تحصیل کالجهای زبان فرانسه

تحصیل کالجهای زبان فرانسه

تحصیل کالجهای زبان فرانسه

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

در زمینه استانداردهای بین‌المللی، فرانسه را می‌توان از کشورهای پیشرو دانست. استانداردهای بالای زندگی، تحصیلات، سلامت، امید به زندگی، آزادی و شاخص بالای توسعه انسانی، فرانسه را از جمله کشورهای ایده‌آل برای زندگی معرفی می‌کند. یکی دیگر از واقعیت های مهم در مورد فرانسه این است که این کشور در لیست بهترین مکان های جهان برای تحصیل در دانشگاه است. فرانسه دارای بهترین دانشگاههای دنیا می باشد و از تمام دنیا دانشجو می پذیرد. افراد در تمام سنین می توانند به هر کدام از کالج ها و دانشگاه ها ی این کشور برای تحصیل رایگان مراجعه کنند.


مطالب مرتبط:ادامه تحصیل رشته حقوق در فرانسه


نظام آموزشی فرانسه

فرانسه هر ساله بیش از 23% از بودجه ملی را به آموزش اختصاص می دهد و به دقت کیفیت آموزشهای ارائه شده و مدارک اعطا شده را زیر نظر دارد. عالی بودن مدارک فرانسوی بر روی شبکه به هم پیوسته موسسات آموزش عالی و مراکز پژوهشی با اعتبار و شهرت جهانی تکیه دارد. فرانسه بیش از 3000 موسسه شامل 90 دانشگاه 240 مدرسه عالی مهندسی 230 مدرسه عالی بازرگانی و 2000 موسسه متشکل از مدارس عالی هنر و معماری آموزشهای پیراپزشکی و غیره دارد. فرانسه کشوری است که تحصیل در آن به صورت رایگان می باشد و از سوی دیگر نزدیک به 200 میلیون نفر در جهان به زبان فرانسه تکلم میکنند. تسلط و آشنایی به این زبان دسترسی ویژه به بیش از 47 کشور از 5 قاره جهان را ممکن می‌سازد.

شرایط اقامت در این کشور اینگونه است که شخصی اگر 7 سال به طور متوالی در آنجا باشد (تحصیلی، کار و…) می تواند اقامت این کشور را اخذ نماید و بعد از یک هفته ورود به این کشور مقیم آنجا می شود. همچنین شخص در حین تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی 20 ساعت در هفته حق کار دارند که اگر در این دوره کارفرما شخص را بیمه کند آن شخص می تواند اقامت دائم خود را اخذ نماید.

تحصیل به زبان فرانسوی در فرانسه

زبان تدريس مراکز آموزش عالي كشورفرانسه، زبان فرانسه است. عمده شهرت دانشگاههای اين کشور، بر رشته های حقوق و علوم سياسی تمركز يافته است. سال تحصيلی دانشگاه های فرانسه طي ماه های اکتبر و سپتامبر آغاز مي‌گردد. اکثريت دانشگاه های فرانسه رايگان بوده كليه متقاضيان ورود به مراكز آموزش عالي فرانسه ملزم به گذراندن دوره کالج زبان فرانسه به مدت يکسال و حضور درآزمون مهارتهاي زبان فرانسه و ثبوت مهارتهاي تحصيلي خود جهت ادامه تحصيلات به زبان فرانسه ميباشند.

آزمون ورودی ديگري نيز در ارتباط با رشته‌هاي تخصصی مورد نظر متقاضيان برگزار مي‌گردد که با توجه به حد نصاب و نمرات متقاضيان، در قالب دوره‌های آموزش پيش دانشگاهي3 ماهه تا1 ساله از سوي  دانشگاه به آنان ارائه می گردد تا از لحاظ سطح معلومات از تراز سطح اول دانشگاه برخوردار گردند.گفتني است كه آزمون زبان فرانسه هر ساله در سفارت فرانسه در محل اقامت متقاضيان و يا در کشور فرانسه برگزار مي‌گردد. این آزمونTCF-DAP نام دارد. در صورت برخورداري از مدرکDALF، متقاضيان از گذراندن آزمون زبان معاف می گردند.


حتما بخوانید:ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر فرانسه


شرایط تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان

اگر زبان تحصیل را فرانسوی انتخاب کنید این فرصت را خواهید داشت تا قبل از شروع تحصیل در دوره های زبان فرانسوی در دانشگاه ها یا کالج های فرانسه شرکت کنید. دوره های زبان فرانسوی که می توانید در فرانسه پشت سر بگذرانید عبارتند از:

مدارک دانشگاهی از سطح مبتدی A1 تا سطوح پیشرفته C2

مدارک معتبر ملی و بین المللی (DELF-DALF)

مدارس تابستانی بین المللی (در جولای فقط برای معلمان و در آگوست فقط برای دانشجویان)

عموما دوره های زبان فرانسوی که در دانشگاه های فرانسه بعنوان French as a Foreign Language هستند شهریه ای در حدود 750 تا 1200 یورو به ازای هر نیمسال 5 ماهه دارد اما دوره هایی که در کالج های خصوصی خارج از دانشگاه برگزار می شود شهریه ای در حدود 3000 تا 4000 یورو دارد. در کل فرصت تحصیل در فرانسه به زبان فرانسوی بدون مدرک زبان یک فرصت استثنایی است که نباید براحتی از آن صرفنظر کرد.  

در این مقاله شرایط تحصیل در کالج های زبان فرانسه آورده شد. پس پیشنهاد می شود که مطالب مرتبط با زبان تحصیل در دانشگاه های فرانسه را به دقت مطالعه نمایید و در صورت داشتن سوالات گسترده تر با مشاورین ارشد و حقوقی ما در موسسه حقوقی- مهاجرتی رهپویان راه تازه تماس حاصل نمایید.


در ادامه بخوانید:شرایط مهاجرت به کشور فرانسه


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575