تحصیل پزشکی در دانشگاه های خارج از کشور

تحصیل پزشکی در دانشگاه های خارج از کشور

تحصیل پزشکی در دانشگاه های خارج از کشور

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

طی تماس های مجدد با کارشناسان ارشد در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز ما متوجه شدیم که شما دانشجویان گرامی سوالات متعددی در خصوص تحصیل پزشکی در خارج از کشور دارید لذا در صورتی که سوالات بیشتری در خصوص تحصیل پزشکی در کشورهای خارجی دارید مابقی این مقاله را مطالعه نمایید.

باید بدانید که ادامه تحصیل در رشته پزشکی یکی از محبوب ترین رشته ها در میان دانشجویان مشتاق به ادامه تحصیل در خارج از کشور می باشد. بسیاری از افراد بدلیل داشتن شانس بسیار کم برای قبول در رشته های پزشکی ایران به فکر تحصیل پزشکی در کشورهای دیگر می افتند و ادامه تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه های خارجی را انتخاب می نمایند.


مطالب مرتبط:مقایسه شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشورهای گوناگون


تحصیل پزشکی در خارج از کشور

برخی از کشورها نظیر: کانادا؛ انگلیس؛ آمریکا و استرالیا از جمله کشورهای پیشتاز در زمینه علم پزشکی می باشند البته این در حالیست که این کشورها برترین دانشگاه های جهان را در خود جای داده اند و همین امر موجب شده است که آرزوی بسیاری از دانشجویان پزشکی خارج از کشور باشد. البته شهریه در نظر گرفته شده در دانشگاه های این کشورها نسبت به دیگر کشورها بسیار بالا می باشد چرا که امروزه با توجه به وضعیت اقتصادی بسیاری از دانشجویان گزینه تحصیل رایگان پزشکی در خارج از کشور را مد نظر قرار می دهند.

تحصیل پزشکی در خارج از کشور – شرایط تحصیل

از جمله نکات مهمی که برای تحصیل پزشکی در کشورهای خارجی بایستی مد نظر داشت شرایط سنی؛ اطلاع پیدا کردن از تاریخ دقیق اقدام کردن؛ شرایط معدل در دانشگاه های مختلف؛ در نظر داشتن میزان دانایی زبان و همچنین هزینه های تحصیل می باشد چرا که تجربه نشان داده است دانشجویان زیر سن 21 سال از شانس بیشتری برای تحصیل در بهترین کشورها برای تحصیل پزشکی برخوردارند.

ممکن است بسیاری از شماها مسئله تحصیل در معتبرترین دانشگاه های جهان را در نظر داشته باشید که قطعا برای ورود به این دانشگاه ها شما بایستی آگاهی کامل نسبت به شرکت در آزمون های ورودی؛ دانایی زبان؛ شرکت در دوره های کالج (در صورت نیاز) و شرط معدل بدست آورید.

تحصیل پزشکی در خارج از کشور – انتخاب مقصد

در صورتی که شما قصد ادامه تحصیل در رشته هایی نظیر پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی را دارید و می خواهید تحصیل در خارج از کشور با شهریه مناسب را پیدا کنید می توانید کشورهایی نظیر روسیه، بلاروس، ایتالیا، مالزی، چک، لهستان، مجارستان، اتریش، آلمان و … را انتخاب کنید چرا که این کشورها هم از سطح آموزشی بسیار بالایی برخوردارند و هم اینکه سخت گیری کمتری نسبت به کشورهایی همچون انگلستان یا کانادا برای ورود به رشته های پزشکی و دندانپزشکی دارند.

البته این در حالیست که مدارک دانشگاهی این کشورها از نظر اعتبار در سطح بین المللی قرار دارند و از اعتبار بالایی نیز برخوردار هستند. در نظر داشته باشید بسیاری از دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور را دارند و می خواهند در رشته های پزشکی و دندانپزشکی تحصیل نمایند باید کشورهایی را انتخاب کنند که مدارک پزشکی آنها از اعتبار لازم و در سطح بین المللی برخوردار باشد چرا که به راحتی بتوانند برای ورود به کشورهای اروپایی و امریکایی اقدام کنند و با مشکل عدم پذیرش مدارک تحصیلی شان در کشورهای دیگر مواجه نشوند.


حتما بخوانید:نحوه ارزشیابی مدارک دانشگاه های خارج از کشور توسط  وزارت بهداشت


پیشنهاد می شود قبل از گرفتن هرگونه تصمیم در خصوص تحصیل در دانشگاه های پزشکی خارج از کشور و کسب آگاهی بیشتر در خصوص شرایط تحصیل پزشکی در کشورهای خارجی با تیم تخصصی و زبده ما در زمینه اعزام دانشجو به خارج از کشور در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایید تا از راهنمایی های مفید آنان بهره مند شوید.


در ادامه بخوانید: لیست دانشگاه های معتبر و دارای تایید وزارت بهداشت ایران


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575