ادامه تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی روسیه

ادامه تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی روسیه

ادامه تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی روسیه

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,,

تحصیل در روسیه

از زمان شوروی بدلیل سیاست های کمونیستی که بر کشور روسیه حاکم بوده و دانشگاه ها رایگان بوده است، روسیه یکی از مقاصد پرطرفدار برای متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی بوده است. این مسئله باعث شده تا بسیاری از دانشگاه های روسیه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی را ارائه دهند. بعلاوه تحصیل پزشکی و دنداپزشکی به زبان روسی در روسیه هم بسیار در میان دانشجویان خارجی طرفدار دارد.

بعضی از دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی روسیه؛ این گرایش ها را به زبان فرانسوی ارائه می دهند. این بدان معناست که بدلیل اعتبار جهانی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه دانشجویان انگلیسی یا فرانسوی زبانی را که بدلیل هزینه بالای تحصیل یا ظرفیت پذیرش پایین دانشگاه های کشورهای خود از تحصیل پزشکی و دندانپزشکی محروم شده اند، روسیه را بعنوان مقصدی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی انتخاب می نمایند.


حتما بخوانید:

شرایط تحصیل به زبان روسی در روسیه

شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه


شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

شهریه دانشگاه های روسیه بسیار مناسب تر از بقیه کشورها میباشد. همچنین کیفیت دانشگاه های روسیه بسیار مناسب میباشد بهمین سبب در بین دانشجویان خارجی بسیار پرطرفدار است. مورد قبول بودن مدارک اخذ شده از دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی روسیه در جهان علت مقبولیت بسیار بالای آنها میباشد. همچنین مقبولیت دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی روسیه توسط WHO و UNISCO باعث میشود تا فارغ التحصیلان پزشکی و دندانپزشکی از دانشگاه های روسیه هیچ دغدغه ای جهت اعتبار جهانی مدارک خود نداشته باشند.

در مجموع؛ یکسال تحصیلی در دانشگاه های روسیه 10 ماه به طول می انجامد که هر سال تحصیلی شامل دو ترم خواهد شد. جهت تحصیل پزشکی و یا دندانپزشکی در روسیه مواردی نظیر: شرط سنی؛ شرط معدل؛ در اختیار داشتن مدرک زبان و بسیاری از موارد دیگر مطرح نمی باشد. لذا این امر موجب می گردد که تقریبا تمامی افراد شانس تحصیل پزشکی؛ دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه های معتبر روسیه را داشته باشند.


مطالب مرتبط:میزان اعتبار علمی دانشگاه های روسیه


مزیت های تحصیل در روسیه

همانطور که واقف هستید تحصیل در روسیه مزیت های بسیاری را به دنبال دارد چرا که سالانه دانشجویان بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. ما در اینجا به برخی از مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه می پردازیم که عبارت است از:
پذیرش راحت و بدون دردسر
امکان تحصیل به زبان های انگلیسی، روسی یا فرانسوی در دانشگاه های روسیه
کیفیت بالای آموزش و استانداردهای بالای آموزشی
هزینه های تحصیل مناسب بعلاوه هزینه های مقرون بصرفه زندگی
اعتبار جهانی دانشگاه های روسیه
امکانات بالای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های روسیه
اخذ راحت ویزای تحصیل در روسیه
امکان کار همزمان با تحصیل در روسیه

اگر شما هم قصد تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در روسیه را دارید می توانید از شرایط تحصیل در روسیه، هزینه تحصیل مقرون به صرفه و تحصیل در دانشگاه های مورد تایید روسیه در وزارت بهداشت با برقراری ارتباط با موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز نیز مطلع شوید.

هزینه های تحصیل در کشور روسیه
همانطور که در مطلب فوق گفته شد؛ هزینه های تحصیل در کشور روسیه نسبت به دیگر کشورها بسیار ارزان تر و مقرون به صرفه تر می باشد و به همین دلیل این فرایند برای افرادی که قصد تحصیل در کشور روسیه را دارند با سهولت بیشتری همراه بوده است. جزئیات مربوط به هزینه های تحصیل در روسیه به صورت ذیل می باشد:
شهریه پادفک روسی: معادل با 2500 تا 4500 دلار
شهریه پادفک انگلیسی: معادل با 3500 تا 5000 دلار
هزینه تحصیل سالانه به زبان روسی 4500 تا 7500 دلار
هزینه تحصیل سالانه به زبان انگلیسی: 6000 تا 8500 دلار

نکته مهم1

هزینه های دوره پادفک و همچنین هزینه های تحصیل در روسیه به صورت میانگین آورده شده است چرا که این هزینه ها از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت می باشد.
علاوه بر هزینه های تحصیل در روسیه؛ دیگر هزینه های جاری دانشجویان مربوط به هزینه های زندگی از جمله (خورد و خوراک؛ پوشاک؛ رفت و آمد و…) می باشد که برای یک فرد مجرد و به صورت ماهیانه چیزی در حدود 500 تا 600 دلار تخمین زده شده است.

در این مقاله سعی بر این شد که تا حد ممکن مسئله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه برای شما دانشجویان گرامی توضیح داده شود. لذا اگر قصد تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی در روسیه را دارید و می خواهید هر چه سریع تر نسبت به اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی روسیه اقدام نمایید با تیم تخصصی ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز در ارتباط باشید.


در ادامه بخوانید:مقایسه هزینه های زندگی روسیه و ایران


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

موسسه رهپویان راه تازه - ادامه تحصیل پزشکی و غیرپزشکی-مهاجرت کاری-سرمایه گذاری