان به صورت قانونی حدود 36 ساعت در هفته می باشد.

سیستم آموزش پرستاری در فرانسه مطابق با استانداردهای آموزشی در آمریکا است و برای ورود به بازار کار پرستاری شما به صدور پروانه پرستاری نیاز دارید. همانطور که می دانید ادامه تحصیل به زبان فرانسوی در دانشگاه های فرانسه رایگان است و ظرفیت در نظر گرفته شده برای رشته پرستاری بسیار محدود است از این رو تحصیل پرستاری در فرانسه به صورت رقابتی خواهد بود.


مطالب مرتبط:شرایط اخذ ویزای کار در فرانسه


اسامی برخی از دانشگاه های پرستاری معروف در فرانسه

Ecole Normale

Superieure (ENS Paris)

Sciences po Paris

University paris

University pierre et Marie Curie (UPMC)

حال اگر متقاضی تحصیل در رشته های پرستاری در دانشگاه های فرانسه هستید و قصد دارید به صورت جامع تری از هزینه تحصیل پرستاری در فرانسه؛ شرایط تحصیل پرستاری در فرانسه و… مطلع شوید با مشاورین برتر ما در موسسه حقوقی-مهاجرتی رهپویان راه تازه واقع در شیراز که تبحر بسیاری در خصوص چگونگی مهاجرت به فرانسه دارند تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید:شرایط ادامه تحصیل در رشته داروسازی فرانسه


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575