تحصیل پزشکی دندانپزشکی فرانسه

تحصیل پزشکی دندانپزشکی فرانسه

تحصیل پزشکی دندانپزشکی فرانسه

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی : ,,

موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز مفتخر است که بتواند شما عزیزان را در جهت اخذ پذیرش تحصیل پزشکی و دندانپزشکی کشور فرانسه و همچنین دریافت ویزای تحصیلی این کشور تا زمان رفتن به سفارت راهنمایی نماید و مشاوره های لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهد. به شما پیشنهاد می شود که تمامی شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی گرد آوری شده را به دقت مطالعه نمائید و در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین و موکلین با تجربه و کاردان ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه تماس حاصل نمایید تا شما را در رسیدن به اهدافتان و تضمین آینده ای روشن یاری نمایند.

ادامه تحصیل در فرانسه

یکی از مشکلات پیش روی دانشجویان متقاضی خارج از کشور؛ شرکت در دوره های پری مدیکال یا دوره پیش از پزشکی می باشد. چرا که آنان حتما بایستی یکسال از وقت مفید خود را صرف شرکت در این دوره ها نمایند. خوشبختانه کشور فرانسه؛ از جمله کشورهای اروپاییست که برای تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در آن نیازی به آزمون ورودی ندارد و به محض انجام فرایند ثبت نام؛ دانشجویان قادر به شروع تحصیل در موعد مشخص شده خواهند بود.

طول دوره تحصیل علوم پزشکی در فرانسه

در مجموع طول دوره پزشکی در کشور فرانسه 9 سال به طول می انجامد؛ این در حالیست که طول دوره دندانپزشکی و داروسازی به ترتیب 6 و 5 سال می باشد. همانطور که واقف هستید اغلب دانشگاه های موجود در کشور فرانسه شرایط تحصیل به صورت رایگان را برای دانشجویان مهیا کرده اند.

دانشجویانی که مدرک زبان فرانسوی را در اختیار ندارند بايستی دوره کالج زبان فرانسوی را به مدت يکسال بگذراند و پس از گذراندن این دوره يکساله، در آزمون مهارت زبان فرانسه شرکت نمایند و مهارت خود برای ادامه تحصيل به زبان فرانسوی را به اثبات برسانند. این آزمون زبان فرانسه یا در سفارت کشور فرانسه (در محل اقامت متقاضی) و يا در دیگر مکان هایی که خود نظام آموزشی مشخص می نماید برگزار می گردد.


حتما بخوانید:

شرایط تحصیل رایگان در فرانسه

شرایط تحصیل در کالج های زبان فرانسه


مدارک لازم برای تحصیل در فرانسه

تمامی افرادی که قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی کشور فرانسه را دارند باید بدانند که در اختیار داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی و یا ریاضی (مدرک تحصیلی تا پایان سال 12) به عنوان یک ضرورت به حساب می آید. اگر شما هم جز آندسته از افرادی می باشید که قصد تحصیل در دانشگاه های دولتی و رایگان کشور فرانسه را دارد انتظار می رود که معدلتان برای ورود به این دانشگاه های معتبر حداقل 15 به بالا باشد.

زمان شروع ترم تحصیلی در این کشور در ماه های سپتامبر و ژانویه می باشد. لذا انتظار می رود که شما دوستان گرامی نسبت به مهلت های زمانی در نظر گرفته شده و گردآوری مدارک لازم آگاهی لازم را کسب نمایید. جهت کسب اطلاعات جزئی تر در خصوص مدارک مورد نیاز و جهت انجام فرایند ثبت نام به بخش مدارک مورد نیاز در این مقاله مراجعه نمایید.

بسیاری از متقاضیان گرامی نگرانی هایی در خصوص شرایط سنی مطرح شده برای ورود به دانشگاه های پزشکی؛ دندانپزشکی و داروسازی کشور فرانسه دارند. این در حالیست که افرادی که مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی را در اختیار دارند قادر به شرکت در این گرایش ها تا سن حداکثر 30 سال می باشند و متقاضیانی که مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد را در اختیار دارند قادر به اقدام کردن تا سن 35 سالگی خواهند بود.

هزینه زندگی در فرانسه

به طور کلی میزان هزینه های زندگی در کشور فرانسه تا حد بسیاری به شهر و منطقه زندگی شما بستگی دارد. به عنوان مثال متوسط هزینه در نظر گرفته شده در شهرهای بزرگ فرانسه نظیر پاریس معادل با 1200 یورو؛ شهر نیس 900 یورو؛ شهر لیون؛ نانت و یا تولوز 650 تا 850 یورو و مابقی شهرهای این کشور معادل با 600 یورو و به صورت ماهانه خواهد بود. پس بایستی مد نظر داشته باشید که در کنار رایگان بودن هزینه های تحصیل؛ هزینه های زندگی از جمله هزینه هایی می باشند که برنامه ریزی های لازم برای آنان بایستی صورت گیرد.


مطالب مرتبط:

مقایسه هزینه های زندگی فرانسه و ایران

هزینه ادامه تحصیل پزشکی در فرانسه


اگر شما هم مایل به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه هستید باید بدانید که این فرصت برای تمامی شما دانشجویان گرامی وجود دارد. ما می توانیم این اطمینان خاطر را به شما بدهیم که شما را تا حد ممکن برای آگاهی از شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه یاری رسانیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط ادامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی فرانسه و یا به طور کلی شرایط اعزام دانشجو به این کشور با موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایید تا مشاورین مجرب ما تمامی اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.


در ادامه بخوانید:شرایط ادامه تحصیل در رشته داروسازی فرانسه


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575