تحصیل پزشکی در آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

اطلاعات اولیه

 

  • یک دوره آموزشی منظم در رشته پزشکی شش سال و سه ماه طول می کشد و با یک آزمون دولتی (Staatsexamen) تکمیل می شود، که با آن فرد مجوز فعالیت به عنوان پزشک (تصویب) را دریافت می کند.

 

  • آموزش پزشکی فقط به زبان آلمانی ارائه می شود. بنابراین برای تحصیل در آلمان باید شرایط زبان آلمانی را داشته باشید.

 

  • دانشگاه ها

 

43 دانشگاه پزشکی در آلمان وجود دارد. اکثر آنها عمومی هستند و تنها چهار مورد از آنها خصوصی هستند.

 

  • هزینه ها

 

دانشگاه های دولتی در آلمان شهریه رایگان هستند – به جز بادن-وورتمبرگ که از دانشجویان غیر اتحادیه اروپا 1500 یورو در هر ترم دریافت می کند.

 

  • شرایط درخواست و مراحل پذیرش

 

روند درخواست برای دوره مدرک پزشکی به دلیل فرآیند انتخاب پیچیده از طریق Hochschulstart، که فقط دانشجویان اتحادیه اروپا باید طی کنند، بسیار رقابتی و پیچیده است.

 

  • در حال مطالعه

دوره مدرک پزشکی بسیار وقت گیر و انرژی بر است.

 

  • دکتری پزشکی

 

تحصیلات، که با فارغ التحصیلی با آزمون دولتی به اوج می رسد، با یک مرحله عملی تا 6 سال دنبال می شود که در آن فرد به عنوان متخصص در یک رشته پزشکی خاص آموزش می بیند (به آلمانی: Facharzt). این آموزش با معاینه پزشکی تخصصی به پایان می رسد.

 

  • بورسیه ها

 

DAAD هیچ بورسیه ای برای دانشجویان بین المللی در رشته پزشکی (Staatsexamen) ارائه نمی دهد، بنیادهای بزرگ (Begabtenförderungswerke) معمولاً درخواست ها را فقط پس از Physikum می پذیرند. اما حداقل Deutschlandstipendium در دسترس است.

 

مدرک پزشکی: Staatsexamen (معاینه دولتی)

تحصیل و آموزش پزشکی در آلمان به شدت تحت مقررات فدرال در مورد ثبت نام پزشکی تنظیم می شود. بنابراین، مهم نیست که کدام دانشگاه را برای تحصیل پزشکی در آلمان انتخاب می کنید، می توانید انتظار داشته باشید که تا زمانی که بتوانید به عنوان یک متخصص پزشکی کار کنید، ساختار دوره مشابه و مراحل آموزشی مشابهی داشته باشید.

 

دوره پزشکی در آلمان 6 سال و 3 ماه به طول می انجامد و در سیستم مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد ادغام نشده است. بنابراین، با اکثر دوره های دیگر ارائه شده توسط دانشگاه های آلمان متفاوت است. در عوض، دانشکده پزشکی با یک امتحان دولتی به آلمانی: Staatsexamen) به پایان می رسد که منجر به تاییدیه به عنوان یک پزشک می شود. توجه داشته باشید که آموزش پزشکی در آلمان را می توان مستقیماً پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان گذراند. برای بسیاری از دانشجویان بین المللی، این امر پس از اتمام دوره مقدماتی (Studienkolleg) در آلمان امکان پذر است.

با این حال، تحصیلات دانشگاهی تنها آموزشی نیست که افراد برای تبدیل شدن به یک پزشک در آلمان به آن نیاز دارند. پس از امتحان دولتی Staatsexamen، پزشکان آینده نگر به واحدهای آموزش عملی ملحق می شوند که ممکن است بیش از6 سال به طول انجامد و سپس ممکن است تصمیم بگیرند در دوره های حرفه ای خود در آموزش های اضافی و اقدامات آموزشی شرکت کنند.

 

آیا در آلمان پزشکی به زبان انگلیسی تدریس می شود؟

تحصیل پزشکی در آلمان فقط با مهارت عالی آلمانی امکان پذیر است زیرا دوره های تحصیل پزشکی در آلمان فقط به زبان آلمانی تدریس می شود و نیاز به تعامل با بیماران به زبان آلمانی دارد. برای پذیرش در یک برنامه تحصیلی، اغلب به مهارت های زبانی عالی در سطح C1 نیاز است، اما برخی از برنامه ها متقاضیانی را نیز می پذیرند که در سطح B2 به زبان آلمانی صحبت می کنند. مطالعات پزشکی که منجر به تایید صلاحیت به عنوان پزشک در آلمان می شود با یک امتحان دولتی خاتمه می یابد که منحصراً به زبان آلمانی ارائه می شود.

 

در حالی که فرم آزمون دولتی فقط به زبان آلمانی ارائه می شود، فرمت های مدرک دیگری نیز وجود دارد که در سیستم کارشناسی و کارشناسی ارشد ادغام شده اند و شامل تحصیل به زبان انگلیسی در زمینه علوم بهداشتی می شود. بنابراین، یک گزینه برای دریافت آموزش آکادمیک در زمینه مطالعات پزشکی و علوم بهداشت، برنامه‌های کارشناسی ارشد زبان انگلیسی یا برنامه‌های لیسانس هستند که بخشی از برنامه درسی برای تبدیل شدن به یک پزشک متخصص پزشکی نیستند، اما همچنان می‌توانند بینش مفیدی در مورد این رشته ارائه دهند و ممکن است یک افزونه عالی برای آموزش شما به عنوان یک پزشک در خارج از کشور آلمان باشند.

دانشگاه های پزشکی

اکثر دانشگاه هایی که در آلمان تحصیل پزشکی ارائه می دهند دولتی هستند که بالغ بر 39 دانشگاه می باشد. برخی از مزایای بزرگ آن این است که زیرساخت ها و شبکه های تحقیقاتی جامع در آلمان دارند  و رایگان هستند. تمام مطالعات پزشکی در دانشگاه‌های دولتی زیربنای برخی مقررات فدرال است که بر ساختار دوره و همچنین فرآیندهای درخواست تأثیر می‌گذارد. برای پذیرش در یکی از دانشگاه های دولتی آلمان، دانش آموزان معمولاً نیاز به معدل بالایی دارند.

 

چهار دانشگاه خصوصی آلمان وجود دارد که تحصیلات پزشکی را ارائه می دهند. برخلاف دانشگاه‌های دولتی، آنها مشمول NC سراسری نیستند و بنابراین، روند درخواست متفاوت است و تنها به معدل متقاضیان وابسته نیست. با این حال، هنوز هم می توانید انتظار داشته باشید که برای پذیرش در این دانشگاه ها یک سیستم آزمایشی دقیق را انجام دهید. از جنبه منفی، دانشجویان باید هزینه هایی را به دانشگاه های خصوصی بپردازند که در حال حاضر بسته به دانشگاهی که انتخاب می کنید بین 5700 تا 15500 یورو در هر ترم است.

 

هزینه تحصیل پزشکی در آلمان برای دانشجویان بین المللی چقدر است؟

همانطور که برای اکثر برنامه های ارائه شده در دانشگاه های دولتی آلمان، تحصیل پزشکی در آلمان معمولا برای دانشجویان بین المللی و دانشجویان آلمانی رایگان است. تنها هزینه ای که باید بپردازند هزینه اداری است که بسته به دانشگاه 200 تا 300 یورو در هر ترم است و مزایای زیادی برای دانشجویان دارد.

دو سناریو وجود دارد که در آن دانشجویان بین المللی باید برای تحصیل پزشکی در آلمان هزینه بپردازند:

دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا که می خواهند در دانشگاهی در ایالت فدرال بادن-وورتمبرگ تحصیل کنند باید برای هر ترم تحصیلی 1500 یورو بپردازند.

دانشجویانی که در یکی از چهار دانشگاه خصوصی که تحصیلات پزشکی را در آلمان ارائه می دهند، ثبت نام می کنند، باید شهریه ای بین 5700 تا 15500 یورو در هر ترم بپردازند.

 

 

 

 

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575